biztosítási téves kiutalás


Sasfioka # 2006.11.12. 10:55

Azért én feltenném azt a "picike" kérdést, hogy vajh' amikor a bankszámládra érkezett 66000 Ft, az nem tűnt fel, hogy annak nem ott kellene lennie, és hát hogy az nem téged illető összeg (a nyitóhozzászólásod szerint)? Akkor, amikor az összeg a számládra került, miért nem egyeztettél a biztosítóval, hogy hozzád került az összeg, és milyen jogcímen kaptad azt meg, miért a te számládra utalták?

Mert amennyiben Te tudtad, hogy az a pénz nem téged illet, illetve volt ilyen kétséged, és nem intézkedtél, illetve nem egyeztettél, hanem azt mondtad, hogy elköltöm, aztán majd hajtsa be ahogy akarja, akkor igazából nagyon tisztességtelenül jártál el. Sajnos hazánkban "nagy gyakorlata van" a téves átutalásokból eredő "titkolózásnak", aztán utána pedig a "jogos háborgásnak", ha visszakövetelik. Ne ezt a vonalat erősítsük! Bízom benne, hogy Te jóhiszemű voltál ebben az esetben...

SF

unamuno # 2006.11.10. 13:14

Egyetértek az alábbiakkal. Fizesd vissza és örülj, hogy nem kérnek érte kamatot.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.11.09. 22:57

No meg itt a rovat címe is: "téves kiutalás". :)

ObudaFan # 2006.11.09. 21:21

No mesélj, mire gondolsz? :)
Nem igazán tudom máshogy értelmezni, mint hogy a munkáltató ingatlanjában történt a kár , tehát a biztosított a munkáltató volt, ehhez képest adminisztratív hiba folytán hozzá utaltak.

Dr.Attika # 2006.11.09. 20:28

Ez nem azt jelenti, hogy jogalap nélküli a kifizetés. Javaslom a biztosítási szerződésekre vonatkozó joganyagot tekintsdd át!

Kovács_Béla_Sándor # 2006.11.09. 20:08

Egy munkáltatói szálláson laktam és egy ablakbetörés miatt a biztosító nem a munkáltatónak, hanem a saját bankszámlámra fizette a biztosítási díjat.

Dr.Attika # 2006.11.09. 19:57

Vino2 ilyet nem mondott. ObudaFan hivatkozott jogalap nélküli gazdagodásra.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.11.09. 19:55

Attika. Hozott anyagból dolgozok, mint a bíróság. Vino2 azt mondta, jogalap nélküli volt a kifizetés, én meg elhiszem neki.

Dr.Attika # 2006.11.09. 19:40

Azért visszafizetésre buzdítás előtt tudni kéne, hogy a kérdező a biztosítási szerződésben milyen alany: biztosított, kedvezményezett, károsult? Ennek függvényében akár még jogos is lehet az átutalt pénz.

ObudaFan # 2006.11.09. 17:30

Jogalap nélküli gazdagodás címén visszakövetelhetik, és az elévülési idő 5 év, így nemigen lehet mit tenni.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.11.09. 17:17

Fizesd vissza. És örülj, ha nem kérnek kamatot.

vino2 # 2006.11.09. 10:05

Tisztelt Hölgyem/ Uram!

Az alábbi kérdésben szeretném kérni segítségét.

Egy munkáltatói szálláson laktam és egy ablakbetörés miatt a biztosító nem a munkáltatónak, hanem a saját bankszámlámra fizette a biztosítási díjat.
Eltelt egy év és a biztosító vissza követeli ezt a 66 ezer forintot. Jogos-e, illetve tudok-e valamit tenni mondván, hogy a biztosító már kifutott a határidőből(ha van ilyen) és jogvesztett ezügyben.
Válaszát előre is köszönöm,
tisztelettel:Laukó Ervin