ajándékozási szerződés


Icsir # 2015.08.11. 07:03

Tisztelt Fórumozók!
Ajándékozási szerződéssel kapcsolatban kérdezném. Gyermekeimnek ingatlan eladásából származó készpénzt szeretnék ajándékozni.Szükséges az ajándékozáshoz ügyvéd által ellenjegyzet szerződés? Adóhatóságilag a saját készítésű ajándékozási szerződés is igazolásul szolgál a gyeremekeim részére?
Köszönettel várom válaszukat.

ObudaFan # 2015.06.09. 14:53

5 év után is lehet helye visszakövetelésnek, ha ekkor merülnek fel azok a körülmények, amelyek ezt az igényt megalapozzák.

Cs.Reni # 2015.06.08. 17:16

Akkor marad a visszakövetelés! :( De ahogy olvastam ennek is elég nagy követelménye van, hogy mi alapján lehet elindítani!
Bár, nem értem mi alapján hozták/találták ki ezt a törvényt, miért nem lehet bármikor visszavonni? Az első 5 évben még lehet, hogy nincs semmi probléma utána meg nem lehet már csak úgy visszavonni! :O Nem épp gyerek-centrikus törvény(ek)!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.08. 12:37

Hát nem. :)

Érvénytelenség miatt általában rövidebb ennél a megtámadási határidő, de a visszakövetelésnek időkorlát nélkül helye lehet.

Bea1 # 2015.06.08. 09:23

én úgy tudom, 5 év után nem támadható az ajándékozás... persze, nem biztos, hogy jól tudom.

Immaculata # 2015.06.08. 07:59

Perben.

Cs.Reni # 2015.06.08. 06:28

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődnék, hogy ajándékozási szerződés vissza vonható-e, ha igen hogy?
2003-2004 körül páromnak ajándékoztam a házam felét, hogy 2 közös gyermekünkre vállalati kölcsönt tudjunk felvenni. A kölcsönből még van pár év, de én már most vissza szeretném vonni, hogy ne legyen tulajdon része, ez megoldható-e?
Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.

CITDÖVKE # 2015.02.23. 09:14

Tisztelt Fórumozók!
Ha lehet szeretnék kérni egy egyenesági rokonok közötti készpénz ajándékozási szerződés mintát.
e-mail címem: laci85@gmail.com

Előre is köszönöm a segítségüket!
Üdv

lajcsó # 2014.11.26. 14:01

A föld illetve a lakás esetében eltérőek a szerzési feltételek, továbbá a szerződés kötelező tartalmi elemei (pl. nyilatkozatok). De ha úgy gondoljátok bele lehet egy szerződésbe is suvasztani, csupán az áttekinthetőség meg az érthetőség szempontjából célszerű külön szerződésbe foglalni.

lajcsó # 2014.11.25. 18:40

Atizz!
Az ingatlan értékét a szerződő felek határozzák meg. Nem szükséges értékbecslő, de ha úgy gondoljátok igénybe vehetitek a szolgáltatásait.

Edit22!
Lehet egyben is, meg lehet külön-külön is (külön a telkek, külön a lakás). Ezt a célszerűség vagy a egyéb szempontok alapján kell eldönteni.
Amennyiben a telkek alatt föld ingatlan (pl. zártkert) értendő, abban az estben javasolnám külön a telkekről, külön a lakásról szerződést készíteni.

Atizz # 2014.11.10. 19:23

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni:
Adott egy ingatlan melynek 50 % tulajdonrészét az Apósom a férjemnek szeretné ajándékozni.
A szerződés megírásának árára lennék kíváncsi, közjegyző fix díja 90000 forint, az ügyvédi díj 1-1,5% kb ahogy olvasom itt de nem tudjuk az ingatlan értékét mert örökölt és saját építésű ebben az esetben mennyi az érték, vagy értékbecslő is kell hozzá?
Mert így gondolom jóval drágább az ügyvéd mint a közjegyző.

Köszönöm a segítséget

lajcsó # 2014.10.01. 14:05

Meg a kárt is bizonyítani kell. Meg az okozati összefüggést is bizonyítani kell a mulasztás és a kár bekövetkezése között.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.01. 13:34

Persze. Csak eleve vitás, hogy mi megfelelő tájékoztatás, és a mulasztást bizonyítani is kell tudni.

pogacseva # 2014.10.01. 12:03

Ajándékozási szerződés esetében ha az okiratszerkesztő ügyvéd nem adott megfelelő tájékoztatást van kártérítési felelőssége?

lajcsó # 2012.08.23. 13:20

Szerintem vásárold meg a végrehajtó által kitűzött árverésen! Úgy valószínűleg olcsóbb lesz illetve, tehermentesen szerzed meg az ingatlan részt.

viccke # 2012.08.23. 13:07

Tisztelt Fórumozók!

Azzal kapcsolatban szeretném a segítségüket kérni, hogy édesanyám csak rám szeretné hagyni a ház 1/2-ed részét, ami az ő nevén van. A másik 1/2-ed résznek 3 tulajdonosa van. Milyen megoldás lehetne erre, mert egyáltalán nem szeretné, ha bárki más kapná az ő részét a házból.

Köszönettel

Gombi25 # 2012.08.23. 12:57

Köszönöm szépen a gyors válaszát.

ObudaFan # 2012.08.23. 12:31

Nem érdemes sem megvásárolni, sem ajándékozni, mert az fedezetelvonó ügylet, és nem hatályos a végrehajtást kérővel szemben. Viszont végrehajtani csak haszonélvezettel terhelten lehetne, így aligha veszi meg bárki, különösen, mivel csak egy kis tulajdoni hányad.

Gombi25 # 2012.08.23. 08:16

Tisztelt Fórumozók!

Tanácsot szeretnék kérni az alábbiakkal kapcsolatban.
Adott egy osztatlan közös tulajdonban lévő külterületi ingatlan, amelyen édesapámnak és édesanyámnak egyenként 4/16-od tulajdoni része volt (a fennmaradó rész a nagybátyáimé volt). Testvéremmel édesapánk halálát követően fejenként 2/16-od részt örököltünk, majd egyik nagybátyánk halálát követően további 1/16-od részt fejenként, utóbbit megvásároltam a testvéremtől a hagyatéki tárgyalást követően, tehát jelenleg a testvérem 2/16-od résszel rendelkezik. A problémám az, hogy a testvérem az elmúlt egy-két évben kétféle személyi kölcsönt vett fel összesen kb. 3-400.000 forint értékben, amit egy ideje már nem törleszt megfelelően, illetve az utóbbi néhány hétben az elmaradása csak halmozódik. Úgy tudom, hogy már több fizetési felszólítást is kapott. Közfoglalkoztatásban dolgozik, nagyon alacsony a havi jövedelme, így a helyzete elég kilátástalan. Attól tartunk, hogy a bank(ok) végrehajtási eljárást fognak indítani, és a testvérem tulajdoni részére végrehajtási jogot jegyeztetnek be. Kérdésem lenne, hogy ebben az esetben mire számíthatnak a tulajdonostársak, a mi tulajdoni hányadunkat mennyiben érinti mindez. Elárverezhetik-e a 2/16-od tulajdoni részt úgy, hogy édesanyámnak az özvegyi jog folytán haszonélvezeti joga van az ingatlanon, és az érintett 2/16-od rész öröklés útján került a testvéremhez. Érdemes lenne-e esetleg megvásárolnunk a 2/16-od részt a testvéremtől, mielőtt a végrehajtási eljárás megindul, vagy ajándékozhatja-e pl. az édesanyánknak vagy nekem a testvérem.
Segítő válaszukat előre is nagyon köszönöm.

ObudaFan # 2012.08.22. 20:36

Lehetséges, nem kell lemondani.
A kiskorú örökös az öröklési illetéket a nagykorúvá válásától számított két évig késedelmipótlék-mentesen fizetheti meg. E fizetési határidő lejárta előtt a tartozás annyiszor 10%, de legfeljebb 70% kedvezménnyel fizethető meg, ahány megkezdett naptári évvel korábban teljesítik azt.

Momo90 # 2012.08.22. 19:54

Szép estét!

Kérdésem a következő. A nevemen van egy ingatlan. Ezt szeretné unokahúgom nevére irati ajándékozási szerződés keretében. Ő 8 éves most. Kérdésem h lehetséges e ez egyáltalán illetve ha igen Neki mikor kell megfizetni az illetéket?
Illetve ezen a lakáson özvegyi jog van. Erről le kell mondania a jogosultnak vagy ezzel együtt is ajándékozható?

Köszönöm

ObudaFan # 2012.06.16. 06:55

Semmi köze a földhivatalnak ahhoz, hogy miért került sor az ajándékozásra.

dr.beata.beres # 2012.06.15. 11:41

köszönöm a választ, akkor ne izguljak, nem dobja vissza a földhivatal,

mert egyébként minden kötelező tartalmi elem természetesen benne van,

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.15. 11:38

(Még némi joghatás is lehet - egy ilyen szerződéssel nyújtott ajándékot aligha lehet később téves feltevésre hivatkozva visszakövetelni.)

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.15. 11:36

Nem baj. Nem szükséges elem, de nem is tilos. (De ez nem cél köznyelvi értelemben sem, hanem ok. ;) )