sikkasztás? csalás?


alfateam # 2017.04.18. 18:24

Közjegyző, fizetési meghagyás...

Vadsuhanc # 2017.04.18. 18:42

A kérdező által leírtak alapján az elfmage999 szerint megfogalmazottakat javaslom. Nem lesz könnyű menet az biztos. Ami a leírtak alapján bizonyítható az nagyban növeli az esélyeket.

Nóczika # 2017.04.18. 19:03

Köszönöm! Megteszem a feljelentést...Igen sajnos most úgy rendelkezik felette mintha az övé lenne. Szerintem a barátja telebeszélte a fejét, hogy ha odament ak az övé... mindenröl van papirom neki nincs. Az e-havi csp-om is odament azt se kaptam meg tőle...sms-ben kijelentette hogy az neki és a tesójának jár...nem tudom ugyan de szerintem már költött belőle mert az smsben utalt rá, h a tesójának adott belöle

elfmage999 # 2017.04.18. 19:54

Ha költötte osztogatta akkor sajátjaként rendelkezett azzal ami nem az övé, és erről tudnia is kellett.

Sikkasztás ez.

Bea1 # 2017.04.20. 09:13

Nav vagyonosodási vizsgálat a 3 millióra. Bizonyítsa ő, hogy az övé!

Nóczika # 2017.04.20. 11:20

Köszi mindenkinek. Követeléskezelöt felhívom. NAV nem tudom mennyire foglalkozna vele és egy vizsgálattól még nem kapom meg...

Vadsuhanc # 2017.04.20. 13:10

Hogyan jön ide a követeléskezelő ? Valamiről lemaradtam.

Dr.Attika # 2017.04.20. 13:21

Btk. 382.§
Ha a sértett az elkövető hozzátartozója , akkor a sikkasztás csak magánindítványra büntetendő. Annak előterjesztésére 30 nap van, ami bőven letelt. Nem érdemes feljelentést tenni, mert elutasítják.

Nóczika # 2017.04.20. 14:04

Akkor lemondhatok a pénzemről? Vicc ez az egész..ak ök szépen megusznak mindent én meg semmit nemtehetek d ha elkapnám az utcán ak meg engem lecsuknak...

Dr.Attika # 2017.04.20. 14:13

Polgári peres úton kérheti igényének érvényesítését.

Vadsuhanc # 2017.04.20. 14:45

Nóczika és kinek a háza lett eladva ?
( azt írtad egy ház eladásából származó pénz )
Milyen követeléskezelő?

Nóczika # 2017.04.20. 15:11

A ház az én és a volt férjem tulajdona volt fele-fele arányban! A lányomnak semmi köze hozzá.

Vadsuhanc # 2017.04.20. 15:17

Elváltatok a férjeddel ? Vagy most is együtt éltek ?

Nóczika # 2017.04.20. 15:22

Igen elvaltunk már 5 éve de most sikerült eladni a közös házat.

Vadsuhanc # 2017.04.20. 15:32

Nóczika !

Kötözködésnek fogod fel valószínű a kérdésemet, de ezt egy ügyvéd a bíró biztosan meg fogja kérdezni..

A ház eladása mikor történt ?
Pontosan mikor lett a számlára utalva a pénz ?
Miért kért kölcsönt a lányától, ha rendelkezésre állt az összeg ?
Miért nem vette fel a számláról a pénzt ?
Hogyan utalták a lakás vételárát egy olyan számlára ami nem az Ön tulajdona ?

Nóczika # 2017.04.20. 16:03

A lakas eladási szerzödés dec 14én kelt a pénz március 17.én érkezett mivel hitelre vették meg! Nem kértem a lányomtól kölcsön, csak ö állítja mivel kb 2 éve vett párszor kaját meg pelenkát az öccsének. Soha nem kérte tölem.A pénz azért arra a számlára érkezett mert én használtam már 2 éve, de az utalásnál is fel van tüntetve a nevem hejrajzi szám stb. A lányomnak nem volt rajta forgalma. Azért nem vettem fel mert mikor használtam volna a kártyát benyelte az automata igy derült ki, hogy letiltatott a számláról.

Nem veszem kötözködésnek

Nóczika # 2017.04.20. 16:12

Próbáltam vele beszélni tisztázni a dolgokat de arra se hajlandó hogy szóba álljon velem. A másik lányomon keresztül üzent csak h csináljak másik számlát és elutalja d nem tette meg és már ki is jelentette smsben hogy az nekik jár... nem adja..

Vadsuhanc # 2017.04.20. 16:13

Ezt Te írtad az első beírásodban :

....."Azzal az indokkal, hogy én tartozom neki. Igaz hogy párszor segített mivel albérletbe vagyok a 3 éves fiammal. De soha nem mta hogy adjam vissza a segítséget. Papírt se irtunk soha. Az amiről beszél max 2-300 ezer forint maximum évek alatt! Nem hajlandó velem már beszélni sem...."

Kértél Tőle segítséget vagy nem. Adott vagy sem ?

Nóczika # 2017.04.20. 16:19

Kb 3 éve nem kértem magától segitett, évek alatt jött össze max az összeg amit irtam de soha nem kérte adjam vissza. Most jön ezzel... de még adtam is volna neki pénzt de nem az egészet!

Vadsuhanc # 2017.04.20. 16:51

Nóczika tisztelettel megjegyzem, hogy igy még egy ügyvéd sem tud neked szerintem segíteni.

Ne haragudj meg, de az a véleményem, hogy Te azt írod csak le, ami ahhoz kell, hogy neked adjunk igazat.

Megértelek s értelek, de amit leírtál szerintem nem az egész történet.

Bocsánat, ha nem így van.

Nóczika # 2017.04.20. 17:05

Nézd lehet, hogy te igy látod. Nem csak azt irom le. Elismertem évekkel ezelőtt segített. Kb 2 éve már nem! Soha nem kérte adjam vissza. Én felneveltem, mindig számithatott rám.amikor nem volt hova menniük a barátjával befogadtam öket az albérletembe... A segítség és a kölcsön közt van különbség. De ha úgy nézzük is 300 ezer vagy 3 milió közt is van! Én igazolni tudom miböl honnan van. Ő semmit csak egyszerüen rendelkezik a pénzemmel? Adni is akartam másik gyerekemnek is meg neki is! Ja ak nekem ezt csak egyszerüen hagyni kéne? Ja bocs még van rajta kivül is gyerekem...

Amúgy nem azt kértem, hogy adjatok igazat, hanem tanácsot hogy hol kaphatok segítséget!

De köszönöm mindenkinek!

Vadsuhanc # 2017.04.20. 17:24

Emberileg megértelek.

Nóczika # 2017.04.20. 17:47

42 éves vagyok sokat dolgoztam azért a házért, a válás után is megharcoltam érte másból se állok 5éve csak harcolok a pénzemért... kicsit sok már ez nekem. Nem hinném, hogy bárki ezt érdemelné.. főleg a saját gyerekétöl aki eddig mást se hangoztatott, hogy szeret minket mellettünk áll. Megbiztam benne miért ne tettem volna? Gyerekem!Mindent tudott mikor jön a pénz stb.. Ha meg szerinte tartozom neki ak az lenne szamomra a normális h beszélek anyámmal elkérem visszakérem és nem az hogy nem mondok semmit csak simán elveszem! Szerintem ezek a dolgok nem igy működnek! De amikor az apjával szembe kiálltam értük hogy a részembe lakhassanak az jó volt meg sorolhatnám.. d ez nem is ide tartozik. Lényeg az az én pénzem bizonyitani is tudom ő viszont az álitásait nem. Ak a tények mit mutatnak? Ez a lényeg.

alfateam # 2017.04.20. 18:09

Minden jog felett áll az emberi tisztesség.
És te csak magyarázod magad, bizonygatod, hogy körülötted mindenki tisztességtelen csak te nem

Bea1 # 2017.04.20. 18:32

Többször leírta már, amire én is utaltam: ha valaki nem tud elszámolni 3 millióval, az megijedhet egy nav vizsgálattól, de ha eltud, akkor csak nevet rajta.