embercsempészés


taticska # 2013.01.05. 14:21

Jó lenne pár infó aki járts ebben kérem írjon és elmesélem a storyt!


taticska

taticska # 2013.01.05. 14:20

Hol találok valahol valamilyen fajta leírást arról hogy ausztriában mivel büntetik az embercsempészetet!!Vagy esetleg valaki tud segíteni ebben a dologban mert elé hosszú a történet!!!


taticska

taticska # 2013.01.05. 14:20

Hol találok valahol valamilyen fajta leírást arról hogy ausztriában mivel büntetik az embercsempészetet!!Vagy esetleg valaki tud segíteni ebben a dologban mert elé hosszú a történet!!!


taticska

ObudaFan # 2007.05.28. 20:32

De, így volt. Persze, rengeteg eljárásban a védők direkt arra játszottak, hogy lehetőleg csak 2004. május 1. után fejeződjön be.

angol2000 # 2007.05.28. 19:35

KBS inkább a második. Tehát ha más bcs nem valósul meg, csak embercsempészet, (egyszemélyes) , akkor a schengeni csatlakozás után az új keretdiszpozíció tulajdonképpen nem egy új bűntetőjogszabálynak minősül? (azaz fogalmilag kizárt lesz az illegális határátlépés és embercsempészés ausztia és M.O. között)
Dr Attika, az újságokban olvastam, több helyen is, hogy tucatjával szüntették meg a csempészet eljárásokat. Persze attól még lehet hogy nem így volt...

Dr.Attika # 2007.05.28. 18:05
Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.28. 16:11

Nem ártana tudni, mi volt a konkrét magatartás. Húsz pakisztáni a hátsó ülés alatt, vagy a szomszéd Jóska útlevél nélkül a zöldhatáron?

angol2000 # 2007.05.28. 15:50

Kedves KBS

Igen, épp erre gondoltam én is, ezért voltam bizonytalan. Viszont a cselekmény maga már nem lesz büntetendő osztrák-magyar viszonylatban, tehát maga a keretdiszpozíció változik meg, ami felér egy új büntetőjogszabállyal?
Ha jól emlékszem az osztrák magyar csempészési ügyeket is megszüntették akkor amikor uniós ország lettünk. Valami ötlet ezzel kapcsolatban?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.28. 14:06

Csakhogy az embercsempészés tényállását nem fogják kivenni a Btk-ból jövőre sem.

herceg # 2007.05.28. 08:47

Az elkövetéskor hatályban lévő törvény szerint kell elbírálni a cselekményt. Tehát a Btk-nak visszaható hatálya főszabály szerint nincs. Amennyiben az elbíráláskor hatályban lévő törvény szerint a cselekmény már nem bűncselekmény vagy enyhébben bírálandó el, akkor van visszaható hatálya. Egyébként ennek törvényi szabályozását az 1978. évi IV. törvény elején találod meg valahol!

nyusz66 # 2007.05.28. 08:39

Mint teljesen laikus kotyogok csupán közre, de pl. úgy tudom, hogy, ha valami, amit évekkel ezelőtt csináltam, mostanra büntethetővé válik, akkor nem büntethetnek meg, mert az elkövetéskor érvényes szabályt kell alkalmazzák. Ha pedig arra igaz, akkor nekem úgy logikus, hogy itt is ugyanez a helyzet, azaz az elkövetéskor még büntetendő volt, tehát büntetik. Nincs igazam?

angol2000 # 2007.05.28. 07:14

Kérdésem az lenne, hogy amennyiben valaki átcsempészett egy személyt ausztriába, és az elbírálás csak várhatóan 2008 ban lesz, amikor is M.O. már a schengeni övezethez tartozik, akkor meg fogják szüntetni az eljárást?

Jól gondolom, hogy ebben az esetben a cselekmény már nem lesz bűncselekmény, és akkor az elbíráláskori szabályt kell alkalmazni?