Az élethez és a munkához való jog


_Lala_ # 2006.06.22. 08:18

milyen jogi alappal, kinek a nevében, milyen bíróságon indítanál peres eljárást ? ? ?

Hm... közveszélyes munkakerülés? :)))) Na jó, ez csak vicc volt :)

TomSecret! # 2006.06.22. 08:05

A bv-intézetekkel kapcsolatos véleményedet tiszteletben tartva ajánlom, hogy beszélgess el a fogvatartottakkal, ha van rá lehetőséged, és ha megerősítik az általad elmondottakat, megkövetlek...

Azonban a lényegi kérdésre továbbra sem kaptunk választ tőled, hogy a hajléktalanokkal kapcsolatban milyen jogi alappal, kinek a nevében, milyen bíróságon indítanál peres eljárást ? ? ?


jogvédö

bellicus # 2006.06.21. 14:51

Sok hajléktalan beleőrülne a bezártságba.

nozero # 2006.06.21. 14:07

Jártál már Kecskeméten a fitalkorúak dutyijában ?:-) Sajnos filmezésre nem kaptam engedélyt.
akikről én beszélek, azok nem a csillag-típus, igen voltam ott, láttam nem is egyszer, és nem is egyet.
Inkább te láttad tévében, ez nem lehet ?:-)
Tudod van egy ünnep "szent-adorján" az elítéltek védőszentje, és ilyenkor az ott dolgozók családtagjai is ki szoktak menni - hidd el egész jó hely az - de főleg stresszmentes:-)
Kitanúlnak egy pár szakmár éas jól is érzik magukat.

Természetesen csillag típusúban nem túl jó, de azt is láttam már és ott van aki ...
szia

TomSecret! # 2006.06.21. 11:49

nozero, jártál te már életedben fegyházban vagy börtönben, láttad közelről a viszonyokat egy bv-intézetben??!
Bocsáss meg, de gyanítom, hogy nem, mert akkor nem nevznéd azt "nyaralásnak".
Egyébként a fogvatartottaknak csak egy kisebb hányada kap munkalehetőséget. Nem kell őket sajnálni, de nyaralásnak titulálni a helyzetüket minden alapot nélkülöző megállapítás.

Vagy azt például tudtad, hogy a fővárosi hajléktalanoknak fenntartott ingyenes fürdők és mosodák kihasználatlanul működnek, mert nem hajlandóak azokat igénybe venni a rászorulók?

Harmadrészt kiknek és milyen igényét tartanád érvényesíthatőnek és mely bíróság előtt??


jogvédö

monalisa1 # 2006.06.21. 11:26

Talán kicsit bővebben...

bellicus # 2006.06.21. 10:08

Miben lesz gazdag? Tapasztalatokban?

nozero # 2006.06.18. 07:21

Sziasztok !
Aki érez magában ambíciót, szedjen össze néhány ezer olyan hajléktalant, akik bármi áron szeretnének a börtönbe menni, hogy ágyuk, ágyneműjük - rendszeres étkezésük és munkájuk legyen.
Egy ember önhibáján kívül, akár önhibájából sem -sem kerülhet rosszabb helyeztbe, mint egy bűnöző, aki a börtönben nyaral.
Aki egy ilyen pert felvállal, ill. megnyer, nagyon gazdag lesz.:-)
B.Ü.