törvény módosítás


ObudaFan # 2009.02.02. 12:11

Az elsőfokon eljárt bíróságon kell beadni a kegyelmi kérelmet. A büntetés-végrehajtás szervezetének nem sok köze van a folyamathoz, az igazságügyért felelős miniszter tesz előterjesztést, a köztársasági elnök dönt, és ezután a miniszter vagy ellenjegyzi, vagy sem.

monalisa1 # 2009.02.01. 21:24

Igen, várj rá, mert egyébként bizonyára megérdemli., nem téged csalt meg vagy csapott be hanem "a" körülmények.

monalisa1 # 2009.02.01. 21:19

Sajnálatos eset és helyzet.
(A kérelmet előzetesen véleményezők sorrendjéből kifelejtettem az Igazságügyi és Rendészeti Minisztert is még...)

rünike # 2009.02.01. 21:12

Köszönöm Monalisa.erre nem gondoltam hogy ilyen bonyolult.Sajnos nincs ötletem úgyhogy az én reményem meghalt.Várok....

monalisa1 # 2009.02.01. 20:54

A Köztársasági Elnök adhat kegyelmet, de tudni kell, hogy az éves beadott kérelmek nagy százalékát elutasítják - indokolni nem szükséges.

Pontosan nem tudom, de jó ha ügyvéd készíti el és adja be a kérelmet, vagyis nem "házilagos" a fogalmazvány.

Előszőr a börtönpanacsnok véleményezi, aztán az országos főparancsnok, és csak azt követően jut el az államelnöki iroda illetékes főosztályára - és végezetűl az államelnök elé.

Mível az elitéltnek nincs életveszélyes betegsége - szerencsére -, sem pedig rendkívüli családi ok, az általad ismertetett ok/történés alapján véleményem szerint szinte kizárt a kérelem megadása.

Mindig a remény múlik el utoljára...

Monalisa
laikus hozzászóló

rünike # 2009.02.01. 20:11

Ezt a másodfok után kérelmezhetem?Kitől?
Ne haragudj a sok kérdésért.

ObudaFan # 2009.02.01. 11:37

Igen, de erre valószínűleg a kegyelmi út az egyetlen halvány esély.

rünike # 2009.02.01. 10:27

Kegyelmet semmi képen nem akarok kérni mivel elkövetett egy bűncselekményt és azért jár neki büntetés.Az ítéletből szeretnék kevesebbet.köszi

ObudaFan # 2009.02.01. 10:05

Kegyelmet kérhet, de kevés esélyt látok.
Az nem baj, ha a magatartása jó lesz bent, némi kedvezménnyel járhat. Feltételes szabadságnak azonban nincs helye annak a számára, akit olyan szándékos bűncselekmény miatt ítéltek szabadságvesztésre, amelyet korábbi végrehajtandó szabadságvesztésre ítélése után, a végrehajtás befejezése előtt követett el, így ebben az esetben sem lehet szó erről.

rünike # 2009.01.31. 16:26

Ne haragúdjatok de leírnám mi is történt nagyjából és szeretnék kérni tanácsot hátha van ötletetek hogy mégis tehetek valamit érte.
2001ben nagyértékre(2500000) elkövetett lopás miatt letartóztatták.1.3 év előzetesben.kijött éltünk becsületes állampolgárként.dolgozott éjjel nappal.megszületett a kisfiunk 2006ban.2007 nov. ítélet 3év 10hónap letöltendő.Teljes káosz hogy mi lesz velem és a kicsivel.2008 januárba úgy gondolta a kedves férjem hogy majd Ő szerez pénzt és egy "kedves barátja" segít neki ebben.Ez egy lopási kísérletnek meg állt amire az elsőfokú bíróság 2.8 évet ítélt meg.
Meglátásom szerint ha összeadjuk ez rengeteg.Írhatok valahova levelet hogy vonják össze?pl:igazságügyi minisztériumba?vagy tehetek valamit?vagy törödjek bele hogy majdnem 6évet ül két lopásért?
Bent a börtönben példás a magaviselete.kérjen erről igazolást a másodfokra a nevelőtől?számít?

ObudaFan # 2009.01.30. 17:22

1999. óta nem lehet összbüntetésbe foglalni a bűncselekményeket, ha az egyiket a másik miatt történt jogerős elítélés után követték el.

_Wasp_ # 2009.01.30. 14:52

akkor semmiképpen. Még ha véletlenül nekem lenne igazam, akkor se.

Viszont persze kérhetitek a méltányosan csökkentett büntetést, a másik szabadságvesztésre való tekintettel, de várhatóan nem nagyon fogja meghatni a bíróságot...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

rünike # 2009.01.30. 14:28

Kedves Wasp és Obudafan!Elvesztettem a fonalat!:)Akkor most lehetséges vagy sem???az egyik bűncselekményt 2001ben a másikat 2008ban követte el.

_Wasp_ # 2009.01.30. 11:13

Úgy tűnik számomra, hogy 2002-2006-ban mégiscsak alkalmazásra került ez a jogértelmezési elv. Tehát a terhelt ugyanezért a cselekményéért kevesebbet kapott, és emiatt szükségszerűen az elkövetéskori állapot vonatkozna rá, nem?
Egy másik ügyben (emlékezetem szerint: csecsemő megölése - középarányosság) az LB legalábbis erre az álláspontra helyezkedett.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

ObudaFan # 2009.01.30. 11:07

Akkor sem. Ez semmit nem befolyásol azon, hogy a jogerős ítélet előtt kellett ehhez a bűncselekméynt elkövetni.

_Wasp_ # 2009.01.30. 10:52

Sajnos valóban. Ez esetben az egyetlen reménye az összbüntetésbe foglalásra, ha cselekményét 2006. május 5 előtt követte el.
Addig volt hatályban a 3/2002
3. Az összbüntetésbe foglalás feltételei addig állnak fenn, amíg egyik büntetést sem hajtották teljesen végre, illetve a végrehajtásuk folyamatos.
szakasza.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

ObudaFan # 2009.01.30. 10:33

Teljesen biztos.

Itt az indokolása a jogeységi határozatnak:

IV. 1. A Btk. 92. §-ának (1) bekezdése általános érvényű szabály. Eszerint a fiatalkorúval szemben kiszabott szabadságvesztések csak kvázi halmazati elítélések esetén foglalhatók összbüntetésbe.

Ezzel szemben a javítóintézeti nevelés csak fiatalkorúval szemben alkalmazható intézkedés, a Btk. 120. §-ának (2) bekezdése pedig olyan speciális rendelkezés, amely az összbüntetésbe foglalás feltételeit a javítóintézeti nevelés és a szabadságvesztés találkozása esetére az összbüntetés általános szabályaitól eltérően határozza meg.

Javítóintézeti nevelés és szabadságvesztés találkozása esetén összbüntetésként a szabadságvesztést kell végrehajtani. Az összbüntetésbe foglalás akkor is kötelező, ha a bíróság a szabadságvesztést nem hosszabbítja meg.

_Wasp_ # 2009.01.30. 09:45

Mennyire vagy biztos ebben ObudaFan?

3/2002. Büntető jogegységi határozat

  1. A javítóintézeti nevelést és a szabadságvesztést akkor is összbüntetésbe kell foglalni, ha az elkövető a bűncselekményt egy másik alapügyben hozott ítélet jogerőre emelkedése után követte el.
  2. Az összbüntetésbe foglalás feltételei addig állnak fenn, amíg egyik büntetést vagy intézkedést sem hajtották végre, illetve a végrehajtásuk folyamatos.


tudomásom szerint hatályos....


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

rünike # 2009.01.30. 09:11

Köszönöm a választ.Akkor valami ötlet,hogy megkapja az összbüntetést?vagy tényleg semmi remény rá?

ObudaFan # 2009.01.29. 17:45

Nincs, mert a jogegységi határozat nem erről szól (meg mellékesen már nem is alkalmazható a jogszabály változása miatt). Nem ugyanaz az ügyész lesz.

rünike # 2009.01.29. 12:50

ha erre a jogegységi határozatra hivatkozunk sincs esély rá?az ügyész nem fellebbezett az első fok után.akkor sem?másodfokon ugyan az az ügyész lesz?

ObudaFan # 2009.01.29. 11:08

Vagy a párodnak, vagy a védőjének. Te legfeljebb az ügyésznél tudod kezdeményezni, hogy az ügyész kezdeményezze. De ő meg nem fogja, és sok értelme annak sincs, ha a párod, vagy a védője kezdeményezi, mert ebben az esetben összebüntetésbe foglalásra nincs lehetőség.

rünike # 2009.01.29. 07:16

Azt szeretném kérdezni,hogy ezt a kérelmet az ügyvédnek kell beadni vagy ha én írok a bírónak azt is figyelembe veszi?

rünike # 2009.01.28. 18:46

Wasp!Itt vagy még?kérdeznék még,ha lehet.

_Wasp_ # 2009.01.28. 14:52

kitartást kívánok neked és párodnak! Remélem, ha vége ennek az egésznek, akkor lehetősége és akaratereje is lesz ahhoz, hogy könnyen vissza tudjon majd találni a társadalomba és a családjához.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása