Jogosítvány elvétele - S.O.S.


wers # 2018.08.06. 15:06

Én nem akartam magam elbírálni (hogy jönnék én ahhoz) de valóban nem sok esély van.

Transformer # 2018.08.07. 09:29

Köszönöm wers és alfateam! Még annyira tudnak válaszolni, hogy ha beadja a kérelmet, akkor ez a beadás jogosulttá teszi vezetni addig, amíg folyik az elbírálás? Mert jól gondoljuk, hogy pl. egy igazoltatáskor látszódik, hogy a jogosítványa elvétel alatt van?
Köszönöm!

wers # 2018.08.07. 14:14

gerbera317 2018.08.05. 09:50
Az rajta van a határozaton, hogy a jogorvoslatnak van-e halasztó hatálya.

Köszönöm gerbera317, valóban szerepel rajta, hogy a kérelem a végrehajtásra halasztó hatályú.

Ez volt a kérdés?

gerbera317 # 2018.08.07. 16:24

Két kérdése volt: 1. Lehet-e jogorvoslatot kérni, és hogy 2. annak van-e halasztó hatálya.

wers # 2018.08.07. 18:11

oh, ennyire rosszul jön le az iróniám?

Szóval én értettem.

gerbera317 # 2018.08.07. 18:20

Jól van, no. Az elmúlt óra terméséből láthatod, hogy nincs valami jó napom. :)

Transformer # 2018.08.09. 06:40

Látom nem érthetően kérdeztem, wers. Konkrétan arra gondolok, hogy most a "nagy rendszerben" úgy fut a jogsija, hogy elvétel alatt van, de hogy nem büntetik meg majd azért igazoltatáskor, hogy ő vezet (mivel a kérelmet beadta).

gerbera317 # 2018.08.09. 06:58

Nincs olyan, hogy "elvétel alatt". Egy jogsit vagy bevontak már, és akkor a rendőr látja a "nagy rendszerben", vagy még nem vonták be, és akkor nem láthatja. Márpedig, amíg az a határozat nem jogerős, addig a jogsi nincs bevonva.

Transformer # 2018.08.09. 08:04

Köszönöm gerbera317!

wers # 2018.08.09. 08:17

Transformer, én értettem a kérdésedet, de ennyiből nem látni, milyen papír van előtted, mikor, hogyan kezdődött, és most hol tart.
Vélhetően a rendőség indította a nyomozást, ezzel egyidőben erről értesítést küld a kormányhivatalnak. Ügytől függően akár már a nyomozás idejére is kérik a vezetési jogosultság szüneteltetését (ezt becézitek eltiltásnak, bevonásnak). Amikor az okmányirodások ezt bejegyzik a rendszerbe a rendőr másnap már látja. Első kőrben teljes a vezetési jogosultság szüneteltetése, azaz minden kategóriára érvényes. Mikor határozat születik a konkrét büntetéstől, akkor ezt ismét bejegyzi az okmányos ügyintéző, itt már meghatározza a szüneteltetés utolsó napját is. Ha fellebbezel, el fogják bírálni, és a fellebbezés elbírálásának idejére felfüggesztik a bünti végrehajtását. De vigyázat, mert időben eltolódás lehet, ezért azt a fellebbezést érdemes a kormányablakba személyesen bevinni, és látod, hogy újra érvényesítik a vezetési jogosultságodat. Különben nem tudhatod, pontosan mikor módosítják. Ugyanez az időeltolódás lehet az elbírálás végén, sokszor az elutasító határozat hamarabb érkezik a hivatalhoz, mint az ügyfélhez, így a korlátozás bejegyzése megtörténhet előbb is, mint te értesülsz róla, bár szerintem ilyenkor értesítik az ügyfelet, hogy adja le a jogsit, és csak akkor korlátozzák újra (normális így lenne, de...).
Arra nem sok esélyt látok, hogy pozitív elbírálás lesz, és kategória kedvezményben sem reménykedhetsz. De egy kőrt megér talán.

alfateam # 2018.08.09. 08:37

wers!
Nagyon-nagyon elkalandoztál..(ismét)

wers # 2018.08.09. 10:04

hogy nem büntetik meg majd azért igazoltatáskor, hogy ő vezet (mivel a kérelmet beadta).

Akkor nem elkalandozva, ezt innen nem tudjuk. (lásd a lenti kalandozást)

Zsoca25 # 2019.01.14. 14:38

Üdv mindenkinek, november 26dikán ellő állítottak.a lakásomon,ittasan és elvedték a jogsimat ittas vezetés ért. Hol ott én nem vezettem ittason és semi és senki nem tudja azt bizonyítani hogy ittas állapotban vezette m.

gerbera317 # 2019.01.14. 15:02

Zsoca, szerintem kezdd egy kicsit előbbről a történetet. Ugyanis az ittas vezetőket nem az otthonukban szokás elfogni, különösen nem karácsonykor, hanem az autójukban, vezetés közben, ellenőrzésre megállítva. Csak azokat fogják el otthon, akik nem állnak meg ellenőrzésre, hanem elmenekülnek a helyszínről. Tehát mi is történt?

Zsoca25 # 2019.01.14. 15:18

Gerbera317, egy zsák utcába neki tolladtam egy oszlopnak. És azt mondták hogy egy kocsinak is neki tolladtam.csak az nem igaz hogy kocsinak toladtam,csak az hogy egy oszlopnak és távoztam a helyszinröl.de mind ez józan állapotban történtt. 2óra múlva meg jellentek a lakásomon, csak akkor már ittas voltam. És így ellő állítottak mint ittas vezető,pedig vezetésen ellőt nem ittam

wers # 2019.01.14. 15:21

Tudomásom szerint a vérvizsgálat szerint ki tudják számítani mikor ittál. Elég jók ebben.

Zsoca25 # 2019.01.14. 15:29

Wers még a Kettős vérvétel sem mutattjaki percre pontosan hogy mikor ivott a vezető. Más egyéb bizonyíték nincs ellenem

gerbera317 # 2019.01.14. 15:33

Ha a baleset után öt perccel már otthon iszogattál, akkor lehet, hogy bajban vagy. Az autósiskolában is oktatják, hogy baleset után tilos a "ráivás".

Zsoca25 # 2019.01.14. 15:38

Semmilyen baleset nem történt.egy egyszerű vas oszlopnak toladtam, kicsit megnyomtam a kocsim. Semmi más nem történt.itt csak beakkarnak húzni de úgysem fogom anyiba hagyni

gerbera317 # 2019.01.14. 15:43

Terelsz, nagyon terelsz. A szavakon lovagolsz a tények helyett. De akkor másként fogalmazok: Ha a vasoszlopnak való toladtás után öt perccel már otthon iszogattál, akkor lehet, hogy bajban vagy. Az autósiskolában is oktatják, hogy vasoszlopnak való toladtás után tilos a "ráivás". Remélem, így már érthető voltam.

Zsoca25 # 2019.01.14. 15:48

Én értelek, de ugyanmár heti szinten hány ojan esett van,hogy parkolóban egyik a másiknak koccan és hazza megy.egy bevásárlás után. És miért ne ihatnék ha letedtem a kocsim,főleg ha tudom semi komolyabb dolog nem történt.csak egy idióta bejelentett

gerbera317 # 2019.01.14. 15:51

Ezt ne nekem magyarázd, Zsoca, hanem az ellened eljáró hatóságnak, majd a fellebbviteli fórumnak, majd pedig a bíróságnak. Ez itt nem vitafórum. Az esélyeidet nagy vonalakban kielemeztük (elég rosszul állsz), a téma folytatásának aligha látom értelmét.

Zsoca25 # 2019.01.14. 15:51

Ilyen intészkedésel igen sokk embertöl elvehetnék a jogosítványát.

Zsoca25 # 2019.01.14. 15:57

Szerinted rosszul állok, miért mert nem jogosan állitotakelő.a helyszínelők össze vissza irtak mindent.ami nem fedi a valóságot akkor mitt valjakbe mikor tudom hogy igazam van.

drbjozsef # 2019.01.15. 06:08

Akkor nincs miért izgulj. Igazad van, és látjuk, hogy ezt Te simán és kétség nélkül bizonyítani is fogod. Sima ügy.