törvény módosítás


monalisa1 # 2009.02.01. 20:54

A Köztársasági Elnök adhat kegyelmet, de tudni kell, hogy az éves beadott kérelmek nagy százalékát elutasítják - indokolni nem szükséges.

Pontosan nem tudom, de jó ha ügyvéd készíti el és adja be a kérelmet, vagyis nem "házilagos" a fogalmazvány.

Előszőr a börtönpanacsnok véleményezi, aztán az országos főparancsnok, és csak azt követően jut el az államelnöki iroda illetékes főosztályára - és végezetűl az államelnök elé.

Mível az elitéltnek nincs életveszélyes betegsége - szerencsére -, sem pedig rendkívüli családi ok, az általad ismertetett ok/történés alapján véleményem szerint szinte kizárt a kérelem megadása.

Mindig a remény múlik el utoljára...

Monalisa
laikus hozzászóló

rünike # 2009.02.01. 21:12

Köszönöm Monalisa.erre nem gondoltam hogy ilyen bonyolult.Sajnos nincs ötletem úgyhogy az én reményem meghalt.Várok....

monalisa1 # 2009.02.01. 21:19

Sajnálatos eset és helyzet.
(A kérelmet előzetesen véleményezők sorrendjéből kifelejtettem az Igazságügyi és Rendészeti Minisztert is még...)

monalisa1 # 2009.02.01. 21:24

Igen, várj rá, mert egyébként bizonyára megérdemli., nem téged csalt meg vagy csapott be hanem "a" körülmények.

ObudaFan # 2009.02.02. 12:11

Az elsőfokon eljárt bíróságon kell beadni a kegyelmi kérelmet. A büntetés-végrehajtás szervezetének nem sok köze van a folyamathoz, az igazságügyért felelős miniszter tesz előterjesztést, a köztársasági elnök dönt, és ezután a miniszter vagy ellenjegyzi, vagy sem.