Jogi tanács kérése


walowilag # 2017.11.24. 19:33

Kérdés:
akkor most minden jogtanácsos ügyvéd lesz? Elözönlik a területi kamarákat? Eddig is sírtak az ügyvédek, hogy nincs munkájuk! Akkor most a kiözönlő végzett egyetemisták és a jogtanácsosok sokasága eleszi az ügyfeleket az eddigiektől! Így van?
Vagy másként?


Letiltások

dedina # 2017.11.26. 11:53

Segítséget szeretnék kérni, 8 lakásos osztatlan közös tulajdonú ingatlanban van lakásom. 7 lakás tulajdonosai társasházzá akarják alakíttatni az ingatlant, viszont 1 lakás tulajdonosa nem. Mit lehet ilyenkor tenni? Lehet rá kötelezni?

walowilag # 2017.11.28. 09:51

de elhallgattak a S. Lilla-M. László témában bujálkodva, kéjelegve témacsámcsogó média-felületek!Egyszerre! Mintegy vezényszóra!
Jól lejáratta magát S.L.! Meg a többi "sértett"! Ezek a névtelen senki önjelölt színésznőcskék M. L. fontos testrészének témájával akartak hírnévhez jutni!
A nagy rendező-művész régen beírta magát a színművészet történelmébe! Helyes, hogy nem vette fel a kesztyűt, még arra sem érdemesítette a kis senkiket, hogy válaszoljon nekik! Az egy intelligens válasz, hogy elnézést kért, ha bárkit személyében esetleg megbántott. S. L.-t sem, és a névtelen senki betelefonálókat sem vették fel a Színműre! Amilyen vézna hangokat hallhattunk a telefonokban, már esélytelennek is minősíthetőek! Ilyen jellegtelen, sipító hangon-sem-lehet színésznő senki! Hát még a külsőben is jellegtelen, egyéniségtelen nőcskék, mint S. L. !
Kérdés: van remény, hogy az Ügyvédi Kamarák átvilágítsák kamarai tagjaikat? Ténykedésüket? Emberi és szakmai hátterüket?
Vagy továbbra is ott ügyeskednek ahol akarnak? Lásd meglátásom: vannak ügyvédek, akik elteszik a pénzt, aztán nem csinálnak semmit. Köz-Nav-magántartozásaikból,-amit nem fizetnek-adják elő, a "nagymenő" ügyvédet!
Meddig lesz ez így?Mindig?


Letiltások

walowilag # 2017.11.29. 20:27

úgy érzékelem, hogy nem létezik olyan, hogy ügyvédek átvilágítása!
Vagyis a rendetlen ,élősködő ügyvédek, "eleszik" a rendes ügyvédek elől a kuncsaftokat!Az olyanokét, akik elvállalják az ügyet, elteszik a pénzt, aztán? Aztán nem csinálnak semmit!Telefont nem veszik fül, sem postára, sem elektromos postára, sem személyes megkeresésre nem reagálnak! Eltűnnek, felszívódnak!
Mire erre valaki ,a "hatalom " nagy nehezen rájön,-kelletlenül-, nehogy már foglalkozni kelljen a témával,-macerás!- addig illa berek, nádak erek, botokkal sem érik utol az élősködők nyomát!
Igaz, B. János Nagyfőnök is odanyilatkozta, hogy az ügyvédeknek is lehetnek gondjaik! Vannak is: felveszik a banki hiteleket-nem fizetik! Köz- és adótartozásaik vannak,-nem fizetik! Magánkölcsönökből,-amit szintén nem fizetnek vissza- eljátsszák a Nagymenőt! Végrehajtani nem tudnak semmit, mert nincs miből! Valahol, valamilyen rokonnál, szülőnél bujdokolnak! Így kell ezt!
A Nagyfőnök meg, ó szegény, az úszómedencés villájából, nagyvonalúan legyint az egészre! Hagy élni másokat!
Jajj!
Hogy a rendes ügyvédek, a területi kamarák főnökei, az Országos Ügyvédi Kamara elnöke ezt miért tűri? Fel nem foghatom!
Az, hogy így van, az is jelzi, hogy témámra itt sem reflektál senki!


Letiltások

walowilag # 2017.11.30. 09:50

ha élettársi kapcsolatban élnek a felek, több éve, akkor sem számít az együtt keresett vagyon közösnek? Az egyik fél átmentheti a keresményét a másik élettársnak? Ha az egyiknek sok adóssága van, a másik fél nem felel érte? Így át lehet menteni a vagyont, pénzt és megmenekülni az adósság megfizetésétől?
Mondván, az adós félnek nincs semmije?


Letiltások

walowilag # 2017.11.30. 20:17

A Kérdező Fórumtársak figyelmébe!

Itt is tükröződik a nem keresett ügyvédek mentalitása!
Megfigyeltem: csak akkor válaszolnak, ha látnak esélyt, hogy az itt -kérdezőktől megbízást remélhetnek!
Amennyiben nem, úgy figyelmen kívül hagynak.
Szerintem, még gyilkos is lehet egy ügyvéd,-csak ki ne tudódjon-, annyira nem világítja át őket senki! Mindenki, -a nem keresett ügyvédek-azt csinálnak, ügyeskednek, amit akarnak! Ők azok, akik: elvállalják a megbízást, elteszik a pénzt, aztán? Aztán nem csinálnak semmit! Nem veszik föl a telefont, nem válaszolnak semmire! Köddé válnak! Aztán sírnak, hogy nincs ügyfél!
A területi kamarák elnökei pedig? Falaznak ennek a szemléletnek! Az Országos Elnökkel egyetemben! Igen, azért is választják meg őket a mezei ügyvédek, mert falazásra számíthatnak a Vezetőik által! Azok a jó pénzért,-elnök, fegyelmi biz. tagokat stb-meg is választják "vezetőiket"!
Így van ez a Miniszterekkel is! A régi és mostani iGazságügyi miniszterekkel is!
Ez van!


Letiltások

walowilag # 2017.12.01. 09:40

T. Urak!
Szakmai kérdés:
mit jelent az illeték megfizetése alóli részleges felmentés? (Részleges és nem részeges!)
Danke!


Letiltások

danildi # 2017.12.01. 16:48

T. Jogifórum!
Egy utazási iroda nem válaszolt a panaszlevelemre 30 napon belül.
Úgy tudom ez törvényi előírás.
Ezek után levelet írtam a Fogyasztóvédelemnek és bepanaszoltam a céget.
Az utazási iroda válasza kb. 40 nap múlva megérkezett.
Aztán érdeklődött a Fogyasztóvédelem is, hogy megkaptam-e a válaszlevelet az utazási irodától. Mondtam, hogy igen, kb. 4o nap múlva.
Erre azt mondta, hogy akkor minden rendben van!

Hát én ezt nem így látom. Ha törvény van valamire, annak be nem tartása szankciókat von maga után, nem? Az utazási irodát nem kell szankcionálni? A Fogyasztóvédelem szerint nem.
Ezek szerint mindenki akkor válaszol, amikor csak akar? Igy már értem is miért nem sietett az utazási iroda a válasszal, hiszen azt rajtam kívül senki számon nem kéri!
Tényleg rendben van ez így??
köszönöm és várom a választ.
üdvözlettel
Ildikó

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.01. 18:25

Mi károd származott abból, hogy tíz napot késtek a válasszal? Mi hasznod származna abból, ha ezért megbírságolnák?

Burn Out # 2017.12.01. 18:53

danildi: gondolom Te mindent mindig időben elvégzel, és mindig minden jogszabályt betartasz. pitiáner szarságon rágódsz.

Albi2017 # 2017.12.01. 19:27

Tisztelt Ügyvéd Úr !

1hónap bérleti díj tartozásom áll fenn a bérelt lakásnál.
A tulajdonos tudtom nélkül zárat cserélt, minden személyes tárgyam, ruháim, irataim a lakásban vannak.
Megteheti ?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.01. 19:52

Kérj birtokvédelmet.

Albi2017 # 2017.12.01. 20:13

És addig az utcán alszom, más etet, ad ruhát...
Péntek éjjel van.
Évekig eltette a Tulaj feketén a bérleti díjat, az jó volt.
Köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.02. 10:23

Akkor ne kérj birtokvédelmet, a te döntésed.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.02. 10:24

(Egyébként talán el se hiszed, de ha ilyenkor beköltözöl egy panzióba, akkor a bérbeadót kötelezni fogják a költségeid megtérítésére. Ha kéred az eljárásban.)

danildi # 2017.12.02. 11:47

T. Jogifórum!
Egy utazási iroda nem válaszolt a panaszlevelemre 30 napon belül.
Úgy tudom ez törvényi előírás.
Ezek után levelet írtam a Fogyasztóvédelemnek és bepanaszoltam a céget.
Az utazási iroda válasza kb. 40 nap múlva megérkezett.
Aztán érdeklődött a Fogyasztóvédelem is, hogy megkaptam-e a válaszlevelet az utazási irodától. Mondtam, hogy igen, kb. 4o nap múlva.
Erre azt mondta, hogy akkor minden rendben van!

Hát én ezt nem így látom. Ha törvény van valamire, annak be nem tartása szankciókat von maga után, nem? Az utazási irodát nem kell szankcionálni? A Fogyasztóvédelem szerint nem.
Ezek szerint mindenki akkor válaszol, amikor csak akar? Igy már értem is miért nem sietett az utazási iroda a válasszal, hiszen azt rajtam kívül senki számon nem kéri!
Tényleg rendben van ez így??
köszönöm és várom a választ.
üdvözlettel
Ildikó

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.02. 11:52

Mintha ez már lett volna egyszer.

walowilag # 2017.12.02. 19:54

Ehhhh! Ez Magyarország!
Ehhh!
Kedves Kérdező Társaim!
Ne is kérdezzetek semmit!
Vagy nem tudnak válaszolni, vagy nem is akarnak!
Főleg: a problémák elől homokba dugják magukat!
Ehhh, hamis az egész jogászvilág!
Ügyvédtől a -Miniszterig!
Céljuk: kordában tartani az embereket!


Letiltások

facsiga77 # 2017.12.03. 11:18

Te nem jogi tanácsot kérsz hanem baszogatod a jogászokat.

Mit vártál? :)

drbjozsef # 2017.12.03. 16:29

ww,

vedd észre, hogy csak neked nem válaszol senki - és akkor most gondolkozz el ezen. Ennyi.

walowilag # 2017.12.03. 19:29

megsértődtetek? megsértődtetek? Igazat írtam! Bizonyára mindenki marha rendes ügyvéd, csak pont én belefutottam a tízezer ügyvéd közül egybe, aki nem hiteles ügyvéd.
Nekem is másoknak is tett már kárt! A Mübse fizetett milliókat, a szerencsétlen ügyfelének! Részben csak, mert a minimumra kötötte a biztosítását, a sóher!
De nem baj, ez sem, azóta is vígan a kamara tagja!
A közösség meg ahelyett, hogy kiebrudalná maguk közül, még védi! Pedig eleszi előletek az ügyfeleket!
Úgy kell nektek!


Letiltások

qwerty123 # 2017.12.04. 09:40

Tisztelt Fórumozók!
Érdeklődni szeretnék, hogy szívességi lakáshasználatot felmondó levélnek formailag mit kell tartalmaznia? Milyen határidőt szabhatok? Kell-e tanúztatnom? Minden tulajdonosnak alá kell írnia? Stb.
Akit az ingatlanomba engedtem jelentős anyagi kárt okozott nekem és a mai napig okoz is. Többszöri szóbeli felszólításra sem költözött ki. A kár megtéríttetése esélytelen, ezért csak szabadulni szeretnék tőle minél hamarabb...

ObudaFan # 2017.12.04. 14:04

Minden tulajdonosnak alá kellene írnia, de ezt még nem kell tanúzni.

walowilag # 2017.12.04. 20:53

Mindenki Utál Mindenkit!
Eladó a vevőt, és viszont! Ügyvéd az Ügyfelet és viszont.
Orvos a beteget és beteg az orvost.
Asszisztensek a betegeket és viszont.
Diák a tanárt, tanár a diákot
Szülő a tanárt és fordítva!
Kocsival közlekedő a gyalogost és fordítva.
Kérdés: ki nem utál- kit nem?


Letiltások

walowilag # 2017.12.08. 20:11

Miért is írogatok ide?
Azzal a naivitással, hogy hátha egy "illetékes elvtárs" erre nézdegél, és megakad a szeme a bejegyzéseimen!
Kérdésem továbbra is: az ügyvédek tevékenységét nem ellenőrzi senki? Azt tesznek, amit akarnak?
Olvasd lentebb!
Csak ha marhanagy többszörös milliós, százmilliós kárt okoznak, akkor-esetleg-kizárják az ügyvédi tevékenységek köréből?
Addig pedig "építhetnek" csalásaikkal nyugisan a nemtörődöm fellebviteli főnökökre?
Csinálj, amit akarsz, csak jól kendőzd el?
Többszázmillió károkozásig "belefér"?
Ihajja, ez igen!


Letiltások