Jogi tanács kérése


Vadsuhanc # 2017.10.25. 14:18

korrekt54

Ebben a történetben ott a probléma, hogy a barátodat nem derült égből villámcsapásként érte ez a dolog, mert előtte kapott értesítést, felszólítást és fizetési meghagyást....

Most Ő perelje be a vevőt, ha nem fizeti ki a költségeit.. gondolom nem két éve kórházban van....

Mellesleg a gépkocsi eladását illik bejelenteni... vagy kell erre nem emlékszem:-)

qwerty123 # 2017.10.25. 17:25

Tisztelt Fórumozók!
Érdeklődni szeretnék, hogy mi történik az élettársi kapcsolat idején felvett hitellel? Ha csak az egyik fél vette fel (írta alá) akkor ő egyedül szívta meg? Vagy meg lehet osztani a költségeket valahogy?
Mi a helyzet ha a másik fél az adóstárs?

Vadsuhanc # 2017.10.25. 17:38

qwerty123

Ez is rossz kérdés...

Ha van adóstárs akkor nem lehet, hogy csak csak egyik adós írta alá. Az adóstársnak is alá kellett írni.

Most akkor pontosan ki írt alá és mit?

qwerty123 # 2017.10.25. 17:41

Több adósság is van. Van ahol csak az egyik fél az adós és van ahol a másik aláírt adóstársnak. Mind a két eset érdekel ezért írtam külön.

walowilag # 2017.10.25. 19:19

Kaptam pár tízezer Ft-os pénzbüntetést! Ha nem fizetem be, annyi napra ültetnek le, ahány ezer forintos a büntetés. Pl. 80000FT, akkor nyolcvan napra zárnak el. Ez lehetséges? Miközben milliárdokat elsíboló bankvezérek és egyéb csalók megússzák némi háziőrizettel, a villájukban?
Hogy van ez, kérem szépen? Tud valaki erre felelni?


Letiltások

Burn Out # 2017.10.25. 19:57

az élet kegyetlen. csalj milliárdokat és akkor neked sem kell ilyen kis összegek miatti leültetés miatt aggódni. így van ez.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.25. 20:26

:O

wers # 2017.10.26. 05:26

Fizetni is szabad. De egyszerűbb betartani a szabályokat, és nincs büntetés.

drbjozsef # 2017.10.26. 06:04

qwerty123,

A közösen, adóstársként felvett hitelnél a jogosultnak egyetemlegesen tartoznak, az bármelyiküktől követelheti az egész tartozást. Aztán ha a felhasználásban nézeteltérés van (pl. megszakadt élettársi kapcsolat, a hitel az egyikük tulajdonában álló ingatlanra ment, és a másik fél el is költözik), akkor aki - véleménye szerint - többet fizetett, az végső esetben polgári perben kérheti a különbözet megtérítését, majd a bíróság dönt, minden körülmény mérlegelésével, hogy kinek mennyi jár.

A külön felvett hitel is lényegében így alakul, csak ott nem is kérdés, hogy a jogosult alapesetben csakis a vele szerződőtől követelheti a tartozást, ha ez a fizető fél úgy gondolja - tekintetbe véve a kölcsön felhasználását -, hogy többet fizetett, mint kellett volna, kérheti a másik féltől a megtérítését.

Esetleg a többet fizető kezdhet egy tértivevényes fizetési felszólítással a másik fél felé, olyan összeggel, amit kiszámolt, aztán ha nem fizet, egy fizetési meghagyást is kibocsáttathat a per előtt közjegyzővel. De ha annak is ellentmond, nincs más út, csak a per.

Egyébként a legeslegelső próbálkozás nyilván egy megegyezés kellene lennie : mindketten jobban járnak vele, az eljárások költségeit tekintve minden más már veszteséget fog okozni, az tuti.

walowilag # 2017.10.26. 09:11

Rendben wers és B.Q.!
De tényleg leültetnek mondjuk 80 nnapra? 1000forint/ nap. Vagy csak fenyeget a levél?
Erre nem írtatok!Vagy szakmai titok?
Egyébként köszönöm.


Letiltások

drbjozsef # 2017.10.26. 09:36

Igen, lehetséges.
Bár nem írtad, szabálysértés, vagy bűncselekmény miatt, az alábbi a Btk.-ból van, feltételezem, a szabálysértés is hasonló lesz.

2012. évi C. törvény

a Büntető Törvénykönyvről

...

A pénzbüntetés
50. § (1) A pénzbüntetést úgy kell kiszabni, hogy – figyelemmel a bűncselekmény tárgyi súlyára – meg kell állapítani a pénzbüntetés napi tételeinek számát, és – az elkövető vagyoni, jövedelmi, személyi viszonyaihoz és életviteléhez mérten – az egynapi tételnek megfelelő összeget.

...

(3) A pénzbüntetés legkisebb mértéke harminc, legnagyobb mértéke ötszáznegyven napi tétel. Egynapi tétel összegét legalább ezer, legfeljebb ötszázezer forintban kell meghatározni.

drbjozsef # 2017.10.26. 09:45

Pontosítok : bűncselekményhez kapcsolódó pénzbírság lesz ez, fura módon a szabálysértési pénzbüntetéseket egységesen 5000 Ft/nap elszámolással lehet leülni. Hát így.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.26. 09:48

Tényleg le.

walowilag # 2017.10.26. 19:25

Nem semmi B.Qot. Gondolkodom, hogy milliárdokat lopjak, úgyis a tengerparti villámban, mint bankvezér,vagy ilyesmi,majd háziőrizetben, luxusvillám elhagyási tilalmával, elleszek.
Bús magányomban nézem a tengert, miközben inasom tálcán hozza a jégkockás viszkiket. Unalmamban hol a tengert, hol a panoráma, falnagyságú, 4DX-es tévét nézem, és végre, elolvasom a Háború és békét.
Kbs-nek, drbjozsefnek
fantasztikus kedvem lenne leülni a bírságot, sajnos nem érek rá, mert lopnom kell még pár milliárdot


Letiltások

Vadsuhanc # 2017.10.26. 19:35

mikor büntettek meg? Mikor lett jogerős?

Mi a konkrét problémád?

Részlet fizetést miért nem kértél ?

Burn Out # 2017.10.26. 19:52

nem kell megsértődni a válaszon. gyakorlatilag az első hozzászólásodban egy konkrétan értelmezhető kérdés sem volt. ahhoz mérten kaptál választ.pizsamát vigyél majd magaddal.

drbjozsef # 2017.10.27. 04:50

Ugyan, szerintem ne sértődött meg, csak kicsit túltolta a borongást, de én megértem, tök igaza van. Jó, kicsit populizmus, de valahogy ez a közérzet, hogy milliárdokért háziőrizet, százmilliárdokért miniszteri kinevezés.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.27. 05:10

"Kicsit..."

Kicsit eufemizálsz.

drbjozsef # 2017.10.27. 07:10

Kicsit. De azért nem, mert én nem azt állítom, hogy így van, hanem azt, hogy ez a közérzet. Ez utóbbi is lehetne az, de szerintem nem az, ehhez nem kellene komoly felmérés, hogy kimutassa, elég megkérdezni bárkit az utcán (excl. békemenet) - függetlenül attól, hogy tényleg így van-e.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.27. 07:33

OFF
Még csak nem is ez a "közérzet". Ha ez általános, komolyan gondolt vélemény lenne, akkor nem lenne a kormánypártoknak akkora támogatottsága, amekkora van nekik.
Talán egyoldalúan válogatsz a sajtóorgánumok között.
ON

drbjozsef # 2017.10.27. 07:52

OFF
Utóbbiban abszolúte igazad van, saját elmém védelmének érdekében kénytelen vagyok, de még így is vitatkoznék. Lehet, önmagában a "közérzetre" hivatkozni hülyeség, de a vélemények, és a támogatottság összefüggése szerintem sokkal kevésbé koherens, több tényező miatt is: a választási rendszer, a belefáradt emberek, a kiköltözöttek, az apolitikusdeokoskodók, etc, etc.

wers # 2017.10.27. 08:40

:(((((( ejjjnye

walowilag # 2017.10.27. 09:18

méghogy közérzet? hát nem a média írja, hogy milliárdos sikkasztó bankvezérek, a lábukon a csilivili jelzővel, lakhelyelhagyási tilalommal unatkoznak otthon?

Másik közérzetem.
Miér' lehetséges az, hogy adó-köz- hitel-valamint magánkölcsönökkel tartozó ügyvédek kamarai tagok lehessenek? Egyáltalán hogy praktizálhatnak?
Közreműködnek ügyfeleik végrehajtásában, miközben ők maguk is erősen vh alatt állnak?
Na?


Letiltások

wers # 2017.10.27. 09:26

Walowilag, rossz helyen vagy.
Jogi fórum.

walowilag # 2017.10.27. 09:51

Jaaaa?
Pedig érdekelne a meglátás!
Készítem a pizsamámat!


Letiltások