Jogi tanács kérése


bingo30 # 2012.02.18. 14:15

Üdv mindenkinek! Adva van egy 1991-es gyártású Saturn SC2 személygépkocsi (nem szép, de legalább randa). Ez egy 21 éves nóném jármű, ami nem műkincs, nem különleges érték. Nem OT-s (ez nem is lehetne).
Ráomlott egy társasház tetőszerkezete. Totálkáros lett. A felelősségbiztosítás nem terjed ilyen károk megtérítésére. Mi a kártérítési per tárgya?
A jármű piaci értéke (ha szép, friss műszakis és tele van tankolva, de csak akkor), 200e Ft. Csak ritka. A pótlása az USA-ból lehetséges, a hatályos jogszabályok szerint kb. 2,5 milliós Ft lenne, mire rendszámos lesz, a tulaj nevére írva. Javítása közel ez az összeg, vagy lehetetlen, mert nincs hozzá alkatrész.
A jármű tulajdonosa szeretné visszakapni a szeretett járművét, amit megértek.
Szóval mi a per összege? A 200e Ft piaci érték, vagy a helyreállítási 2,5 milliós összeg és/vagy az eredeti állapot helyre állítása?
A hozzáértőválaszokat előre is köszönöm.

Baleset # 2012.02.18. 14:13

Kérdésem lenne. Visszavonhatom-e a bíró előtt tett nyilatkozatomat, ha rosszul értelmeztem kérdését. Az ítélet még nem jogerős?

ObudaFan # 2012.02.18. 12:48

Bírósági ítélet végrehajtását az elsőfokú bíróságtól lehet kérni. Elő lehet a kérelmet terjeszteni a bíróságon, vagy bármelyik végrehajtónál.

85469 # 2012.02.18. 12:37

keressek egy másik végrehajtót?

85469 # 2012.02.18. 12:33

mondom hogy a végrehajtó küldött közjegyzőhöz..

végrehajtó1 # 2012.02.18. 12:08

Végrehajtóhoz menj

85469 # 2012.02.18. 11:56

én is erre gondoltam de a végrehajtó meg azt mondta hogy közjegyzőhöz menjek..
akkor most melyik?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.18. 11:47

Végrehajtás.

85469 # 2012.02.18. 11:45

érdeklődöm hogy mit kell tenni egy jogerős bírósági ítélet érvényesítéséhez?
konkrétan perköltség megfizetése, amit a bíróság megítélt a részemre, a másik fél azonban tesz rá nagy ívben hogy azt részemre megfizesse..:-)
köszönöm..

Várszegi Béla # 2012.02.18. 10:31

"Jedem das Seine..." ahogy mondja a művelt német. :) Nekünk most nincs. Nem maga a tároló a lényeg ott.
Azért kösz., hogy azt minősítetted nyomorultnak, nem a sérültet. Ahogy éppen az a bizonyos cég teszi. Vele is, meg vak emberrel (ahogy a FB egyik ítéletét olvasom, más ügyükben), vagy megkockáztatom: az emberrel.

(Igaz, azok az idők elmúltak, amikor az volt a legfőbb érték)
Ezek szerint netán olvastad az anyagot? :S

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.18. 09:55

Nincs fontosabb vagy érdekesebb témátok, mint egy nyomorult biciklitároló?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.18. 09:55

Nem ez a módja a jogviták rendezésnek, te is jól tudod.

Várszegi Béla # 2012.02.18. 09:48

Köszönöm. Hát abból nem lehet idézni még itt sem, mivel ott a végén... :S

Maga a lényege: egy kárrendezési per előtti felszólításra írt megtagadó válaszról van szó.
Érvek, vagy inkább "érvek".

Maga a hozzáállás, illetve magatartás az, ami példaértékű is lehet. Ezért gondoltam, hogy ha nincs név, kínosan vigyázva arra hogy szó szerinti idézet sem, akkor maga a mondanivaló vázlata az jogsértő lehet-e?

Hiszen a záradék úgy szól, ahogy szó szerint idéztem.
Tehát a "levelem közzétételének", nem pedig a "levelem mondanivalójának" áll ott.

ObudaFan # 2012.02.18. 09:40

Ehhez pontosan ismerni kellene a levél tartalmát.

Várszegi Béla # 2012.02.17. 20:50

Üdvözletem Mindenkinek!

Két kérdésem lenne, amit majd külön-külön tennék fel, ha lehetséges:
Egyik:
Egy jogvita kapcsán érkezett levél záradékában az áll szó szerint: "Jelen levelem közzétételéhez nem járulok hozzá"
Mivel a levél összefüggésben áll párhuzamosan, egy, a nagyközönséget is érintő (sőt, közérdeket is óvni szándékozó) cikksorozat alap-témájával,a szerkesztő megítélése szerint az olvasók felé számadási kötelezettségei is vannak a fejleményeket illetően. A levélben foglaltak lényeges elemei lehetnek egy "szőnyeg alá söprési" szándék bemutatásának.

Abban az esetben, ha a szerkesztő név, azonosítható adatok nélkül, illetve nem szó szerinti idézettel, hanem csak utal a levélben szereplő érvekre, stb. akkor jogsértést követ-e el, avagy nem? Köszönöm előre a választ.

V.B.

gerbera317 # 2012.02.12. 17:11

off
A közösségi oldalak nem éppen alkalmasak arra, hogy bizalmas információt cseréljünk a barátainkkal. Máskor az ilyet biztonságosabb csatornán kell intézni.
on

A munkaügyi perhez nincs ötletem.

Hora01 # 2012.02.12. 17:00

Jelenleg GYES-en lévő édesanya vagyok. 3. gyermekem decemberben töltötte be a 2. életévét. Munkáltatómnak már augusztusban jeleztem, hogy nem várom meg a 3 év leteltét, hanem szeretnék előbb visszatérni a munkámba. Akkor abban állapodtunk meg, hogy ugyan még nem tudja, hogy hova tud elhelyezni, de addig kitalál valamit és a szabadságaimat is kivehetem előtte. Májusra fogynának el a szabadságaim (50 nap). Egy hete viszont közölték velem, hogy nem tudnak a korábbi munkakörömben foglalkoztatni (csoportvezetőként), mivel létszámstop van. De beosztottként igen, ill. egy másik szervezeti egységnél (cégen belül) kismama helyére szükség van egy főre, oda át tudnék menni. Ott viszont a jelenlegi bérbesorolásom alig felét tudnák megadni (azokról a plusz juttatásokról nem szólva, ami a jelenlegi munkakörömben még rakódik az alapfizetésre).
Arról, hogy elfogadom-e a másik területen felajánlott posztot, egy hetem van választ adni.
Kérdésem:
Megteheti-e a munkáltató, hogy létszámstopra hivatkozva alacsonyabb munkakörben, alacsonyabb fizetésért alkalmazzon akár egy másik szervezeti egységnél?
Köteles vagyok-e ezt elfogadni?
Vagy - mivel elvileg a szabadságokat kivehetem - azok letelte után visszamenetek-e GYES-re?
Van-e arra mód, hogy nem fogadom el a felajánlott lehetőségeket és inkább kérem a munkaviszony megszüntetését közös megegyezéssel és "végkielégítéssel" (még a 3. év vége előtt)?
Ha igen, ezt még a kivett szabadságok alatt, vagy azok letelte után kell kezdeményeznem? (úgy tudom, GYES alatt védettségem van, tehát gondolom, ezt még szabadság alatt érdemes elindítani)
Ha mégis kivárom a 3. évet - GYES lejártát - köteles-e a munkáltatóm az eredeti munkakörömbe visszavenni?
1996. július óta rendelkezem folyamatos munkaviszonnyal a társaságnál.
Elnézést a sok kérdésért, de csupán egy hetem van, hogy választ adjak a felajánlott lehetőségekre.
Szíves válaszait előre is köszönöm.

ObudaFan # 2012.02.12. 16:59

buksi 22

És mi köze volt a cikknek a munkaviszonyhoz?

kapitany07

Meg a 16% szja-t kell még levonni.

guba" # 2012.02.12. 16:46

Szeretném megtudni,hogy érdemes -e II.fokra vinni.

Ha nem elégedett a ténybeli és jogi indoklással, akkor érdemes. Kb. ennyit lehet erre tanácsként mondani.

buksi 22 # 2012.02.12. 16:39

Üdvözlöm!
Férjemet 2011.05.24.-én küldték el rendkívüli felmondással.Levélben kapta meg a felmondását,mert beteg volt.Az indok az volt,hogy a facebookon egy barátjának elküldött egy cikket,amit az Északhírnökbe talált.A barátjához ,azért fordult segítsen a cikk szerzőjét megkeresni.A munkáltató pedig az állítja,hogy ártó szándékkal tette.A férjem elmondta a bíróságon,hogy ő nem ártani akart.A bíró ezt elfogadta.Most pedig ezzel indokolta döntését.Szeretném megtudni,hogy érdemes -e II.fokra vinni.Az ügyvezetőnő FIDESZ szimpatizáns.A férjem barátja meg MSZP.Tudomást az ügyvezetőnő úgy szerzett az egész dologról,hogy egy volt kolléganője felvette ismerősnek és Ő adta tovább.


lány

ObudaFan # 2012.02.12. 15:24

A munkavállalókat a következő járulékok terhelik:

  • Nyugdíjjárulék 10 % (magánnyugdíj pénztári tagság esetén is)
  • Egészségbiztosítási járulék: természetbeni 4 %, pénzbeni 3 %
  • Munkaerő piaci járulék 1,5%
ilora # 2012.02.12. 13:42

Ha valaki tudna segiteni az irjon.
Albérlertben laktam a gyerekeimmel és a kauciót nem adta vissza amikor kiköltöztünk.
Mostpert indit ellenem mert nem fizettem ki az utolsó számlákat.
É n mondtam neki hogy ott a kaució de ő letagadta
Ha én feljelenteném az apehnál akkor milyen büntetéseket kapna?A ház is egézségtelen volt (penész gomba)
a lányom aszthmás is lett.

N-M-B # 2012.02.12. 00:35

Nem tudom, sikerült-e elküldeni a kérdésem, mert mintha lefagyott volna a gép, nem tudtam rendesen kattintani a gombokra alul.

N-M-B # 2012.02.12. 00:30

Tisztelt segítők!

Ingatlant szeretnénk vásárolni, ki is néztünk egyet ingatlanirodán keresztül. Vételi ajánlatot írattak alá velem, amihez 300 ezer ft biztosítékot kellett fizetnem, amit nem kapok vissza, ha elállok az alkutól. Az a problémám, hogy minket bútorozott lakással hitegettek, és így jelent meg a hirdetésben is. Viszont az eladó külön fel akarja számolni a bútorokat, mert ő azokat nem akarta beleszámítani az árba, (mikor elfogadta az ajánlatunkat, az ingatlanos nem tájékoztatta, hogy bútor nélkül). A vételi ajánlatban nem emeltük ki, hogy bútorokkal együtt fizetünk 5,7 milliót. Az eladó és én, a vevő is becsapva érzem magam. Az eladó bútor nélkül akarta eladni, mi pedig bútorral együtt megvenni.

Nem akarom elveszíteni a foglalót, ennyit nem adtunk volna a bútorozatlan lakásért, nem tettünk volna ajánlatot. Mit tudok tenni? Így nem biztos, hogy adásvételi szerződést akarunk kötni febr. 15-ig.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.11. 15:17

Le is rajzolhatja, ha neked az jobb, de akkor tovább fog maradni.