Bujkálás, körözés


Fédra # 2003.11.03. 10:16

Ha valaki bujkál az igazságszolgáltatás elől a büntetése elévül?

Mi a külömbség a körözés és az elfogató parancs között?

Mi van akkor ha a beidézett nem kapott semmilyen idézést kézhez és bejelentett lakcíme sincs, ezért körözhetik?


Rundown

Nick Name # 2003.11.03. 13:07

"Ha valaki bujkál az igazságszolgáltatás elől a büntetése elévül?"

Igen.

"Mi a külömbség a körözés és az elfogató parancs között?"

Körözés esetén, ha a rendőr igazoltat, felírja a bejelentett lakcímedet, megkérdezi, hogy hol tartózkodsz, utána elenged téged és megírja a körözést elrendelő szervnek, hogy mit mondtál. Elfogatóparancs esetén elfog és előállít a körözést elrendelő szervhez.

"Mi van akkor ha a beidézett nem kapott semmilyen idézést kézhez és bejelentett lakcíme sincs, ezért körözhetik? "

Igen, elfogatóparanccsal súlyosbítva.


Nick Name

vedelem # 2003.11.13. 19:53

1996 02 O8 X R. kapitanysag orizetbe vett sulyos t.sertes buntette miatt. 96 O2 11 X ugyesz 3O napos elozetes fogvatartast inditvanyoz sulyos testi s. alapos gyanuja miatt ind; orvosi lelet ;8napon tul gyogyulo es a tanu vallomasok szerint.96 O5 O5 X ugyeszseg eletveszelyt o. t. kiserletevel vadolt meg.97 O1 18 kiadatashoz elfog. parancsot bocsat ki Izraelben a birosag elet v. okozas kis.es a b. eljarast felfuggeszti.2OO2 11 28 az ugyeszseg a vadiratot megvaltoztatta emberoles kiserletre a vadat.2OO3 O1 O8 birosagi vegz; a modositott vadtol elteroen az eredeti vad szerint elet v. o. kiserl. miositi indoklas

vedelem # 2003.11.13. 20:05

ind;a korabbi bizonyitekokon kivul ujabb bizonyitekok ,tanuvallomasok az olesi szandek bizonyitasara nem all az ugyeszseg rendelkezesere Kerdeseim : honnan kell szamolni az elevulest mennyi az elevulesi ido mivel 3 honap mulva lesz 8 eve mikor a b.cselekmeny tortent

Nick Name # 2003.11.14. 04:59

z általad írt adatok alapján 97. január 18-tól, az eljárás felfüggesztésétől. Az volt az utolsó érdemi eljárási cselekmény.


Nick Name

vedelem # 2003.11.14. 11:41

koszonom a valaszt megerositetted az ugyvedem korabbi velemenyet aki sajnos azota elhalalozott.FRiderikusz 2 hettel ezelotti bosszuvagy c.musoraban es a delmagyarorszag "vidamparki bosszuvagy 1 millioert"forum cimben megtalalod CSM fougyesze nyilatkozatat.(hogy ezen ugy sosem evul el.)most tehat mi legyen a kovetkezo lepesem?elore is kosz a segitseged.

Nick Name # 2003.11.14. 13:24

Röviden, mert rohannom kell. Átfutottam az általad megjelölt fórumot. Sajnos, az ügyészi nyilatkozatot nem találtam, lehet, hogy én siettem.

Olyan nincs, hogy egy ügy sosem évül, mert csak az eljárást előbbre vivő cselekmények szakítják meg az elévülést. Tehát pl. az, hogy oda-vissza módosítgatják a vádat, az nem.

Ugyanakkor úgy láttam, hogy esetedben külön került sor a "sima" elfogatóparancs és csak később a nemzetközi elfogatóparancs kiadására (utóbbira később). Ha igen, akkor a 8 évet onnan kell számítani, mert a nemzetközi elfogató kiadása a hazaihoz képest eljárást előre vivő cselekmény. Üdv:


Nick Name

Mr Ness # 2003.11.14. 16:06

Általában mennyire kell súlyosnak lennie egy bűncselekménynek, hogy nemzetközi elfogató parancsot adjanak ki? És egy elfogató parancs az ügy elévüléséig érvényes lesz? Vagyis nem változik meg "csak" körözésre?

vedelem # 2003.11.14. 21:34

Nick! Az ugyesz a forum elejen a kapcs.c;Fabian J. keresi az igazat c. irasban talalod meg. A hatarozatok pedig a forumban vedelem nev hozzaszolasokban.Meg 1 kerdes; Az ugyesz a Fridi musoraban meg azt mondta : ha Izrael megtagadja a kiadatast kerni fogja a birosagot tavolletemben a targyalasra . Erre kernek toled javaslatot , hogy ne veszteskent keruljek ki belole . Koszi a segitseget!!

vedelem # 2003.11.14. 21:34

Nick! Az ugyesz a forum elejen a kapcs.c;Fabian J. keresi az igazat c. irasban talalod meg. A hatarozatok pedig a forumban vedelem nev hozzaszolasokban.Meg 1 kerdes; Az ugyesz a Fridi musoraban meg azt mondta : ha Izrael megtagadja a kiadatast kerni fogja a birosagot tavolletemben a targyalasra . Erre kernek toled javaslatot , hogy ne veszteskent keruljek ki belole . Koszi a segitseget!!

Nick Name # 2003.11.15. 08:56

A nemzetközi elfogatóparancs kiadásának elméletileg csak az a a feltétele, hogy legalább egy évi szabadságvesztéssel büntethető legyen a cselekmény, tehátt szinte minden esetben kiadható. És persze az kell, hogy megalapozott adatok legyenek arra, hogy a terhelt külföldön van.


Nick Name

Nick Name # 2003.11.15. 09:01

Olvastam a cikket. A végén az van, hogy emberölés miatt van kiadva az elfogató, ez ellentmiond annak, amit írtál, hogy a vád jelenleg életveszélyt okozó testi sértés. Persze lehet, hogy pusztán tévedésből van így a cikkben, láttam már ennél nagyobb baromságokat is újságcikkben. Egyébként, ha emberölés kísérlete miatt is folyna az eljárás, csak akkor nem évülne el soha az ügy, ha az emberölés valamelyik súlyosabban minősülő esete (pl. aljas indokból, különös kegyetlenséggel elkövetett, stb) lenne az ügy tárgya.

A távollétes eljárás azért baj a Te szempontodból, mert az bizony megszakítja az elévülést, és a jogerős ítélet után már a büntetés elévülését is ki kellene várni (ami a kiszabott büntetés hosszától függ).

Távollétes eljárásban kötelező a védelem, de persze egy kirendelt védővel nem sokra mész.


Nick Name

vedelem # 2003.11.15. 12:37

2oo3 o2 o7 CsMBirosag VEGZES:Megallapitotta ,hogy a vadlott S.F.cselekmenye a modositott vadtol elteroen eletveszelyt o. testi sertes kis. minosul.indoklas;az ugyeszseg kozolte ;a vadmodositas a korabbi bizonyitekok eltero ertekelesen alapul. A korabbi bizonyitekokon kivul ujabb bizonyitekok v. tanuvallomasok az olesi szandek bizonyitasara nem allnak az ugyeszseg rendelkezesere. Ezt a vegzest nem mondta a Fougyesz a Fridi musoraban sem.Melyik az iranyado? Az ugyeszi vadmodositas vagy az utanna hozott birosagi vegzes.

vedelem # 2003.11.15. 13:14

Milyen surun fordul elo hogy egy biroi szakban levo ugyben az ugyesz minden erdek nelkul elo vegyen egy ugyet a vademelest koveto 6 evre es vadat modositson.? Mi az eselyem arra ,hogy a vademelest kovetoen majd 8 evre kituz e a birosag targyalast? Ezt idaig is megtehette volna.A Fridi musoraban a sertett apjatol elhangzott sok sulyos hamis vad; A vadlott korabban volt buntetve halalos gazolasert kabitoszer kereskedelemert. En meg tanu sem voltam soha ilyen ugyben. Ezt az ugyesznek nem kellett volna e cafolnia azonnal ,mivel o kepviseli a torv. felugyeletet

Nick Name # 2003.11.15. 17:34

Természetesen a bírói végzés az irányadó. Vigyázni kell azonban, mert a tárgyalás adataihoz képest az ügyész is módosíthatja a vádat, illetve a bíróság ügyészi vádmódosítás nélkül is minősítheti másképp a cselekményt.

Valóban, én még nem láttam olyat, hogy az ügyész tárgyalás nélkül módosítsa a vádirati minősítést, de ettől függetlenül megteheti.

Arra komoly esélyed van, hogy a bíróság kitűzze a tárgyalást. - ha az ügyész indítványozza - kötelező. Az, hogy erre ennyi év alatt eddig nem került sor, nem jelent semmit, mert távollétes tárgyalást csak ügyészi indítványra lehet tartani, viszont ha az ügyész indítványozza, akkor kötelező.


Nick Name

vedelem # 2003.11.16. 22:05

Milyen lehetosegem van ra , hogy elfogultsagra hivatkozva a birosagi eljarast masik birosag folytassa . Ilyenkor az ugyesz is cserelodik vagy a korabbi viszi tovabb a vadat?En csak az ugyesztol akarok szabadulni csak nem talalom meg a megoldast. Koszi.

Nick Name # 2003.11.17. 04:38

Akkor nem a bíróság, hanem az ügyészség ellen kell bejelenteni az elfogultságot. A felettes ügyész - adott esetben a Szegedi Fellebbviteli Főügyészség - bírálja el. Elég komoly érvek kellenek hozzá, hogy sikeres legyen. Mondjuk ez a vád benyújtása utáni módosítgatás elég komolynak látszik.


Nick Name

Nick Name # 2003.11.17. 04:38

Akkor nem a bíróság, hanem az ügyészség ellen kell bejelenteni az elfogultságot. A felettes ügyész - adott esetben a Szegedi Fellebbviteli Főügyészség - bírálja el. Elég komoly érvek kellenek hozzá, hogy sikeres legyen. Mondjuk ez a vád benyújtása utáni módosítgatás elég komolynak látszik.


Nick Name

vedelem # 2003.11.17. 12:36

A Fridi musoraban a CS.M.Fougyesz nyilatkozta; Ha 96ban keri a targyalast ,es szuletik egy 4 eves itelet akkor mar elevult volna 2oo1ben.Ezert szamara elonyos volt a nemzetkozi elfogato par. kiadatasat kerni a birosagtol.Mivel innen kezdodik a 8 ev elevules ujra. Tobb labon allt; kiadatas eredmenytelen , vadmodositas eredmenytelen , igy maradt az elevules elott akar 1 nappal torteno birosagi targyalas megkezdese.Itelet fuggvenyeben 5 1o eves elevules kezdodik ujra.96 tol szamitva akar 20 ev is lehet a vege mire megszunik minden,ezert mennek vissza az elejere:

vedelem # 2003.11.17. 12:58

SZ .Rendorkapitanysag orizetbe vett sulyos t. sertes gyanusitassal .Varosi ugyeszseg elozetes fogvatartas kezdemenyez s.t. buntett alapos gyanujaval ,ind; orvosi szakvelemeny tanu , sertetti kihallgatasok alatamasztjak a gyanut.A tobbit mar korabban reszletesen leirtam.Nick! Idaig nagyon szakszeru jogi velemenyeket kaptam toled,most tanacsot varok ,hogyan tudnam kivedeni ,hogy az eredeti o-3 evig terjedo buntetthetosegem ne huzodjon ki a targyalasig . Tehat nem szeretnek meg ra +1o evet varni . Koszi.

vedelem # 2003.11.17. 12:58

SZ .Rendorkapitanysag orizetbe vett sulyos t. sertes gyanusitassal .Varosi ugyeszseg elozetes fogvatartas kezdemenyez s.t. buntett alapos gyanujaval ,ind; orvosi szakvelemeny tanu , sertetti kihallgatasok alatamasztjak a gyanut.A tobbit mar korabban reszletesen leirtam.Nick! Idaig nagyon szakszeru jogi velemenyeket kaptam toled,most tanacsot varok ,hogyan tudnam kivedeni ,hogy az eredeti o-3 evig terjedo buntetthetosegem ne huzodjon ki a targyalasig . Tehat nem szeretnek meg ra +1o evet varni . Koszi.

Nick Name # 2003.11.17. 19:22

Ezt nem tudod kivédeni, ez sajnos az ügyészség diszkrecionális joga. Egyébként vannak más trükkök is, amivel az elévülési idő meghosszabbítható.


Nick Name

Nick Name # 2003.11.17. 19:27

Elméletileg olyan lehetséges - de ezt persze csak a teljes peranyag ismeretében lehetne mebjósolni - hogy ha a tárgyaláson az derül ki, hogy a cselekmény mégis enyhébben minősül, és a nemzetközi elfogató kiadásától a vádemelésig már az ennek megfelelő elévülési idő eltelik, akkor a bíróságnak meg kell szüntetnie az eljárást.


Nick Name

Fédra # 2003.11.18. 08:40

Kedves Nick!

Belekeveredtem egy ronda ügybe a cégemnél amiből aztán lehet, hogy rendörségi ügy lett.
Azért írom, hogy lehet mert semmit nem tudok az ügyről, hogy milyen fázisban van.
Valószínüleg azért mert nem a bejelentett címemen lakom és az ideiglenest meg nem tudja senki.

A kérdésem az, hogyha keresne a rendörség akko rhova küldené az idézést (a szülők címére?) vagy a bejelentett címre, továbbá, ha esetleg köröznének akkor úgy tudom, hogy címellenörzést tartanak a szülőknél is.

Ha ez nem történt meg akkor nem is köröznek. Lehet ez?

Illetve, honnam tudhatnám meg, hogy van e valamilyen eljárás az ügyben?


Rundown

Nick Name # 2003.11.18. 16:34

Először is, biztos vagy benne, hogy gyanúsított vagy az ügyben?

Ha igen, az idézést kiküldik a (bármilyen jogcímen) bejelentett címedre (tehát ideiglenes címre, tartózkodási helyre is).
Ha ott nem vagy, akkor jön a körözés. Ehhez az ügy súlyához képest járulhatnak (de nem szükségszerűen járulnak) különböző intézkedések. Lakcímellenőrzés, kutatás, akár a titkosszolgálati eszközök alkalmazásáig.

Hogy mi van az ügyben, azt nehéz megmondani, mert a távollétedben akár el is ítélhetnek. Szerintem bízz meg egy ügyvédet - ő nem tárhatja fel a hollétedet, viszont érdeklődhet először a nyomozást folytató hatóságnál, aztán - ha kell - tovább, az ügyészségen, bíróságon is.


Nick Name