Elévült?


Feri29 # 2009.07.29. 13:55

A becsületsértés elévülési ideje 1 év?

Mikla # 2009.07.24. 10:55

Köszi ObudaFan!

Így mondjuk némileg nehezebb az ügy elütése, mert bizonyítani kell, hogy ő tudta ki volt az, de az sem fog sokáig tartani! :-)

ObudaFan # 2009.07.24. 10:53

Attól számít a 30 nap, hogy a sértett az elkövető személyéről tudomást szerzett.

Mikla # 2009.07.24. 10:12

Obuda Fan! Én nem vagyok peres fél, csak megszoktam a többes számot (tudod, én és a kisöcsém) :-), de ezzel azt akartad mondani, hogy ha ismeretlen a tettes, akkor nincs a 30 napos határidő? Ez nekem illogikus, ugyan is, akkor évek múlva is megtehetem a magánindítványt, ha ismeretlen a tettes, attól még a magánindítványt elő lehetne terjeszteni 30 nap alatt nem? Amúgy van más bizonyíték is a kezemben - az ő saját kezével írta le nekem, egy levélben, hogy tudja ki volt az -, hogy ő csak játszik a hatósággal, ha ismeretlen tettes ellen tett feljelentést (vagy ellenem) és nem az öcsém ellen.

KBS! Sajna, ez van! Valahogy be kellett bizonyítanom, hogy az egyik bizonyítási eszközt, illetve annak tartalmát, ő gyakorlatilag megrendelte, és az nem egyezik a valósággal. Ha ezt akkor nem tudtam volna bebizonyítani bukom az ügyet, azon a tárgyaláson, nagyon durván eltért a valóságtól a tartalom! Lehet, hogy furán hangzik, de valóban egy bűncselekményt kellett ahhoz elkövetnie az öcsémnek ahhoz, hogy bebizonyítsa igazát! Nyilván a bíró is ezért nem morfondírozott, azon, hogy bcs-ből származik-e vagy sem.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.24. 09:56

Bűncselekménneyel szerzett bizonyíték? Szép. Lehet, hogy megérne egy perújítást.

ObudaFan # 2009.07.24. 09:52

Felhasználtátok. Tehát csak azt tudta, hogy közületek valaki léphetett be.

Mikla # 2009.07.24. 09:24

Kösz Rol1!

Most már csak az a kérdés, hogy ha ismeretlen tettes ellen tett feljelentést (DE AKKOR IS 30 NAP ALATT KELL MEGTENNI A MAGÁNINDÍTVÁNYT????), és mi a bírósági jegyzőkönyvvel bizonyítani tudjuk, hogy ő már márciusi tárgyaláson tudta, hogy ki lépett be, hiszen a tárgyaláson felhasználtuk azt az emailt, akkor azzal le tudjuk záratni az ügyet, hogy a 30 nap is elmúlt, és nem is ismeretlen a tettes? Akkor ő hazudott a hatóságnak nem, hiszen tudta, hogy ki az elkövető... De van egyéb bizonyítékom is, hogy ő már márciusban pontosan tudott mindent (ki, mikor lépett be).

Az a baj, hogy ez részéről bosszú, mert ennek az emailnek a bíróságon való bemutatásig ő állt nyerésre, azóta egyértelműen én, hiszen az addig felépített hazugságtenger összeomlott.
Bocs, hogy ilyen sokat kérdezek, csak hétfőn jelenése van az öcsémnek a rendőröknél...

Köszi

Rol1 # 2009.07.24. 08:56

A magánindítvány előterjesztésére nyitva álló határidő a 30 nap, amit meg attól az időponttól kell számítani, amikor az elkövető kilétéről tudomást szerzett a magánindítvány megtételére jogosult személy.
Ha meg ismeretlen tettes ellen indult meg a büntetőeljárás és később válik ismertté az elővető személye, akkor pedig a határidő kezdő napja az a nap, amikor a hatóság felhívja az arra jogosultat a magánindítvány megtételére.
Egyébként a magánindítvány hiánya , mint büntethetőséget kizáró ok a büntetőeljárás akadályát képezi és annak megszüntetését eredményezi(amennyiben az már folyamatban van)

Mikla # 2009.07.24. 08:26

oké, de ez magánvádas vagy mi, nekem úgy rémlik, hogy a rágalmazás, becsületsértés, levéltitok stb, tartoznak ide, és itt ha jól emlékszem 30 nap alatt kell előterjeszteni a magánindítványt különben nem lehet mit tenni, de lehet, hogy rosszul tudom, azért kérdeztem.

Üdv

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.24. 06:06

30 nap?! A büntetőügyekben években mérik az elévülést, nem napokban.

Mikla # 2009.07.24. 05:42

Meg tudnátok nekem mondani, hogy mennyi a levéltitok sértés elévülési ideje? Egész pontosan, az öcsém március végén belépett - bizonyos feltételezései alátámasztására irányuló adatszerzés végett, melyet egy bírósági eljárásban fel is használt, így megmenekülvén a számára kedvezőtlen közbenső végzés elől - egy gmail fiókba, ami ugye jegyzi az ip címet is, és most június közepén tettek feljelentést emiatt, ez még elévülésen belül van? Nem 30 nap a szabály? A "sértett" már a márciusi tárgyaláson tisztában volt a levéltitok sértés tényével, hiszen az email felhasználásra került.

És még valami: a feljelentésben valszin én vagyok megjelölve mint lehetséges elkövető, én azonban egyértelműen bizonyítani tudom, hogy nem tartózkodtam még csak az adott ip cím közelében sem az adott időpontban. Ha esetleg engem idéznek be, és ezt elmondom, kérhetik-e tőlem, hogy jelöljem meg ki volt a lakásomban akkoriban? Amúgy minden ismerősünk előtt köztudott, hogy az öccsémmel egy lakást bérlünk. Mondatom-e, hogy hozzátartozóm és rá nézve nem vagyok hajlandó terhelő vallomást tenni? Elérek ezzel valamit?

Ha mégsem évült el, milyen büntire számíthatunk?

Köszi

Dr.Attika # 2009.07.18. 18:39

Nagyon szívesen Krisztina.

kkkkriszta # 2009.07.18. 18:25

köszönöma segítséget :)

Dr.Attika # 2009.07.18. 10:12

"Biztos mint a halál." Ahogy Raksányi Gellért , mint Titi bácsi mondta a Sose halunk meg c. filmben, mikor Koltai biztos tippet kért tőle a Lovin.

kkkkriszta # 2009.07.18. 08:02

akkor jó, nagyon szépen köszönöm, sokat segített, most már megnyugodtam.

Akkor ez biztos ugye?

Dr.Attika # 2009.07.18. 07:52

De lesz benne. Az, hogy a "Bűntettesek nyilvántartásában nem szerepel."

kkkkriszta # 2009.07.18. 07:45

jaj de jó, mert naygon megbántam és egy életre tanultam belőle és nagyon sokat imádkoztam, hogy ne legyen baj.

Tehát ha kérek erkölcsi bizonyítványt, nem lesz benne semmi?

Dr.Attika # 2009.07.18. 07:24

Elévült. Nyugodj meg. Itt ugye lopás szabálysértése történt. A szabálysértések 6 hónap elteltével elévülnek. ha elévülést megszakító dolog történt volna, akkor is két év elteltével abszolut elévül.

kkkkriszta # 2009.07.18. 07:16

igen,de amikor ez történt, akkor a diákigazolványom alapján jegyzőkönyveztek, és oda a régi címünk volt beírva, de az új lakó nem telefonált, hogy jött volna rendőrségi papír.

de elviileg az új címünket is ki tudja deríteni a rendőrség nem?

akkor most elévült és nyugodjak meg, hogy nem lesz semmiféle következménye, vagy mg lehet vmi.

8.-os voltam , tavasszal történt, és most leszek 12.-es.

Dr.Attika # 2009.07.18. 07:12

Nincs mitől rettegni. Ha azóta semmi nem történt, akkor az áruház nem tett sem szabálysértési sem büntető feljelentést. A fiókban maradt az ügy . Már nem is tehet, mert a cselekmény elévült.

kkkkriszta # 2009.07.18. 07:03

18 éves vagyok.
még régen, amikor 8.os voltam a match-ban loptam egy-két csokit,és egy sütit, azt hiszem 5ezer ft alatt volt, jegyzőkönyveztek meg minden.

Azóta eltelt 4 év, és nem történt semmi, nem kaptam papírt, meg semmi ilyesmi. A szüleimnek nem mertem elmondani és nem is szeretném.

Állandóan rettegek, hogy mikor lesz ennek következménye.

Most ez elévült vagy nem foglalkoznak vele, esetleg a bolt el se küldte?

Ha munkát szeretnék vállalni és erköcsi bizonyítványra lesz szükséem, akkor ez benne lesz?