fenyegetés a posta miatt


Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.07. 16:25

Sajnos van. Tutuka a jelek szerint eladott egy 20 ezer forintos mobilt 4 ezerért, és még neki kell örülnie, ha ezt a négyet nem perlik tőle vissza. (A csalás gyanúja remélhetőleg nem állna meg - bár épp a fórumon vannak rá példák, hogy egy-egy hasonló ügy képes volt eljutni a tárgyalóteremig.)

the big cat # 2007.01.07. 13:48

Mondjátok, hogy ilyen nincs....

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.07. 11:08

Van egy mondás: ha nem tudod eldönteni öt percen belül, ki a társaságban a balek - akkor te vagy...

tutuka # 2007.01.07. 09:08

szia,

a telefon fel lett adva ugy ahogyan kérte a vevő. sima postai küldeményként. (bélelt boriték)

monalisa1 # 2007.01.07. 08:50

Inkább küld el azt a telefont...

Egyébként ha "értékcsomagként" adod fel a postán a küldeményt, és kifizeted az értéknek megfelelő postai díjszabás összegét, ha netán mégsem érkezne meg a küldemény és/vagy megsérülne, onnantól a posta köteles téged kártalanítani az értéknek egyezően.

Ha nem értékcsomagként adsz fel akármit is, és netán a postai szállítás közben elvész és/vagy megsérül, legfeljebb egy névleges kártalanításra tarhatsz igényt.

tutuka # 2007.01.07. 08:14

Van egy eladott telefonom amit elküldtem egy illetőnek, de még nem kapta meg. Előleget kértem tőle 20% 4000 Ft.
leirta hoyg mikorra legyen ott a telefon ert ellenkező esetben rendőrsághez fog fordulni és félnem kell majd.

Ez ugye már fenyegetésnek számit?
Van e valamilyen ide való törvény amivelle tudom álitani az illetőt mert fenyeget?