mire büntethetnek?


Főlökött # 2006.05.01. 07:25

Tisztelt egede

Az írás alapján, mivel van független tanú, 2 balhé, ami felvetődik.

1., garázdaság ( tényállási elemek : közterület, kár-vagy illetve és-sérülés okozása, megbotránkozás keltés másokban )
Ahogy olvastam, ebből mindegyik megvalósult, vélelmezve, hogy a másik fél rendelkezik orvosi látlelet véleménnyel, az okozott sérülés tekintetében, mely számára bizonyító eszköz.

2 könnyű testi sértés, mely magánindítványos, s a sértettnek 30 napja van, ezt megtenni, az eljárás során.

Hogy lehet ebből kijönni? Egy jó jogi képviselő sokat tud segíteni, motiváció feltárásában, tettlegesség elkezdésének okairól, keletkezett sérülések kialakulásáról. Esetlegesen, ha nem volt oly heves az összecsapás, még tán megszüntetés is lehetséges a végén.

Volt olyan esetem, mely során, x kiütötte közterületen y 2 fogát, melyre tanú is volt. Súlyos testi sértés, állásfoglalás alapján, 3 fog után kezdődik. A vége az esetnek megszüntetés lett, mivel a cselekmény társadalomellenessége nem kirívó illetve a polgárok tűrőképessége manapság magasabb.
Amúgy Ügyész-Bíró kérdése, a cselekmény elbírálása és az eredmény meghozatala.

Remélem valamit tudtam segíteni.

Tisztelettel

ObudaFan # 2006.04.30. 07:48

Ezért írtam, hogy első ránézésre. Azért az utcán elkövetett hasonló cselekmények jelentős részében van vádemelés.

monalisa1 # 2006.04.29. 06:51

Jó kis ingyencirkusz amikor két nő tépi egymás haját az utcán.

Persze azért viselkedjünk...

Főlökött # 2006.04.28. 17:28

Tisztelt ObudaFan

Ha rálátás van a területre, ahol a cselekmény történt. Amúhy nem bcs., csak ha a felek a bíróságon.........

A megbotránkozás, csodágra képes.........., főleg másokban......

Volt olyan esetem, ahol egy egész lakótömb, két Hölgy perlekedésén nevetett, s nem botránkoztak meg, sőt élvezték a perlekedést. Jó műsor volt.......... Ez, az illetékes Ügyészseg álláspoltja szerint nem bcs, szórakoztatás, mely után, szerzői jogdíjjat kéne szedni,, álláspontom szerint..
Szerintük vígjáték, de a felek, másképp gondolták......

tisztelettel

ObudaFan # 2006.04.27. 20:05

Ez így egy garázdaság első ránézésre, könnyen előfordulhat, hogy tárgyalás mellőzésével egy próbára bocsátás lesz.

monalisa1 # 2006.04.27. 13:34

Persze azért tényleg nem mindegy a két szó tartalmi különbsége.

Majd igyekszek vigyázni...

monalisa1 # 2006.04.27. 13:31

Jól van Bubó, csak írom = gépelek, így adódhat betűhiba. Nem szoktam visszaolvasni...

Bubó # 2006.04.27. 13:23

Monalisa, előélet = előitélet? :)

Bubó # 2006.04.27. 13:21

Szégyelld magad! Miért az utcán tépted meg, és miért tanuk előtt?

monalisa1 # 2006.04.27. 13:20

Ha ez volt az első "koccanásod" a hatósággal akkor megúszod pénzbirsággal, esetleg néhány hónap felfüggesztett. Ha nagyon jóindulatú a bíró akár próbára is bocsájthat - ennek letelte után marad a büntetlen előitélet.

Szerintem.

egede # 2006.04.27. 11:15

Sziasztok
Mire büntethetnek, ha megtéptem a férjem volt barátnőjét az útcán és ezt tanukkal tudja bizonyítani? Nincsennek látható sérülései , nem voltam olyan heves.