Fizetési meghagyás ellentmondás külföldről


Bea1 # 2015.10.29. 14:40

Hogyan tudok ellentmondással élni egy fm-ellen, ha külföldön vagyok?

ObudaFan # 2015.10.29. 15:30

Egy gond van:

Pp. 198. § A 196. és 197. §-ok rendelkezéseit a külföldön kiállított magánokiratokra is alkalmazni kell azzal, hogy

b)506 a meghatalmazásnak, valamint a peres eljárás céljára kiállított nyilatkozatoknak és az igazságügyért felelős miniszter rendeletében a szükséghez képest megjelölt egyéb magánokiratoknak csak akkor van a 196. §-ban meghatározott bizonyító ereje, ha azokat a kiállítás helye szerint illetékes magyar külképviseleti hatóság hitelesítette (felülhitelesítette).

Melyik külföldi országról van szó?

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.10.29. 20:49

ügyvéded nem tudja?

Bea1 # 2015.10.30. 04:15

Köszönöm, közben kiderült, hogy "csak" fizetési felszólítás.

Ezzel mi a teendő? kell rá válaszolni?

Milyen határidők vannak a fizetési meghagyásnél? 8 vagy 15 nap?

Angliáról.

Ügyvédet még nem sikerült elérnem.

ObudaFan # 2015.10.30. 14:17

Fizetési felszólításnak jogi jelentősége cégek esetében van, ahol a válasz hiányából felszámolás lehet. MAgánszemélyeknél nincs. Fizetési meghagyásnál az ellentmondás határideje 15 nap.

Bea1 # 2015.10.30. 14:38

Köszönöm a választ!

lilluska # 2016.01.29. 12:40

Tehát értsem úgy, hogy ha magánszemélyként van tartozásom, kaptam egy ügyvédi felszólítást, (nem fizetési meghagyást), hogy három napon belül fizessem vissza, abból még nem lesz per azonnal?
Tehát hogy van a sorrend? Ügyvédi felszólítás - fizetési meghagyás- per vagy esetleg az ügyvédi felszólítás után ki lehet hagyni a fizetési meghagyást és azonnal a per következik?

Köszönöm

lilluska # 2016.01.29. 12:51

Mellékesen nem is az ügyvéd küldte a felszólítást, hanem a kölcsönadó e-mailben (postán nem kaptuk meg). E-mailben a kölcsönadó csak becsatolta pdf formátumban a felszólítást. (a papíron pecsét és aláírás volt)
Másolatban se volt az ügyvéd.
Ez akkor hivatalos felszólításnak számít?
De a legfontosabb, kihagyhatja a fizetési meghagyást? Mert tudnánk fizetni, de nem 3 nappal, hanem 7 nappal később..Sajnos a kölcsönadó ezt nem érti meg..

Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.29. 13:25

Per lehet belőle. Ítélet nem lesz belőle azonnal. Végrehajtás meg pláne nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.29. 13:26

Mert tudnánk fizetni, de nem 3 nappal, hanem 7 nappal később..
Hát fizessetek, az Isten áldjon meg....

lilluska # 2016.01.29. 13:43

Fizetni is fogunk.
Csak nem tudunk megegyezni, hogy ne 3 nap múlva fizetünk, ahogy adta a határidőt, hanem 7 nap múlva.

Tehát akkor kihagyhatja a fizetési felszólítást? Neten ilyen megoldást nem találtam, ezért is kérdeztem meg.

Közben ő azt írta, hogy azonnali végrehajtást fog kérni ránk. Ezt hogy csinálhatja meg?

De érvényes így az ügyvédi felszólítás, hogy nem az ügyvédről jött, és nem papíron?

A szerződésünk e-mailben történt. Ő megírta, átküldte, mi kinyomtattuk, aláírtuk, majd visszascanneltük, ő kinyomtatta, aláírta, átküldte nekünk.
Szerintem így nem kérhet rá azonnali végrehajtást, mert nem közjegyző előtt történt. Vagy tévedek?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.29. 16:24

Aligha fogja a 3 napos határidő letelte után azonnal beadni a fizetési meghagyást. Mire beadná, addigra meg már fizettél. Ha mégis hamarabb beadná, akkor meg majd bejelented a fizetési meghagyásos eljárásban.
(Különben sem az a határidő számít, amit ő ad, hanem a szerződés szerinti.)

lilluska # 2016.01.29. 20:22

A szerződés lejárt, egyedül a 10%os kamat volt rá kikötve. Mi a 4 millióból egyet fizettünk vissza.
Ezt ő is elismeri.
Az ügyvédi felszólítást íratta meg három napos határidővel.
Azt mondta, hogy nem fog fizetési meghagyást kérni, hanem rögtön pert csinál belőle.

Pedig ha jól tudom, fizetési meghagyás nélkül nincs per...

Immaculata # 2016.01.30. 08:11

(Különben sem az a határidő számít, amit ő ad, hanem a szerződés szerinti.

Ez nem igaz. A fizetési haladék, fizetési határidő módosítás.

charli # 2016.05.09. 09:49

Tisztelt fórumozok ! Figyelmetlenségből elkéstem 3 napot az ellentmondással egy fizetési meghagyássra parkolási ügyben és természetesen a közjegyző elutasított . Van e értelme élni jogorvoslattal .

ObudaFan # 2016.05.09. 11:01

Ha csak figyelmetlenségre tudsz hivatkozni, akkor valószínűleg nincs.

charli # 2016.05.09. 12:29

Köszönöm a választ , ha nincs értelme jogorvoslattal élni ( az is + 7e forintot ) akkor most meg kell várni a jogerőre emelkedést meg a csekket ?

Grave7 # 2016.05.09. 15:01

@charli: Persze, meg a végrehajtót is.
/sarcasm off

Szóval nem, ne várj csekket mert nem lesz, hanem fizess a jogosult megadott számlaszámára (ügyszámot, hivatkozási számot tüntess fel). Ha számlaszám nincs, lakcímre.

charli # 2016.06.21. 10:14

Tisztelt szakértők !Amint itt tanácsoltátok , mivel nem tudtam meg indokolni az elkéset (különben jogos )FM iránti elemmondást , befizetem a parkolási bírságot. Ma megjött a végrehajtótól a végzés , hogy a fizetési meghagyásos eljárás megszüntetése iránti kérelmet meg tagadja .
Azt kérdezném , hogy kell e még valamit tennem , hogy az FM is megszűnjön , mert már átutaltam a parkolási társaságnak megfelelő hivatkozási számmal az FM-be megadott őszeget .
Gondolom ezt a kérelmezőnek kellene kezdeményezni, de ha ezt elmulasztja akkor a közjegyző továbbítja az ügyet a végrehajtó felé . Ami még plusz költség lesz .
Kelle nekem valamit jelezni a parkolási társaság , vagy a közjegyző felé ?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.21. 11:32

A közjegyző nem rendel el hivatalból a végrehajtást.
De ha még nincs is végrehajtás, akkor mit levelezgetsz a végrehajtóval, és mit utasít el? (Ami nem is az ő hatásköre ráadásul.)
Sehogy se kerek ez.

charli # 2016.06.21. 12:18

Nem kerek . Most már látom én is , nincs még végrehajtás , elírtam és a Közjegyzőtől jött a végzés , hogy az FM jogerőre emelkedett , de ez már segítség mert akkor a jogosultnak kell kezdeményezni a végrehajtást és az meg talán észre veszi , hogy be lett fizetve .

Burn Out # 2016.06.21. 12:37

A "talán észreveszi" helyett jobban jársz, ha a befizetés igazolást átküldöd a jogosultnak.

Burn Out # 2016.06.21. 12:40

fmh díját is rendezted?

gerbera317 # 2016.06.21. 12:41

Már majdnem elküldtem, de szinte szó szerint ugyanezt írtam.

charli # 2016.06.21. 13:19

A díjat még nem , mert az FM-en nem szerepelt , csak a követelés , annak a hivatkozási száma meg a folyószámla .