rágalmazás, személyiségi jogok megsértése


le harvy osvald # 2016.01.14. 19:22

Üdv.feljelentettek ragalmazásèrt csak az az èrdekes,hogy a feljelentő irta ki az altalam a facebook-on hirdetett dolog alá aminek a szovegèbe beleirtam hogy a 4.et valami csicska ellopta.hogy envagyok a tolvaj mikor nem szemèlyesitettem senkit.de megis envagyok feljelentve.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.14. 20:01

Aki ezen a szinten fogalmaz, az nem képes rágalmazást elkövetni...

le harvy osvald # 2016.01.14. 20:17

A teljes szöveg:elado 3db szekèr kerèk a 4.et valami csicska ellopta.
Erre volt az a hozza szolasa,hogyèn vagyok a tolvaj merta 3 kereket elloptam.

ObudaFan # 2016.01.15. 05:54

Azon áll, vagy bukik a dolog, hogy a hozzászólásod alapján az illető beazonosítható volt-e.

le harvy osvald # 2016.01.15. 11:06

Köszönöm az informaciokat de mostderült ki,hogy a feljelentèst dec.21-èn adtakfel ès a facebook-os beszèlgetès nov.1-èn törtènt.lopással is meglettem vádolva amiatt is mennemkell ,,mert elloptam a kamera adaptrèt" ami nemigaz csak áramtalanitottam el nemhoztam semmit.a kamerát tudtunk ès beleegyezèsünk nèlkül helyezte el egy közös tulajdonbanlevőház padlásfeljárójában erre valami vèlemèny?

elfmage999 # 2016.01.15. 12:10

Ha nem loptad el, akkor nem loptad el.
Hogyan bizonyítja be hogy te loptad el?
Te hogyan tudod ellenbizonyítani az ő bizonyítását?
Ezek lehetnek a kérdések a lopás ügyben.

a rágalmazás ügy attól még lehet ügy hogy a felrakásodtól számított 30 napon túli a magánindítvány.
Mivel a sértett észlelésétől számít a 30 nap, az pedig lehetett nov 22 vagy későbbi is.

le harvy osvald # 2016.01.15. 12:41

Elfmage999
Köszönöm a hozzaszolast de a feljelentővel beszèltem nov.1-èn tehat a tudomasara jutas datuma is ez a datum.tehat nov.2- től szamithato a 30 nap.szerintem.

elfmage999 # 2016.01.15. 13:13

Akkor rágalmazás sincs, mert annak feltétele a "más előtt", azaz egymás anyázása, pocskondiázása max becsületsértés szabálysértése.

le harvy osvald # 2016.01.15. 14:11

Elfmage999
A főoldalon törtènt a beszèlgetès tehat elègsokan olvashatták.de szerintem mivel eltelt a 30 nap talán mentesülök a ragalmazas alol.

ObudaFan # 2016.01.16. 08:29

Ha november 2-én igazolhatóan megtudta, hogy te követted el, akkor valóban meg kell szüntetni az eljárást.

le harvy osvald # 2016.01.16. 08:51

Obudafan
Nov. 1.èn facebookon főoldalon szolalkoztunk össze.ezt a beszelgetest hasznalta arra,hogy ragalmazas miatt feljelentsen de ezt megturbozta azzal,hogy lopas miatt is feljelentett miszerint elloptam a kameraja tapegysègèt ès ezzel 20000ft kárt okoztam neki.mert latszik a kameran ahogyan bemegyek autoval az udvarba es felmegyek a letran azutan elsötètedik a kèp mert kihuztam a kamerat.a haz amit bekamerazott akkor mèg közös tulajdon volt.nekünk nemszolt a kamera elhelyezèsèről igy mèrgemben aramtalanitottam azt.a hazrèszemet ő szerinte akkor mar eladtam mert 2015.02.15en adasveteli lett irva nem vele ő csak mint elővasarlo elt a jogaval igy vele 2015 11 10 irtuk alá az adasvetelit.amikoris kifizette a teljes osszeget.szerintem 2015 11 10 ez az a datum amikor a birtokba adas megtörtent.

Tamas2510 # 2016.01.18. 11:52

Az én bemondásom alapján vizsgálódni fog a rendőrség annál a személynél akiről sejtem, hogy ő volt vagy kell egyéb bizonyíték is?
A rendőrség skype alapján meg tudja vizsgálni hogy ki volt az illető?

elfmage999 # 2016.01.18. 11:55

Tamas2510:

Ismeretlen tettes ellen is indíthatod a magánindítványodat, majd kiderítik ha kideríthető hogy ki volt az.

Nem biztos hogy a skype azonosító alapján fognak menni, de fontos hogy megadd ezt a szálat is mert egyébként csak az oldal létrejöttének adatait fogják nézni.

Kérdező073 # 2016.01.23. 09:49

Üdv mindenkinek!
Abban az esetben kérném a segítségeteket, amennyiben valakit hirdető újságban nyilvánosan teljes névvel, lakcímmel rágalmaznak milyen jogi következményei lehetnek a hirdetés feladójára és a hirdetést megjelentető újság tulajdonosaira nézve?
Válaszokat előre is köszönöm

ObudaFan # 2016.01.23. 11:10

Kérdező073

Rágalmazás miatt feljelentést lehet tenni és jóhírnév megsértése miatt polgári perben sérelemdíjat követelhetsz.

Kft-per # 2016.01.31. 17:24

Kft ügyvezetőjeként perben állok egy tagunk miatt,aki nagy összeget vett fel előző ügyvezetőként saját célra, azzal nem számolt el,és most polgári per folyik ellene. Az érdekesség a következő. Ügyvédje, egy rólam személyes ügyben létrejött dokumentum tartalmát helytelenül ismerve (lehet hogy csak az ügyfele tájékoztatta rosszul), elég súlyosan rágalmazó tényt állított a bírósági tárgyaláson. Nyilván az lehetet a célja hogy befolyásolja a bírót ellenem. Az állítása hiteles, kétséget kizáró dokumentummal igazolhatóan hamis. A bíró is kétségeit hangoztatva véleményt nyilvánított, deazért valamennyire hitelt is adhatottneki. Ha ezt az utcán követi el, nem érdekes. De ebben az esetben becsület ésjóhírnév is sérült. Jelentős érdeksérelem is fennállhat. Bizonyíthatóság tökéletes. Kérdés: hogyan képzelhető ez el hogy ügyvéd ilyet tesz, akinek ez nyilván nem ismeret hiányábóladódóballépése. Etikai probléma is. Mit lehet tenni, és a sérelemdíj is megáll e, és mennyi. Érdemes emozdulni,vagy felejthető, és csak az időt pazarolja az ember (nem vághattam pofon nyilván a tárgyaláson :)

ObudaFan # 2016.01.31. 17:36

Ha csak a peres eljárásban hangzott el a kijelentés, akkor nagy valószínűséggel sérelemdíj nem fog megállni. A peres eljárás keretei között bírságolható a fél, illetve esetlegesen a jogi képviselője.

bea1979 # 2016.02.01. 11:13

A problémám elég összetett. Én egy őrsön dolgoztam, dolgozom (ezt még magam sem tudom, mivel a munkaadóm nem hajlandó megmondani mi lesz velem) közfoglalkoztatottként leírói munkakörben 1 évig. A szerződésem megszűnt 2015 november végén és azért nem kaptam újat,mert ígéretet tettek rá, hogy 2016 január elején közalkalmazottként véglegesítenek a rendőrséghez. Addig a helyemre küldtek egy másik közfoglalkoztatottat. Én vártam és tényleg reménykedtem, de aztán kaptam a hírt, hogy a "helyettesem" azt híreszteli, hogy őt fogják véglegesíteni nem engem. Én beszéltem az őrsparancsnokkal, de ő nem adott egyértelmű választ. Folyton azt mondta nem tudja mi lesz. Szerintem titkolt valamit így elmentem a polgármesterhez (mert az önkormányzat alkalmaz minket és úgy adtak oda a rendőrőrsnek)akinek elmondtam mit hallottam és azt is, hogy az emberek azt beszélik, hogy az őrsparancsnok szeretői viszonyban van a helyettesemmel. Emiatt feljelenthet engem az őrsparancsnok? Ráadásul a szerződésem lejárta előtt az őrsparancsnok "viccesen" azt mondta nekem, hogy azért nem vagyok még közalkalmazott, mert nem tudom kivel kell lefeküdni. Én emiatt feljelenthetem őt? Sajnos itt az embereknek semmi joguk nincs. A korrupt polgármester egyeduralmat gyakorol. Szeretném megvédeni magam amennyire lehetséges.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.01. 11:17

Emiatt feljelenthet engem az őrsparancsnok?
De föl ám!

Én emiatt feljelenthetem őt?
Épp ellenkezőleg. Ezért az állításodért is téged marasztalhatnak.
A korrupt polgármester egyeduralmat gyakorol.
Meg ezért is.

Szeretném megvédeni magam amennyire lehetséges.
Kezdhetnéd azzal az önvédelmet, hogy tartózkodsz a nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazástól.

dradi12 # 2016.02.01. 13:51

Egy társasházi vitában e-mail váltások során tettem egy olyan kijelentést ,hogy "a házban történt változások nem tudom mennyibe kerültek de tudom ,hogyan zajlanak itt a dolgok ezért nem kapargatom"
E-kijelentésem miatt elmarasztalhatnak,mert mert rossz hìrnév keltésével fenyegetnek!?
Előre is köszönöm a válaszát!

ObudaFan # 2016.02.01. 14:15

Szerintem ezért nem.

Fabyen82 # 2016.02.02. 10:37

Rágalmazásért feljelentettek, mert valakiről írtam valamit egy közösségi oldalon, véletlenül nyilvánosan (másnap észrevettem és töröltem), az állításom tulajdonképpen igaz. Valóban egy évet is kaphatok ezért??

Fabyen82 # 2016.02.02. 15:18

Hozzátenném, hogy az illető a privát képeimhez jutott egy közösségi oldalon, valószínűleg illegális úton,bár eddig vissza nem élt velük. Van köztük több meztelen kép a kisfiamról is, nem véletlen, hogy csupán néhány emberrel osztottam meg a képeket. (Távol elő nagyszülők, testvérek). Ezt írtam ki róla, néhány keresetlen szó mellett, hirtelen felindultságból. Milyen büntetésre számíthatok?

ObudaFan # 2016.02.02. 17:17

Megrovas, vagy probara bocsatas.

Fabyen82 # 2016.02.02. 18:32

Köszi ObudaFan
Ez mitől függ, csak a bírótól, vagy tehetek valamit enyhítésért? Büntetlen előéletű vagyok.