kedvezmény - - - fogházasítás???


zolika71 # 2007.04.26. 16:45

Kedves krisztacsk !

A fogház kedvezmény évente 4 hónap. Olyan nincs, hogy fogházasítás esetén minusz 5 hónapot levesznek. Már csak azért sem mert nem mindegy, hogy mekkora ítéletből veszik le azt az 5 hónapot! ha 3 évből 18 hónapot letöltött és megkapja a fogházasítást akkor a 36 hónapra kapja meg a 4 hónapos kedvezményt. Ez azt jelenti, hogy 6 hónap múlva szabadúlhat leghamarabb. De ilyenkor érdemes még az EVSz-t is kérni, mert akkor hazajárós is lehet. Ezt börtön válogatja, illetve BV Bíró. Nem tudom, hogy melyik megyében vagytok. Ha abban a börtönben ahol most űl az ismerősöd nincs fogházkörlet akkor (amennyiben megkapja a fogházasítást) átszállítják egy olyan börtönbe, ahol van.
Ha nem volt fegyelmije és dolgozott odabent akkor jó eséllye van a fogházasításra!

Üdv!

krisztacsk # 2007.04.26. 08:27

Akkor évente 3 hónap ha börtönbe 3*3 hónap=9 hónap és ha elfogadják a fogház kérelmét akkor még 5 hónap kedvezmény kapható? Mert akkor ugy adná be a kérelmet hogy azonnali szabaduló legyen.
Vagy még mindig nem jól értem? Segítsetek hogy mi lenne a legjobb megoldás!
köszönöm szépen

Gabika88 # 2007.04.26. 07:14

Én úgy tudom,hogy ha valaki fogházasíttatja magát,akkor még 5 hónap lejön az ítéletből+ha van kedvezménye akkor a 3hónap évente.de az az 5 hónap a fogház esetén,az nem évente,hanem úgy egyépként csk 5 hónap mínuszt jelent.

ObudaFan # 2007.04.25. 13:23

Ha arra gondolsz, hogy előbb bocsátható-e feltételesre, akkor a válasz igen.

krisztacsk # 2007.04.25. 07:23

sziasztok?
azt szeretném megkérdezni, hogy ha valaki kapott 3 év letöltendő börtönbüntetést, és ha a fele időt már eltötte börtönbe és mondjuk megkapná a fogházasítását akkor a kedvezmény esetleg lehetne -e több mint a 36 hónap börtönbütetés esetén kapható 3 hónap??? Tehát érdemes-e neki beadni a kérelmet most, kaphat-e akkor esetleg több kedvezményt? vagy marad ez a 3 hónap maximális adható kedvezménynek?
Várom a választ, mert ha több kedvezményt kaphat akkor megéri hogy átszállítsák máshova, de ha nem akkor nem érdemes az egész herce-hurca!!!
előre is köszönöm szépen