kié a levágott haj tulajdonjoga?


ObudaFan # 2007.01.08. 20:40

Erre teljes mértékben a fodrász és a vendég közti előzetes megállapodás az irányadó szerintem. Ha nincs megállapodás, a vendég - ráutaló magatartással - ahhoz járul hozzá, hogy a helyzet szokásos megoldása valósuljon meg: vagyis uratlan dologként okkupálható legyen a derelinkció folytán. :)

Cola # 2007.01.08. 06:53

és fiúként miért nem csináltathatok parókát a levágott hajamból? akkor nem az enyém? :-)

monalisa1 # 2007.01.08. 00:06

Na most Te fiu vagy vagy lány? Ha srác és kéred pl. a kopaszra nyaratásodat, akkor az ide feltett kérdés... Ellenben ha lány vagy és egy derékig érő szép hosszú hajat akarsz levágatni (...), a fodrásztól jogosult vagy elkérni a földre hullott tömkelleget - lehet abból parókát csínáltatni egy hozzáértőnél.
Vagy akár el is adhatod ezen célból.

the big cat # 2007.01.07. 17:27

Nem beszélve arról, hogy haj emberi szövet, így akár speciális szabályok is vonatkozhatnak rá, valamint mivel biológiai anyag, ezért veszélyes hulladék is, szóval ez nem egy rossz kérdés, de teljességgel életszerűtlen.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.07. 16:29

Szvsz a haj természetesen nem kerül a fodrász tulajdonába - ha csak a vendég ebbe ráutaló magatartással (értsd: ott hagyja) bele nem egyezik.

iksz # 2007.01.07. 13:19

Kedves fórumosok!
Bizonyára könnyű kérdést teszek fel, nem találtam erre vonatkozó jogszabályt. Mik a fodrász és az én jogi lehetőségeim, ha levágatom a hajam. (Nem arra gondolok, hogy beperelhetem-e hogy randa lettem, hanem hogy kié a haj stb.? :) Előre is köszi a választ!