Hivatalos személy által elkövetett közokirat hamisítás


alfateam # 2018.09.19. 10:50

Alfateam bétékás xarát nem igazán értem.
Ez nem az én szarom hanem a Tiéd, hiszen Te hoztad ide de minek...

gerbera317 # 2018.09.19. 10:54

Talán ha megnéznéd, a topik címét, meg a nyitókérdést: A kérdező a közterület-felügyelő intézkedésének jogosságánank kétségbevonásán felül azon rugózik, hogy az lényeges tényt hamisan foglalt közokiratba. Habár nem tudom, hogy a közterület-felügyelő írásbeli intézkedése közokirat-e. Azt tudom, hogy az enyém az.

alfateam # 2018.09.19. 11:15

Habár nem tudom, hogy a közterület-felügyelő írásbeli intézkedése közokirat-e.
Akkor már érthető minek citáltad ide a Btk.-t

gerbera317 # 2018.09.19. 11:24

Na, hogyha mindent értesz, akkor légy szíves kioktatni arról, mindenek előtt engem, hogy a közterület-felügyelő írásbeli intézkedése közokirat-e. Mert most már k. kíváncsi vagyok ennek a k.szott topiknak a létjogosultságára, és egyedül benned látom a megoldást. Szóval?

alfateam # 2018.09.19. 11:37

Ne idétlenkedj, eddig mi a francon vitáztál olyan vehemensen...

gerbera317 # 2018.09.19. 11:50

Közben utánajártam, mert feltételezem, hogy te legkevésbé sem haladsz a feladattal: a közterület felügyelő 1) hivatalos személy, 2) az írásbeli intézkedése közokirat. Van még kérdésed?

Vadsuhanc # 2018.09.19. 11:52

A közterület-felügyeletről 1999. évi LXIII. törvény 1.§. (5) bekezdése alapján .. " A feladatkörében eljáró felügyelő hivatalos személy..."

Gondolom a kiállított irat minősítése így nem igazán kétséges.

alfateam # 2018.09.19. 12:17

Közben utánajártam, mert feltételezem, hogy te legkevésbé sem haladsz a feladattal: a közterület felügyelő 1) hivatalos személy, 2) az írásbeli intézkedése közokirat. Van még kérdésed?
Ez nem volt kérdés számomra eddig sem, mindjárt az elején azt állítottam, hogy ha valótlan adatokat ír a jegyzőkönyvbe az bizony okirat hamisítás.

És ha az Aradi utcában tesz az autóra figyelmeztetést azt nem szállíttathatja el a Véső utcáról.
De ez talán számodra is érthető lehet hiszen a felszólításnak megfelel cselekedett...
Az más kérdés, hogy elölről kezdődik a történet.

drbjozsef # 2018.09.19. 12:26

De miért ne vihetnék el?

Egy pár hónapja jelentettem be egy rendszám nélküli autót.
Rátették a matricát, 10 nap felhívás a tulajdonosnak.
Nincs a matricán utcanév.

Ha van rajta rendszám, azt felírják szerintem a közteresek.

Ha rendszám nélkülivel arrébb állnak pár utcával, talán eljátszható újra az eljárás (bár szerintem a közteresek nem hülyék, valami egyedi azonosítót talán így is keresnek és feljegyeznek).

Ha van rajta rendszám, akkor nem. A felszólítástól 10 napon belül el kell távolítanod közterületről, ez van a matricán (és a törvényben is). Nem, az, hogy el kell távolítanod INNEN, és elég lesz 20 centivel előrébb gurulni.

gerbera317 # 2018.09.19. 12:56

Akkor már csak azt áruld el, mi bajod a hivatkozott Btk-hellyel.

alfateam # 2018.09.19. 13:02

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Na-igen, ezen nincs mit cáfolni!

Ha van rajta rendszám, azt felírják szerintem a közteresek.
Hát-persze.:.."(2) A felügyelő a helyi közúton közterület-használati engedély nélkül tárolt, hatósági jelzéssel nem rendelkező azon járművön, amely a közúti forgalomban csak ilyen jelzéssel vehet részt, értesítést helyez el, amely tartalmazza a (3) bekezdés szerinti jogkövetkezményre történő figyelmeztetést..."

Ezt a szövegrész próbáld meg értelmezni, talán menni fog:
hatósági jelzéssel nem rendelkező
Ezt lefordítom neked ez azt jelenti nincs rajta rendszám.

alfateam # 2018.09.19. 13:10

Akkor már csak azt áruld el, mi bajod a hivatkozott Btk-hellyel.
csak az időzítés és inkább a 342 szakasz...

wers # 2018.09.19. 13:12

Tévedtem. Nincs még rendesen lerágva ez a csont.

alfateam # 2018.09.19. 13:15

Rajta, ess neki Te biztosan megtalálod benne a velőt...

gerbera317 # 2018.09.19. 13:51

Időzítés, he? Szerintem neked valami nem túl jelentős mértékű, de annál bosszantóbb defektusod van...
Megnéztem a 342. szakaszt (mert fejből mégsem vágom annyira). Újból megkérdezem: Mi a bajod a 343 1 c-vel?

Vadsuhanc # 2018.09.19. 13:53

Gerbera317 minősítésével szerintem semmi baj. A topic címe is az.. Btk.343.

wers # 2018.09.19. 13:58

10.34-kor KBS válasza ill. kérdése alapján a csont azon részét lerágottnak tekintettem. Te sem gondolod komolyan, hogy én megpróbálom jobban érteni. Az első beszólásommal csak arra céloztam, megint egy okoska törp. De elég szaporának tűnik.

alfateam # 2018.09.19. 14:14

Ami a közokirat-hamisítást illeti, én nem gondolnám, hogy a Btk. 343. § (1) c) szerinti tényállás megvalósult volna. Ugyanis az eset szempontjából csak az a lényeges tény, hogy az első alkalommal hol került feltalálásra a jármű, vagy talán még az sem.

Mintha nem tudnád mit beszélsz...:)))

gerbera317 # 2018.09.19. 14:14

Az általam ismert helyi rendeletek már üzemképtelen járműről szólnak. Üzemképtelen lehet valami műszaki szempontból, és jogi szempontból is. A műszaki hiányosság sokszor külső szemrevételezéssel is megállapítható, akkor is, ha van rendszám az autón. Jogilag üzemképtelen a forgalomból kivont jószág is. Ezeken többnyire nincs rendszám sem. Vagy ha van, az szabálytalan, mivel kivonás esetén a rendszámot le kell adni, a hatóság erre fel is szólítja az üzemben tartót, mulasztás esetén pedig szankcionálja is. A közterület-felügyelő pedig nyilván tud róla, hogy adott helyen egy ilyen autó található.

alfateam # 2018.09.19. 15:43

Szerintem neked valami nem túl jelentős mértékű, de annál bosszantóbb defektusod van..
Mintha ez inkább rád lenne jellemző:
Baxikám, ha nem bírsz érthetően kommunikálni, akkor húzz innen a pcsába, jó?

Mond és vered még a feleségedet?!
Látni vélem ahogy végig-üvöltözöd a Szentendrei utat reggelente miközben a kormányt rágod...

alfateam # 2018.09.19. 15:52

Te sem gondolod komolyan, hogy én megpróbálom jobban érteni
Nem, tényleg nem, neked a dátumbélyegző beállítása is kihívást jelent...

wers # 2018.09.19. 16:08

:) tegyük hozzá (a jegyzőkönyv kedvéért) ez hétfő, és hajnali hat óra. (Elvárás, üzemmel együtt élni, de a parancs az parancs)
Engem is érdekel az a szer, amit a hét törpe szed, ha hétfőn hajnalban dalolva, fütyülve mennek dolgozni.

drbjozsef # 2018.09.19. 18:07

Ja, látom már, itt mindenki közben hülye lett, csak te vagy helikopter. Így mindjárt értem.

alfateam # 2018.09.19. 18:19

Senkit nem érdekel az a passzus, amelyik a rendszám nélkülire vonatkozik.
Amit Te passzusnak nevezel az egy jogszabály és ha nem érdekel akkor mi a fenén vitázol itt.

Ezt meg biztosan jogi érvelésnek szántad:
Ja, látom már, itt mindenki közben hülye lett, csak te vagy helikopter. Így mindjárt értem.

alfateam # 2018.09.19. 19:13

drbjozsef!
Egy ki adalék ,ki a hülye:
A mi-nap a kérdező azt kérdezte, örökölt az apja halála után egy ingatlant amire rá volt terhelve az állam által megelőlegezett gyermektartás. Te matematikailag levezetted neki, hogy amit akkor kapott az a +, amit most vissza kell fizetni az meg a - és a végeredmény 0-a.
Igazi jogászi bravúr.