Jogosítvány elvétele - S.O.S.


monalisa1 # 2009.08.02. 22:08

A másik topicban írtam a kérdésre választ.
Minden jót - jobbat!...

icemad # 2009.08.02. 20:40

Tisztel Fórumozók!
Szeretném a segítségeteket kérni. Tavaly októberben egy közúti ellenőrzés során elvették a jogosítványom. Az autóval voltak gondok. (Rendszám nem volt megfelelő, műbizonylat hiányzott az átalakításokról, lámpák nem voltak megfelelőek, stb.) Az autót is lefoglalták, de azt sikerült visszaszereznem. Bírósági tárgyalás is volt, jogerős ítélet is született, 60000ft pénzbírság, és 14 hónap vezetéstől eltiltás. Ezt én maradéktalanul el is fogadtam. Utána nem sokkal jött egy levél, amiben le volt írva, hogy a jogsi visszaszerzéséhez mi a teendő. Azóta elköltöztünk, és ez a papír elveszett. Sajnos már csak halvány emlékeim vannak a tartalmáról. Valaki tudja, hogy mi ilyenkor a teendő? Hol lehet megtudni, hogy hogy lehet visszaszerezni a jogosítványt? Tudom, hogy van még hátra fél év a büntetésből, de még most szeretnék tisztában lenni ezekkel a dolgokkal. Azt hallottam, hogy Budapesten kell alkalmassági, kresz, és rutinvizsgát tenni, és ez még plussz 100-200 ezer ft. Ha valaki tud valami konkrétumot, az kérem írjon ide, vagy az icemad1983@msn.com címre. És mielőtt nekemesnének, én nem okoztam balesetet, nem vezettem alkohol/drog befolyása alatt, csak egy átépített autót teszteltem... Sajnos ez lett a vége, tanultam belőle. Minden segítséget előre is köszönök. Üdvözlettel: Dénes.

KrisztiánBp (törölt felhasználó) # 2008.11.22. 08:42

Hát halljátok .............. mit lehet erre mondani?

Az a kanadai történet aranyos, na egyébként teljesen viccen kívül mondom, hogy manapság is léteznek ám országok, ahol nem ismerik a vezetői engedélyt. Én nem tudom melyek ezek pontosan, de gondolom pl. Kongo vagy Kamerun közepén se nagyon láttak még jogsit. Na mindegy, csak érdekességképpen mondom, hogy ma is vannak ilyenek, aztán mégis vezetnek ám csak úgy minden nélkül akár buszt is. Hát izgi na .... :-)

websas # 2008.11.22. 06:56

Kedves KrisztiánBp!

Leírásodból kitűnik "Papóka" azért egy szabályt tudott :"Soha ne hajts gyorsabban mint ahogy az őrangyalod repülni tud" :)

websas

kenomajas # 2008.11.22. 03:34

Kanadaban elkaptak egy 80 valahanyezer eves embert jogositvany nelkuli vezetessel, es kiderult, hogy nem is tudta, hogy van olyan, hogy jogositvany, mert amikor elkezdett vezetni, meg nem kellett a vezeteshez engedely. Eleg volt, ha az ember valahogy megtanulta.

KrisztiánBp (törölt felhasználó) # 2008.11.21. 22:17

Hát ez az :-) Horror.

monalisa1 # 2008.11.21. 22:03

Borzasztó... A probléma az, hogy a szenilitást nem vizsgálják, vagyis 65 életév betöltésétől "végtelenítve" kapják meg az orvosi alkalmasságot.

A kereszmamám is 70+ és amikor "elugrik" valahová kész csoda hogy épségben visszaér.

KrisztiánBp (törölt felhasználó) # 2008.11.21. 21:55

Tudja fene. Divat a fiatalokat hibáztatni a közlekedésben mindenért, és nyilván van valami alapja is, de általánosítani se lehet.

Tudod minek voltam ma szemtanúja?
A 70 körüli "rutinos" papa olyan jó negyed órán át próbált kiállni egy parkolóhelyről (én már le is állítottam a motort, mert nem fértem el, és láttam, hogy bénázik), aztán amikor nagy nehezen sikerült, először átment egy elég forgalmas úton úgy hogy körbe se nézett (nem neki volt elsőbbsége), majd kiért egy olyan kereszteződéshez, ahol lámnpa volt, egy négysávos útra csak kis ívben lehetett kanyarodni. Na olyan természetességgel kanyarodott ki a 4 sávosra a PIROSBAN, merthogy észre se vette, hogy egyáltalán lámpa van ott, mint a huzat, majdnem összement a balról jövőkkel! Mindenközben pedig végig balra indexelt. Én már ekkor dobtam egy hátast, de nem volt vége, utána a négysávoson végigszaladt a papóka úgy, hogy 3 vagy 4 lámpa is volt, mindegyik piros, de egyiket se vette észre, semmi fékezés nélkül szelte át mindegyiket, és fel volt háborodva, hogy jöttek jobbról is meg balról is, és mindeközben hol jobbra hol balra indexelt, szerintem attól függően, éppen hogyan akadt be a kabát ujja az indexbe.
Na hát én fogtam a fejem, és elgondolkodtam, vajon ennél a magatartásnál mennyivel veszélyesebb egy még rutintalan, frissjogsis magatartása? Szerencsére nem történt semmi, de azért elhűltem hirtelen :-) Sztem nem lehet ennyire leegyszerűsíteni, hogy ha fiatal akkor nem tud vezetni, ha pedig középkorú, elvileg rutinnal rendelkező, akkor tud. Fiatalok között is van aki ökörködik, van aki "menőcsávó" és van aki normálisan vezet, de az idősebbek között is vannak olyanok, hogy lélegzethez nem jutok sokszor, olyanokat látok ...

KrisztiánBp (törölt felhasználó) # 2008.11.21. 21:55

Tudja fene. Divat a fiatalokat hibáztatni a közlekedésben mindenért, és nyilván van valami alapja is, de általánosítani se lehet.

Tudod minek voltam ma szemtanúja?
A 70 körüli "rutinos" papa olyan jó negyed órán át próbált kiállni egy parkolóhelyről (én már le is állítottam a motort, mert nem fértem el, és láttam, hogy bénázik), aztán amikor nagy nehezen sikerült, először átment egy elég forgalmas úton úgy hogy körbe se nézett (nem neki volt elsőbbsége), majd kiért egy olyan kereszteződéshez, ahol lámnpa volt, egy négysávos útra csak kis ívben lehetett kanyarodni. Na olyan természetességgel kanyarodott ki a 4 sávosra a PIROSBAN, merthogy észre se vette, hogy egyáltalán lámpa van ott, mint a huzat, majdnem összement a balról jövőkkel! Mindenközben pedig végig balra indexelt. Én már ekkor dobtam egy hátast, de nem volt vége, utána a négysávoson végigszaladt a papóka úgy, hogy 3 vagy 4 lámpa is volt, mindegyik piros, de egyiket se vette észre, semmi fékezés nélkül szelte át mindegyiket, és fel volt háborodva, hogy jöttek jobbról is meg balról is, és mindeközben hol jobbra hol balra indexelt, szerintem attól függően, éppen hogyan akadt be a kabát ujja az indexbe.
Na hát én fogtam a fejem, és elgondolkodtam, vajon ennél a magatartásnál mennyivel veszélyesebb egy még rutintalan, frissjogsis magatartása? Szerencsére nem történt semmi, de azért elhűltem hirtelen :-) Sztem nem lehet ennyire leegyszerűsíteni, hogy ha fiatal akkor nem tud vezetni, ha pedig középkorú, elvileg rutinnal rendelkező, akkor tud. Fiatalok között is van aki ökörködik, van aki "menőcsávó" és van aki normálisan vezet, de az idősebbek között is vannak olyanok, hogy lélegzethez nem jutok sokszor, olyanokat látok ...

monalisa1 # 2008.11.21. 20:52

A tanfolyamot nem befolyásolja. Ellenben a jogosítvány megszerzését követően x hónapig nem vezethetsz majd (...) ahogy a tiltást meghatározzák majd. Valamint a pénzbírság...

Ideje lenne már nálunk is bevezetni a próbajogosítványt: "kölykök" csak 2 év gyakorlatot követően vezethetnek felnőtt kisérő nélkül. (Ha ezen időtartam alatt BÁRMIFÉLE közelekedési baki, nos akkor duplán fog a szabálysértési előadó ceruzája mind az eltiltás mind a pénzbírság dolgában.)

Verbi (Attila) # 2008.11.21. 20:39

Helló!

Az volna a kérdésem és egyben a nagy problémám, hogy elkaptak vezetői engedély nélküli vezetésen. Ebből nekem az a problémám, hogy már elkezdtem a jogosítvány megszerzését! A rendőröknek elmondtam, hogy a forgalmi vizsgám nemsokára lesz.( Leírták egy papírra amit aláírtam) Ezek mellet mindent elismertem és nem voltam semmiféle alkohol vagy drog hatása alatt!
Az lenne a kérdésem, hogy mik a leheteőségek. Meszakíthatják a további vizsgámat ha az a rendörségi papir megérkezése után van vagy folytathatom továbba vizsgát, vagy esetleg ha a rendörségi pair megérkezése előtt teszem le az utolsó vizsgámat akkor mi az "itélet"?

Az a lényeg ha a rendörségi papír előt teszem a vizsgám vagy utánna melyik lenne a jobb számomra!
Lehetőleg nem szeretnék szigorított vizsgát tenni!Vezetői engedyem bevonása nem volna olyan nagy probléma!

Válaszodat előre iskösznöm!

Akivalaki # 2008.11.04. 21:55

Kedves Krisztián.

"én is voltam valamikor fiatal amikor még apám Ladáját kötöttük el a kukoricásba :-)"

Itt mondtad ki a varázsszót! KUKORICÁS......

Nem egy kategória az ittasan a közúton károkozással.

Ismerek több srácot akik a az erdei kocsikázás alatt a hátsó hidat gyötörték ki a kocsi alól, a másik akkorát borúlt, hogy kiesett az ablakon a kocsi meg rá, és a tető alatt feküdt az árokban. EZÉRT úszta meg! De ezek lagalább az erdőben ökörködtek a saját életükkel.

Akivalaki # 2008.11.04. 21:47

Ügyvéddel legalább beszélni kellene! Pénzbírság símán várható ittas vezetés, jgsi nélkül. Az e-on a kárt miért nyelné le? Rendőrségi határozat alapján ezt bevasalják rajta. Az hogy jogsija x ideig biztos nem lehetne az csak hab a tortán.

monalisa1 # 2008.11.04. 21:33

Mint előzőekben írtam, az autós iskolát befejezheti: vizsgák stb., csak éppen jogosítványt nem fog kapni a vezetéstől való eltiltás leteltéig. (Meg persze az utánképzést is el kell majd végeznie - 6 hónapon túli eltiltás esetében.)

A villanyoszlopban okozott kár az dologi kár, annak megtérítésére külön kötelezni fogják majd - vagy az E-on vagy a nevében eljáró biztosító.

Az autó helyrehozatala a családi pénztárcát fogja kellemetlenül "érinteni".

Monalisa
laikus hozzászóló

ha4nz # 2008.11.04. 14:14

A srác betöltötte a 18-at, egyenlőre megvárja az ügy végét. Addig abbahagyta az autósiskolát és majd az eredménytől függően meglátja hogyan tovább... A kérdésem: ilyenkor az oszlop kidöntéséért az eon követel valamilyen kártérítést felé? Akár a rendőrségi pénzbírság egyik tételeként vagy kimondottan tőle mint károkozó? Ilyen esetben érdemes ügyvédet fogadni vagy legalább konzultálni vele?

Köszönöm mindenkinek az eddigi hozzászólásokat!


nz

websas # 2008.11.03. 01:07

Kedves KrisztiánBp!

Picit gondoljuk tovább: Anyát+ gyerekeket, hurcolgatjuk az autóval,óvodába, iskolába saját munkánkhoz is kell,(riasztó szerelés,Tv,Hűtő jav.,Körzeti Doki, Stb.).
Teljes egzisztenciák kerülhetnek veszélybe.

A kártalanítást többnyire, sem az okozó sem a családja nem tudja vállalni.
Marad a kár a véttlen nyakán.

"talán elmegy a fiatalkori baromkodás kategóriában "

Ezt így elfogadhatónak tartod ???

websas

KrisztiánBp (törölt felhasználó) # 2008.11.03. 00:06

Jó persze, mérges lennék, csak azt akarom mondani, hogy egy fiatal srác esetében ez így ahogy van talán elmegy a fiatalkori baromkodás kategóriában ... Ha lenne sérült, az persze már más kérdés.
Na és eleve ketté kell bontani a büntetőjogi meg a polgárjogi vonzatot. Nyilván követelném tőle az összeget, de őszintén megmondom, ha azt rendezi, akkor nem tudnék haragudni rá, mert én is voltam valamikor fiatal amikor még apám Ladáját kötöttük el a kukoricásba :-)
K

websas # 2008.11.02. 22:29

Kedves KrisztiánBp

Példa:(ne adja Isten):Emberünk Leamortizálja frissen hitelre vásárolt Suzuki"bármi" autódat. Csak anyagi kár, Ő tanuló, jogsi nincs, ittas volt, biztosító semmit nem fizet, Te fizeted a havi(kb 28000 ft.részletet) és nézed a balkonról a szarrá tört használhatatlan autódat.

Szerinted mi lenne a megoldás ???

websas

KrisztiánBp (törölt felhasználó) # 2008.11.02. 22:11

Na azért fogd vissza magad !!!!!!!
K

Akivalaki # 2008.11.02. 21:51

Kedves ha4nz!
Akinek a jogsija sincs meg MÉG és MÁRIS ittasan vezet, ráadásul ütközik ( kárt csinál ) az MEG IS ÉRDEMLI hogy NE legyen jogsija sohasem! Képzeld ha levizsgázik, és leesik a tojáshéj a seggéről, akkor MIT fog csinálni a forgalomban....?????? HÁNYAN kell meghaljanak EGY baromarcú miatt?????? HEEEE????
:-(((
Egy valamit sajnálok külömben, hogy nem maradt OT!! Pusztuljon a FÉRGESE!!!! Inkább elöbb mint utóbb!!!!

websas # 2008.11.02. 18:47

Kedves KrisztiánBp!

Nem volt jogsija, Ittas volt, Tanuló,nincs jövedelme oszlop helyreállítása közpénből, Legközelebb legyél Te az oszlop (és ne ijesztgesd.).Anyagi kár:0 csontod összeforr, kapsz 2db.+tojáshéjat(kalcium) és annyi ??

(valamikor el kell kezdeni ijesztgetni !!!)

websas

KrisztiánBp (törölt felhasználó) # 2008.11.02. 18:21

Ugyan már gyerekek, azt hittem már történt valami. Leírta, hogy semmilyen sérülés nem keletkezett csak anyagi kár, azt pedig helyre lehet hozni. Ne ijesztgessétek már ilyen hülyeségekkel.
Kriszt

websas # 2008.11.02. 18:15

Kedves ha4nz!

Ha rajtam múlna akkor VILLAMOSSZÉK! (10 évre villamoson).Mi az, hogy a Kresz megvolt? semmit nem tartott be, Rutin félig ? Látszik az oszlopon.

Ha nekem az unokámat, gyermekemet valaki így megölné mint az oszlopot az ismerősöd, szerinted szitává lőhetném a fejét ? NEM. De megtenném, meséld el neki!!

monalisa1 # 2008.11.02. 16:22

A vizsgát leteheti, de jogosítványt egyenlőre nem kap... Azt majd máskor, vagyis a véralkohol-szint alapján szabják majd ki a vezetéstől való eltiltás idejét. Továbbá az okozott kárt meg kell térítenie.

Ha az eltiltás 6 hónapot meghaladó póttanfolyamot is végezni kell, várható költsége 100+ ezer forint.

guba # 2008.11.02. 16:14

Amennyiben a véralkohol szintje 0,8 ezrelék alatt volt, akkor ittas vezetés szabálysértését és engedély nélküli járművezetés szabálysértését követte el. Feltételezem, hogy még fiatalkorú és ha jövedelemmel vagyonnal nem rendelkezik nem fog pénzbüntetést kapni.
Járművezetéstől eltiltást viszont kaphat.