kedvezmény.


ObudaFan # 2009.04.21. 10:07

Az lenne a kérdésem, hogy mekkora esélyünk van arra, hogy az őt elítélő bíró elengedi a büntetésének egy részét?

Semennyi. Legfeljebb a bv. bíró dönthet majd feltételes szabadságról. Ezt meg úgy lehet előrébb hozni, hogy kéritek a fogház fokozattá átminősítést a bv. bírótól.

Kaphat-e kegyelmet?

Elvileg bárki kaphat, gyakorlatilag meg nagyon méltányolható indok kell hozzá, te ilyet nem említettél.

Állítólag van valami új jogszabály, ami lehetővé teszi a hátralévő büntetésének elengedését, felezését.(persze ezt ő hallotta bent)

Nem új. És vagy az ítéletében már benne van, hogy a fele kitöltése után lehetőség van feltételes szabadságra, vagy ha az ítéletében nincs benne, akkor nincs lehetőség.

A dolog szépsége, hogy van egy 1 éves gyermekünk, és két beteges nagyszülő. A mostani gazdasági helyzet és a feljebb leírtak mennyiben befolyásolhatják a bíró döntését… ill. számít-e, hogy egyedül Gyesből+Csp-ból próbálunk megélni?( Mondjuk tudom, hogy az hogy ki miből él, az ilyeneket nem érdekli…)

Semennyiben.

ObudaFan # 2009.04.21. 10:03

kiszacsek

Nincs meghatározva, de nyilván azért kell némi idő, hogy egyáltalán kiderüljön, hogy milyen a benti magatartásod.

Fmariann # 2009.04.20. 17:14

Sziasztok!

A páromnak volt egy bírósági ügye, melyet 5 év után most sikerült lezárni. 2 év 10 hónap börtönbüntetést kapott. Ebből 10 hónapot volt előzetesben. A tárgyalás befejezése január végén volt, márc. 10-én már be is kellett vonulnia a börtönbe. Elvileg jövő év június végén szabadulhat. Az lenne a kérdésem, hogy mekkora esélyünk van arra, hogy az őt elítélő bíró elengedi a büntetésének egy részét? Kaphat-e kegyelmet? Állítólag van valami új jogszabály, ami lehetővé teszi a hátralévő büntetésének elengedését, felezését.(persze ezt ő hallotta bent)
A dolog szépsége, hogy van egy 1 éves gyermekünk, és két beteges nagyszülő. A mostani gazdasági helyzet és a feljebb leírtak mennyiben befolyásolhatják a bíró döntését... ill. számít-e, hogy egyedül Gyesből+Csp-ból próbálunk megélni?( Mondjuk tudom, hogy az hogy ki miből él, az ilyeneket nem érdekli...)

Előre is köszönöm a választ!

kiszacsek # 2009.03.05. 22:33

Tisztelt ObudaFan!Köszönöm a válaszait.Már csak azt szeretném kérdezni,hogy a b.v.birónak mennyi letöltött idö után adhatom be a kérvényt,hogy börtön helyett fogházasitjanak?Köszönöm:Andrea.

ObudaFan # 2009.03.05. 16:35

Kegyelmi kérvényt akkor már most is beadhatom?

Be.

Még csak az 1.fokú itélet van meg.Fellebbez­tem2.fokra enyhitésért.A 2­.foku tárgyalás ár a hetekben várható.Várjam meg a 2.foku jogerös itéletet,vagy már most beadhatom a kegyelmi kérvényt?

Beadhatod. Nagy reményt ne fűzz hozzá.

Kinek cimezzem?Hova küldjem?

A bíróságon tudod beadni, a többit ők tudják.

Mit tartalmazzon?

Annak az indokolását, hogy miért is kellene neked megkegyelmezni.

Börtön helyett a fogházat hol tudom kérvényezni?Mi­kor?Ki birálja el?

A bv. bíró fogja elbírálni, a bv. intézetben tudod majd kérni.

monalisa1 # 2009.03.04. 22:26

Célszerűnek látszik megvárni a II. fokú bíróság jogerős itéletét, és annak alapján kérni a kegyelmet a Köztársasági Elnöktől.

ObudaFan ennek ügymenetét neked előzőekben már részletesen leírta. (Igaz, azt is hozzátette: kicsi a remény...)

Zárójelben: a kegyelem iránti kérelmet "odabentről" is el lehet indítani - akár.

Monalisa
laikus hozzászóló

kiszacsek # 2009.03.04. 21:28

Tisztelt ObudaFan!Kegyelmi kérvényt akkor már most is beadhatom?Még csak az 1.fokú itélet van meg.Fellebbeztem2.fokra enyhitésért.A 2.foku tárgyalás ár a hetekben várható.Várjam meg a 2.foku jogerös itéletet,vagy már most beadhatom a kegyelmi kérvényt?Kinek cimezzem?Hova küldjem?Mit tartalmazzon?2.kérdésem:Börtön helyett a fogházat hol tudom kérvényezni?Mikor?Ki birálja el?A harmadolást vagy negyedelést a felfüggesztett 4 hónapra is megkapom,amit lekell ülnöm?Köszönöm válaszát:Andrea.

ObudaFan # 2009.03.04. 09:37

Kegyelmi kérelmet bármikor beadhatsz.
Az eggyel enyhébb végrehajtási fokozatot lehet még kérni, ami ebben az esetben fogház, és akkor már 2/3 után lehet dönteni a feltételesről.

kiszacsek # 2009.03.04. 01:59

Tisztelt ObudaFan!Olvastam az elöző /Orosz/illető hozzászólását,hogy adtak be beadványt ,ennek eredményeképp a 22 hónap börtönbüntetést levették 13 hónap+pár napra.Sajnos én is hasonló helyzetben vagyok.1.fokon kaptam 9 hónapot+a4 hónap felfügesztettet vissza.Erre adhatok be én is beadványt,hogy levegyenek belöle?Én ugy tudom, hogy börtönnél negyedelnek,ez lehet a kedvezmény.Ezmellett lehet kérvnyezni másfajta kedezményt is?Elnézést a hülye kérdésekért,de még soha nem voltam ilyen helyzetben,és nem vagyok járatos ilyen dolgokban.A kegyelmi kérvényt csak a jogerős 2.fokú után adhatom be ugye?Köszönöm a válaszát:Andrea.

Orosz87 # 2009.03.03. 21:18

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2009.03.03. 20:43

Nem lehet összbüntetést kérni, mert a második bűncselekményt az első ítélet jogereje után követte el.

Orosz87 # 2009.03.03. 14:58

Sziasztok!
Kérlek segítsetek nekem! Van egy nagyon jó ismerősöm, aki kapott 12 hó letöltendő börtönbüntetést és ehhez még hozzá ment a 10 hó felfüggesztett. Már beadtunk 1 pár beadványt így most ott tartunk, h a 22 hó-ból maradt 13 hó és 14 nap, a többit elvették kedvezménybe.
A kérdésem az lenne, hogy kérhetünk-e összbüntetést, vagy aki felfüggesztett alatt követ el 1 bűncselekményt és ott kap 1 ítéletet ami után a felfüggöt is visszakapja, akkor a felfügg miatt nem jár neki az összbüntetés kedvezmény? Előre is köszönöm a választ!

ObudaFan # 2009.02.26. 20:38

Nics mit.

pamika # 2009.02.26. 19:05

köszönöm a segitséget

rünike # 2009.02.26. 18:40

Nagyon idegesítő,hogy páromnak nincs összbüntetése!Nem hiszem el,hogy nem tehetünk valamit,hogy kapjon!Első bűncselekmény 2001ben 3év 10hó,második 2008ban 2év 8 hó!
Több mint 6 év!És nem erőszakos bűncselekményért!Teljesen kivagyok!
Kérem ha van valakinek valami ötlete segítsen!

ObudaFan # 2009.02.26. 18:29

Amíg a bíróság nem döntött a feltételesről, addig be kell vonulni. De ebben az esetben soron kívül döntenek.

pamika # 2009.02.26. 17:24

A biroság az itéletben nem zárja ki.De ha jár a kedvezmény akkor be se kellene menni,mert 6 hóra kellene de 7,5 hó a kedvezmény.Erre irtam hogy ilyenkor mi van?

ObudaFan # 2009.02.26. 16:55

Mi lenne? Börtönfokozat esetén a 3/4 letöltése után meg fogják vizsgálni, hogy kell-e őt feltételesre engedni, ha ezt a bíróság ítéletében nem zárta ki.

pamika # 2009.02.26. 15:42

Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni.Barátom kapot 2-2év börtönt
2 ügyböl,összbüntetésbe a 4 évet levették 2év 6 hónapra.2évet már előzőleg le ülte,igy marad 6 hónap.
De ha jol számolok a 2 év 6 hónapnak 7,5 hó a kedvezménye ilyenkor mi van?

Segitségeteket előre is köszönöm

ObudaFan # 2009.02.17. 19:58

A tanácsülés nem feltétlenül azt jelenti, hogy a fellebbezést el fogják utasítani.
Börtön fokozatban legalább a büntetés 3/4-ét kell letölteni.

kiszacsek # 2009.02.17. 19:41

kedves ObudaFan.köszönöm a választ.a 9 hónapot isés a 4 hónapot is börtönfokozatban kaptam 1.fokon.aloszinü nem lesz 2fok,mert kaptam egy leveet,hogy a fellebbzés elbiálása tanácsülésen történik, és ha nem engeélyezik a fellebbezét,akkor az 1.fokot hagyják jóvá.ebben az esetben mennyi lehet a kedvzmény?

kiszacsek # 2009.02.17. 19:41

kedves ObudaFan.köszönöm a választ.a 9 hónapot isés a 4 hónapot is börtönfokozatban kaptam 1.fokon.aloszinü nem lesz 2fok,mert kaptam egy leveet,hogy a fellebbzés elbiálása tanácsülésen történik, és ha nem engeélyezik a fellebbezét,akkor az 1.fokot hagyják jóvá.ebben az esetben mennyi lehet a kedvzmény?

Kronik # 2009.02.17. 17:33

Kedves O F. Tudom, igazad van abban, amit mondasz, de azt is tudom, tertvéreméknek is igazuk van, és ezt az eddigiek, akik beleláttak az ügybe is tudják. Csakhogy nem mindegy taposni a sárban, vagy nézni, aki tapos. És ez a gond, eddig bárki nézte át az iratokat, mégsem változott semmi. Az egyik ügyvéd/aki előtte bíró volt és az ügy mellől ment vissza bírónak/ azt mondta az iratok átnézése után, hogy rájuk akarják húzni az ügyet. Igaza lett. Már csak az a kérdés, kinek mutassuk meg az iratokat? Van olyan, aki a bírósággal szemben tud érvényt szerezni? Bárki!? Köszönöm!

ObudaFan # 2009.02.17. 12:15

Illetve: a 9 hónapra is kaphatsz, a kérdések ugyanazok, mint a 4 hónappal kapcsolatban.

ObudaFan # 2009.02.17. 10:45

A 9 hónapra semennyi, a 4 hónapra: attól függ, milyen fokozatban és kimondja-e az ítélet, hogy a fele letöltése után szabadulhatsz.