Jogi tanács kérése


wers # 2013.03.07. 12:29

X csak követi az eseményeket
Ez az, ézért nem értem, miért X árverez, miért nem Y, itt akadtam meg, de jön a hétvége és kisütött a nap is.
Szerintem ebből még mindig Nusy jön ki jobban, mint a szívességi adós, mert ha marad adóssák az autóhitelből, az az övé marad. Nusy nullán marad.

Ius, még egy kérdés, ebben az esetben X vagy Y banké elsősorban az autóért befolyó összeg (gyanítom Y), és még az is, hogy lizingnél, amikor a tulaj a lizing cég, akkor is tűrnie kell Y behajtását?

ius latratus # 2013.03.07. 12:22

monalisa1

Azt egyébként nem értettem, hogy miért tanácsolod neki, hogy önként vigye a banknak el a gépjárművet, s így kb. 60.000,-Ft-tal több marad a zsebében.
Vinné a halál, vigye a tulajdonosa, nem?

ius latratus # 2013.03.07. 12:18

monalisa1

Pláne, hogy el is veszíti.

ius latratus # 2013.03.07. 12:17

Fizetési meghagyás.
Vagy-vagy. Nekem ez már veszett fejsze nyele lenne.

monalisa1 # 2013.03.07. 12:15

Nusy problémája az, hogy végül is nagyon sokban lett neki a "szívességi" autó.

ius latratus # 2013.03.07. 12:13

wers

"értem, vagyis nem értem, X bank hitelezi az autót, ami rendesen fizetve volt, Y bank az ingatlant, akkor X bank miért árverezi az autót, miért mondta fel a hitelt? Abból Y banknak nem fog jutni semmi, mert jó eséllyel még az X-nél lévő hitelt sem fogja fedezni."

Jön a hétvége, majd pihensz...
Ismét túlcifrázod.
:)
Y Bank felmondta a lakáshitel szerződést, mert a kötelezett nem fizette. X bank meg köteles tűrni, hogy bizony az adóst terhelő fizetési kötelezettségek kielégítésére fordítsák az autó elárverezéséből (eladásából) származó összeget, annyit tesz X Bank, hogy ő bizony követeli az eredeti szerződésnek megfelelő összeget. Y Bank -már bocs- magasról tesz X-re, X csak követi az eseményeket...

Crish # 2013.03.07. 12:08

Üdv mindenkinek!
Olyan ügyben szeretnék segítséget kérni, hogy Tolna megyében lakom,Dunaföldváron...
Az önkormányzat megépítette a csapadékvíz elvezetést a városban, amely azt jelenti, hogy kb.: 60-70cm szélességű és 1m magasságú beton lapokból kiépítettek egy vízelvezető rendszert... ez a rendszer közterületen gyűlik össze, majd az én területemből 40mx1m területet elvett az én magánterületemből..azaz az én területemen folyik át a csapadékvíz... arra lennék kíváncsi , hogy ezért az önkormányzatnak fizetnie kellene nekem amiért az én területemen folyik át ez a vízelvezető rendszer.
Előre is köszönöm

wers # 2013.03.07. 11:59

Nusy, te akkor jönnél ki a legjobban, ha te megtudnád venni az árverésen töredék összegért, az adósság nem rajtad van.

wers # 2013.03.07. 11:57

értem, vagyis nem értem, X bank hitelezi az autót, ami rendesen fizetve volt, Y bank az ingatlant, akkor X bank miért árverezi az autót, miért mondta fel a hitelt? Abból Y banknak nem fog jutni semmi, mert jó eséllyel még az X-nél lévő hitelt sem fogja fedezni.

Nusy # 2013.03.07. 11:54

De most egy a lényeg,hogy az adóssal jogilag ÉN mit tudok kezdeni,milyen nyilatkozatot tehetek ,hogy megtérüljön a károm!A bankokkal nem tudok mit tenni,erre már én is rájöttem!

Nusy # 2013.03.07. 11:52

wers!
Két hitelezőről van szó!Egyik az elmaradt házhitel,a másik az autó amit vinni akarnak a z elmaradt házhitel miatt!

wers # 2013.03.07. 11:38

A helyzet az, hogy az adós hitelezőjének a követelése kielégítetlen maradt

ius, lentebb azt írta, nem maradt el az autó törlesztésével az mindig rendesen fizetve lett

monalisa1 # 2013.03.07. 11:30

A bankot a te problémád nem érdekli, a két hitelszerződésnél nem te vagy az ügyfele.

Nusy # 2013.03.07. 11:26

ius latratus!
Bocsánat,már én magam sem értem ki van mellettem és ki ellenem!Olyan emberekben csalódik az ember akikben bízni kellene!Ne haragudj,de kicsit összekuszálódtak a szálak!

ius latratus # 2013.03.07. 11:23

Nusy

Éppen a "nincs még elég baja"-bejegyzésem rád vonatkozott. De nyugodtan köpködj csak tovább.

Építész # 2013.03.07. 11:22

Üdvözlöm!

Egy kis útmutatást szeretnék kérni. 2012.11.22. napon megindult a cég ellen a felszámolás, ahol dolgoztam alkalmazottként. A falszámolás mai napig tart ha jól tudom. A kifizetetlen bér miatt (4 havi munkabér+ 1 havi végkielégítés) a felszámoló biztosnál érdeklődöm folyamatosan. Körülbelül 1 hónapja azt mondta, hogy március végén lehet erre a bérre számítani az állami bérgarancia alapból (szükséges papírok a volt kolléganőm által le lettek adva). Mai napon hívtam újra a felszámoló biztost, aki tájékoztatott, hogy le van adva a munkaügyi központhoz az összes dokumentum, de csak 2 hónap múlva tud nekem esetleges információt adni, hogy mikor láthatom a pénzem, de lehet még fél év múlva sem kapom meg. Arra hivatkozott, hogy megkavarta az ügyet, hogy járási hivatalok vannak. Mivel a vállalkozástól 2012. szeptember 5.-e óta pénzt nem kaptam és szükségem lenne arra a nem kis összegre, hol tudok utána érdeklődni, hogy mikor számíthatok annak a kifizetésére? Az lehetséges-e hogy a felszámoló cég tartja vissza az ügyet valami oknál fogva? Ha igen? Hol tehetek ez ellen panaszt? Sajnos még nem jártam így soha és szükségem lenne a közel fél millió forint kintlévőségemre a számlák kifizetése miatt. 2013. január 10.-én szűnt meg a munkaviszonyom és január 14.-től regisztrált munkanélküli vagyok. A munkaügyi központ esetlegesen tudna nekem információt adni ez ügyben, ha már egyszer oda van beadva a felszámolás miatt a papír? Meddig húzódhat az ügy vajon? Van-e esetleg elévülése és ráció arra hogy a pénzem nem látom viszont, ami jogosan megillet?

Nusy # 2013.03.07. 11:21

Kedves monalisa1!
Köszönöm a segítségedet!

Nusy # 2013.03.07. 11:21

Kit érdekel az ő baja???Itt a lényeg az én bajomon van,amibe ok nélkül belekevert!5 milliós autót árvereznek el 100000Ft ért!Szerinted majd megsajnálom?Nem beszélve arról,hogy már 4 felszólítást kapott amiről nem is szólt Nekünk,akkor talán megtudtuk volna oldani...

monalisa1 # 2013.03.07. 11:20

Nusy

Ha az autót te viszed be a bank által megadott telephelyre azzal ca. 60e Ft beszállítási stb. költségtől mented meg magad, tehát javaslom ekként járj el.

Ha a bank hozzájárult a kölcsönadáshoz, oké, de a hitelt egy idő óta nem fizette, tehát a probléma ez.

ius latratus # 2013.03.07. 11:20

Nusy

"Egyáltalán nem volt érdektelen,mert ahhoz,hogy én használni tudjam az autót,kölcsönadásit kellett,h írjunk,és a bank engedélyét kellett ahhoz kérni,hogy a tényleges tulajdonoson kívül más is használhassa az autót!!!"

Nem értettél. Az ügy szempontjából érdektelen.
Amit meg fent idéztem tőled, az hülyeség. Üzembentartóinál még megértem, de itt...

f-andi4 # 2013.03.07. 11:20

Szeretném meg kérdezni,hogy ha a 3 gyermekem nevén lenne egy lakás akkor arra igényelhető szocpol? és persze csak a szocpol hitel nem kellene. Ez a lakás egy új fél kész lakás csak a falak állnak és a tető van meg de ha lehetne így akkor a szocpolból be tudnánk fejezni.várom mi előbbi válaszukat. Üdv Andrea

ius latratus # 2013.03.07. 11:17

"Próbálj aláíratni vele egy papírt, hogy x Ft-ot kölcsönkért tőled, valamint hogy ezt legkésőbb mikor fizeti vissza. (Mondjuk már tegnapi határidővel.) Ha nem fizet indítj polgári pert ellene. (Egy millió forint tartozásig első körben közjegyői fizetési meghagyást kell kezdeményezni.)"

Aha, nincs még elég baja...

Nusy # 2013.03.07. 11:16

Kedves ius latratus!Egyáltalán nem volt érdektelen,mert ahhoz,hogy én használni tudjam az autót,kölcsönadásit kellett,h írjunk,és a bank engedélyét kellett ahhoz kérni,hogy a tényleges tulajdonoson kívül más is használhassa az autót!!!

monalisa1 # 2013.03.07. 11:13

Ha bank árvereztet el egy autót akkor a jelenlegi érték töredékéért is eladja azt, ergo az adósság nemigen csökken., autó nélkül maradtál, sőt, futhatsz a pénzed után...

Azért mert a saját kölcsöne után nem fizette a törlesztőt - és a dolog közvetve téged is érintett -, nincs miért őt feljelenteni, neki is megvan a saját baja.

Próbálj aláíratni vele egy papírt, hogy x Ft-ot kölcsönkért tőled, valamint hogy ezt legkésőbb mikor fizeti vissza. (Mondjuk már tegnapi határidővel.) Ha nem fizet indítj polgári pert ellene. (Egy millió forint tartozásig első körben közjegyői fizetési meghagyást kell kezdeményezni.)

Külön: gyorsan próbálj az autóra vevőt találni aki a banknak fizet majd.(Remélve magasabb áron veszi meg mint amennyit az árverezésből a bank lát.)

---
  • laikus hozzászóló
Nusy # 2013.03.07. 11:13

Most ez a lényeg,hogy próbálom valahogy elintézni,hogy ezt elkerüljem!Keddig van határidőm!Ezért kértem a segítséget!Milyen jogi lehetőségek vannak,hogy megelőzhessem a letételt!A tényleges adóssal mit tudok kezdeni,hogy bevállalja a tartozását,és együttműködő legyen!