Okirathamisítás elévülése


Dr.Attika # 2010.04.07. 19:19

Egy év próbárabocsátás prognosztizálható.

kroxy # 2010.04.16. 07:26

Tisztelt Ügyvéd Úrak!

Régebben írtam a fórumba, hamis jogsi miatt.Tavaly novemberben amikor meg akartam hosszabítani a lejárt jogsimat, derült ki hogy más nevén van nyilvántartva a száma szerint.December 10.én az okmányiroda felfüggesztette az eljarást és a rendőrségtől vizsgálatot kért az ügyben.A rendszerben más számon szerepel jogosítványom amely visszavont állapotban van, és utánképzésre kötelezett.Decemberben elkezdtem az utánképzést és február 20 án megkaptam az utanképzésröl az igazolást.Az igazolással szerettem volna kiválltani a jogsimat, de azt mondják ameddig a másik jogsi miatt tart a nyomozás addig nem adnak jogosítványt.
November 20.a óta tart az eljárás, illetve a rendőrség december 10.én kapta meg a felkérést a nyomozásra, azóta semmi nem történt,még be sem idéztek kihallgatásra.A kérdésem a következő.Milyen határidők vannak az eljárásban mind a rendőrség, mind az okmányiroda részéről, valamint jogosan tagadja -e meg az okmányiroda az utánképzés után a jogosítványom kiadasát.
Válaszukat előre is köszönöm.

hapuszi # 2010.07.06. 08:15

Tisztelt Ügyvéd Úrak!

Azt szeretném megkérdezni Önöktől, hogy az erkölcsi bizonyítványomban fog e szerepelni a következő eset:

BKV bérlet hamísításért feljelentett a BKV (magánokirat hamisitásért). Rendőrségen kihallgatás volt, de tárgyalás nem. Pénzbüntetést nem kaptam egy év felfüggesztés lett az eredmény.

Válaszukat előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.07.06. 10:31

Nem egy év felfüggesztett lesz az, inkább vádelemelés elhalasztása egy évre.

Nem állsz a büntetett előélethez fűződő jogkövetkezmények hatálya alatt. (De hülye kifejezés.)

hapuszi # 2010.07.06. 11:51

Köszönöm a választ,

Tehát nem lesz benne az erkölcsimben?

hapuszi # 2010.07.06. 11:57

Illetve még annyit fűznék hozzá, hogy nem volt tárgyalás de végzésem van. Jogerős végzésem és abban volt az egy év felfüggesztés.

Veloquence # 2010.07.09. 16:12

A tárgyaláson kívül hozott végzés, melyben szankció szerepel, voltaképpen megegyezik az ítélettel.

Minek a felfüggesztése történt meg? Esetleg a kiszabott pénzbüntetés? (Hiszen ilyen esetekben általában azt szabnak ki)


Legalább ahhoz a jogunkhoz ragaszkodjunk, hogy egymás közt elpanaszoljuk a bajainkat.

szilvus77 # 2010.07.12. 18:54

Jó Napot Kívánok!Annyit szeretnék megtudni, hogy a barátnőm 2 gyerekkel albérletben lakik és hát nem tudták fizetni el kellett költözniűk ez miatt és hát volt Főtáv tartozásuk is amire kértek meghatalmazással részletfizetést amit nem a főbérlő írt hanem a barátnőm amire részletfizetést kértek a főbérlő nevében amit fizettek is egy darabig de most ott tart a dolog hogy a főbérlő bement a Főtávhoz és mondták neki hogy az ő aláírásával van egy meghatalmazásuk amire részletfizetés lett kérve és azt szeretném tudni ez milyen kvetkezményekkel járhat?Köszönöm válaszukat!

kovacsz # 2010.07.12. 20:18

Mondjuk feljelentik és csalás, valamint magánokirat-hamisítással meggyanúsítják.

ObudaFan # 2010.07.12. 20:33

Csalás nem áll meg, csak a magánokirat-hamisítás. Próbára bocsátás körül lesz ez.

kovacsz # 2010.07.12. 20:39

A FŐTÁV tévedésbe is lett ejtve és kár is érte...

Dr.Attika # 2010.07.12. 21:02

Pontosan. Csalás halmazatban magánokirat-hamisítással

szilvus77 # 2010.07.13. 05:28

Köszönöm a választ, de ez mit jelent?Börtönbüntetést is kaphat azt nem nézik hogy jó hiszemű volt mivel fizette a törlesztöt amit a Főtáv adott semmilyen rossz szándék nem volt csak megilyedt mert elmaradása volt és félt hogy kirakják a 2 gyerekkel!!

szilvus77 # 2010.07.13. 05:32

Jaj és hát még annyi hogy nem milliókat csalt ki valakiből csupán jó szándékkal ki akart valamit fizetni amit fizetett is.

ObudaFan # 2010.07.13. 13:43

A Főtávnak nem ebből a tévedéséből lett a kára, így a csalás szerintem nem fog megállni.
Letöltendő szabadságvesztés biztosan nem lesz.

kovacsz # 2010.07.13. 14:41

Tovább feszegetve, a FŐTÁV szerintem azzal lett tévedésbe ejtve, ill. tartva, hogy a hamis részletfizetés alapján a Főtáv joggal hihette azt, hogy a főbérlővel kötött részletfizetést, ezáltal eltekintett a követelés érvényesítésének egyéb módjától, majd a bérlő nem fizetése után keletkezett a kár, ami egészen a részletfizetés megkötéséig csak egy polgári szerződés nem megfelelő teljesítése volt.

Az ügyben még az sem biztos, hogy történt, vagy történni fog-e feljelentés...

szilvus77 # 2010.07.13. 15:34

Itt nem a Főtáv akar feljelentést tenni bár szerintem ezek szerint ők is belefolyhatnak hanem a főbérlő mondta hogy elmegy és ezt nem hagyja annyiban.Végül is fizette egy darabig a részleteket tehát jó hiszeműen csinálta amit csinált ezek szerint börtön büntetésre nem számíthat??????????

szilvus77 # 2010.07.13. 15:35

Köszönöm a megnyugtató válaszokat!!!!!

szilvus77 # 2010.07.13. 15:38

A lakást egyébként nem hivatalosan bérelték tehát a Főbérlő nem fizetett adót ezzel mi a helyzet mondjuk magánokirat hamisítás miatt így sem tudunk mit tenni.

ObudaFan # 2010.07.13. 19:43

A büntetőjogi kárfogalom a vagyonban bekövetkezett értékcsökkenés. Önmagában azzal, hogy a Főtáv nem érvényesítette más formában a követelését, a vagyonában új értékcsökkenés nem következett be.

fx64 # 2010.07.19. 11:23

Tisztelt Fórum!
A Régió park Kft. megbüntetett amig elmentem parkolójegyet váltani. A büntetési csekket visszaérkezve nem találtam az autómon. Majd kb. fél év mulva kaptam a biróságtól egy levelet, melyben közölték, hogy a 8610,- ft helyett fizessek 14.000 ft-ot. Közöltem velük, hogy én erről a dologról semmit sem tudok, majd levélben elküldtek egy fényképet a kocsimról, amin nem volt ott a jegy. Ki akartam fizetni nekik a büntetést, de semmilyen lehetőséget nem adtak rá. Birósági végrehajtónak küldték meg az ügyet. Onnan most érkezett meg a jogerős határozat, hogy a 8610,- ft főkövetelésből 47.000,- Ft-ot fognak levonni a jövedelmemből. Kérdem én Miért??
Hiába volt parkolójegyem nem fogadták el. Hiába szerettem volna megfizetni a büntetést nem engedték. Segítséget kérnék, hogy igazságos e így ez az egész. Ez a parkolótársaság bármit megtehet?
Ha van olyan ügyvéd aki segíteni tud ebben az ügyben, kérem jelentkezzen!

ObudaFan # 2010.07.19. 20:33

Valószínűleg egy kicsit hamarabb kellett volna észbe kapni. Mire végrehajtási szakba jut egy ügy, a perköltséggel és a végrehajtási költségekkel simán lesz ekkora többlet.

burn007 # 2010.08.23. 19:00

Tisztelt Válaszadó!

Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy okirathamisításnak minősül-e a következő cselemény.

Érettségi bizonyítványomban édesanyám leánykori neve végéről lemaradt két betű (amely egyébként mind a személyi igazolványomban, mind anyakönyvi kivonatomban és egyéb dokumentumaimban helyesen szerepel).
Ha ezt magam kiegészítem, ad absurdum előfordulhat, hogy ennek rám nézve bármi következménye lesz? (Kétségkívül ez lenne a legkényelmesebb megoldás...)

Köszönettel várom válaszát!

ObudaFan # 2010.08.24. 12:15

Előfordulhat, mivel abba a bizonyítványba te nem vagy jogosult bejegyzést tenni. A bizonyítvány kiállítójától kell ezt kérni.

Riaa # 2012.06.15. 14:46

Tisztelt Fórum,

Mit tehetek, 2007. május 16-i tartási szerződés hamísításgyanúval. A kérdésem az, mennyi idő után évül el, kezdeményezhetek-e írásszakértői eljárást. Csak most tudtam az irathoz hozzájutni, és látom, hogy nem Apám aláírása, hanem a Feleségéé. /Természetesen Apám neve felett, Ő akkor már 91 éves volt.
Tisztelettel köszönöm a segítséget.
Riaa