Internetes csalás!


gerilege # 2012.05.16. 11:04

Soha semmit ne küldjön Nigériába, vagy más hasonló afrikai országba, 100% átverés.

Krisztazsani # 2012.05.24. 06:38

Kaptam már a Royal banktól is levelet, de sajnos nem vagyok perfect angol, így nem minden tiszta.
Ez akkor mennyire lehet hamis illetve csalás?
Amúgy a Royal Banknak nincs valami magyar központi embere aki tudna segíteni?

zsof77 # 2012.05.26. 11:49

Tanácsot szeretnék kérni, hogy kihez érdemes fordulni ilyesmivel. Tudom, hogy bedőltem, annyira el akartam hinni, hogy sikerülhet.
Egy apróhirdetési portálol találtam egy felhívást, miszerint egy online bank rendszer (Angliai központú) személyi kölcsön lehetőségeket biztosít. Írtam a hirdetésben megadott xenda.nadal01@gmail.com címre. Azóta ugyanezt a hirdetést megtaláltam twhitefinance@gmail.com címmel is, és más országban is. A fontos, hogy még mindig elérhető itthon.
A levelezés magyarul indult, majd angolra váltott. Hitelt kínáltak, euró alapon 3%-os kamattal, egy angol online bank képviseletében (http://www.co-operativebank.co.uk). Bekérték a szükséges iratokat a bírálathoz, majd megküldtek egy egy oldalas szerződést (ezt is még magyarul), mely három névvel volt aláírva és a kölcsön részleteit tartalmazta. Majd a továbblépéshez egy online fiókot hoztak létre itt: http://platinum-transactions.com.nu/transactions/
A fiókon belül megjelent a kölcsön összege, a transferhez pedig egy aktiválási kódot kértek, melynek 315 eurós díja volt. Ezt a western unionon keresztül kérték megküldésre (arra hivatkoztak, h így gyorsabb a folyamat, mint a banki transfer). Egy angliai cím volt megadva Thomas White névvel, csak személyivel átvehetően. A levelezés ekkora angul nyelvű volt, és a fenti email mellett szimultán jött email innen:Cooperative Online Access client_support@cooperative-online-access.org.
Majd megküldték a kódot, sikerülni látszott minden, de újabb lépcsőfokként egy CoT kódot is kértek, mely az online bankrendszerben használt transzfer díj. Miután utána olvastam, hogy valóban van ilyen, mentem tovább. A CoT kód díját 1100 eurónak adták meg, lassan tudtam összeszedni, és itt már nem angliába kérte az utalást, hanem nigériába, arra hivatkozva, h a bank felelőse épp ott tartózkodik.
Miután ezen túl voltunk, megindult a transfer, valódinak látszó process bar futásával a rendszerben. Reggel egy újabb email várt, miszerint az angliai court (kormányhivatal) blokkolta a transfert, és 950eurós adót kell befizessek. Erről pecséttel ellátott dokumentumot küldtek.
Ezt nem tudtam hova tenni, nem találtam hasonlót, és elkezdtem utána nézni, rákérdezni dolgokra. A megadott bank hivatalos emailjére írtam, ahol nem tudtak ilyenről, sőt nincs sem hirdetésük, sem a fiók üzemeltető platformja nem ilyen. A domain nevek nem tisztázhatók, a személyek sem.
Valószínű, hogy az egész átvágás, így minden dokumentum hamis, még a pecsétek is, hiába tűnik eredetinek.
Amikor rákérdeztem MR Nadaltól, hogy mi a garancia, kihátrált, ugyanarra a bankra hivatkozott. Az oldal, a fiókkal is eltűnt egy estére. Majd miután írtam neki, mintha nem lenne bajom, akkortól visszatért az oldal.
Tudom, hogy nem valószínű, h visszakapom már a pénzem, és valószínű a hitel is átvágás. Most csak azt keresem, hogy ilyen esetben hol lehet ilyet bejelenteni? Kihez érdemes fordulni? A magyar rendőrségre érdemes azért bejelenteni? Hisz a hirdetés még kint van, így mások is megjárhatják? Vagy mivel már minden ennyire kusza, honnan lehet eldönteni adott dokumentumok, hivatalos pecsétek valódiságát? Ha ez csalás, akkor okirat hamisítás is, akkor ez csak fontos másnak is.
Mit érdemes ilyenkor tenni?

ndtmt # 2012.07.04. 10:21

Sziasztok!
Én is sajnos bedőltem ennek a nigériai csalásnak. Engem Evelyn Jones néven keresett meg egy illető, hogy az expressz.hu-n hiredetett laptopom küldjem el egy barátjának postán Nigériába. Icici banktól utána kaptam a leveleket hogy levették a számlájáról a pénzt, nekem csak el kell küldenem a csomagot, és utána elküldeni a banknak egy scannelt változatot a bizonylatról. Jóhiszeműen a csomagot elküldtem, persze pénz semmi.

Aki jártas ilyenben, kérem segítsem!
Milyen szervhez fordulhatok ilyen esetben és van annak bármi esélye, hogy visszakapjam az elküldött pénzem?

köszönöm előre is!

pestszentlorinc # 2012.07.04. 11:11

Vaterán történt vásárlás után feljelentettem az eladót. Tegnap kaptam kézhez a határozatot a nyomozás megszüntetéséről a következő szöveggel: a nyomozás adatai alapján nem állapítható meg a bűncselekmény elkövetése és az eljárás folytatásától sem várható eredmény. Ez most megszüntetés bizonyítékok hiányában vagy bűncselekmény hiányában és ez utóbbi esetben még végül majd engem fognak megbüntetni egy szélhámos állat miatt?

Gabicsek # 2012.07.04. 11:45

Ezt bizonyítékok hiányában szüntették meg. Ellened semmiféle eljárás nem indul. A Vaterás csalásokban alapjában véve azt kell bizonyítani, hogy az eladó már a hirdetés feladásakor is a szándékos megtévesztésre törekedett. Ez az, amit nehéz bizonyatani a nyomozás során.

ndtmd!
Azt tudod tenni, hogy ismeretlen tettes ellen a lakóhelyed szerinti rendőrkapitányságon feljelentést teszel.

sara.farkas0208 # 2012.08.03. 06:39

Annyira örülök hogy megtaláltam ezt a fórumot különben én is belefutottam volna egy csalásba.

Carolina Smith megkeresett h megvenné az expresszen hirdetett laptopomat. Én mondtam hogy oké, küldje a pénzt. És akkor jöttek a gondok, hogy a pénz egy transfer banknál van aki akkor fogja utalni a pénzt ha a posta feladóvényt szkennelve megkapta. Én mondtam h nekem nincs pénzem feladni mindenképp meg kell érkeznie a számlámra a pénznek hogy el tudjam küldeni. De a bank tuti fogja utalni bizonygatta meg hogy küldjem a laptopot mert nem lesz gond...

Erre a címre küldjem:
Address: Zhivova 3
City: Ternopil
State: Ternopil
Zip code: 46008
Country: Ukriane

Láttam ez már másnál is volt. És hogy a bank nem utalja vissza neki a pénzt és hogy higgyek neki megkapom mert ő egy jó keresztyén, isten híve... viszont ha nem küldöm feljelent FBI-nál, gondolkodom, az FBI amcsi, a nőnek angol neve van, a bankja afrikai és brit, és ukránba menjen a csomag...
Azóta is zaklat h feljelent stb...

Tanácsok, vélemények valakitől?

Dr.Attika # 2012.08.03. 07:54

Ezen a címen egy 40 éves férfi hirdeti magát hölgyeknek. Lehet, hogy ő Kovács Karolina.

I am a: 40-year-old man
zodiac sign: Pisces
located in: Lviv, Ukraine
looking for: 20 - 40-year-old woman
relationship:
race:
marital status:
children: None
eye color:
hair color:
body type:
height:
religion:
drinking:
smoking:
food:
occupation:
education:
languages:
interests:

instant message
send an email
save to favorites
send a kiss
block user | report

(Online more than 3 months)

views this month: 0
adds to favorites: 0

General information:

Appearance:

Looking for:

agbavor has visited 1 places.
Ternopil, Ukraine @ ternopil medical hostel 1 oblast zhivova 3. (studies) 2011-08-06
l m cool guy and handsome ,l like travel to meet onther peoples , love shade, l love smile . hug , kissing , care . etc
Member sign in
Email:

Password:

Forgot your password?
Not a member? Sign up for free

My Profile
who's viewed me? »
who's saved me to his favorites? »

Voting
My voting history
My fans
My mutual sympathies

Saved Searches
International matches
Local matches
edit searches »

Quick Search
I am a Woman Man
seeking Woman Man
between ages 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65
and 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99
photos only

garnéla # 2012.08.03. 08:14

Pedig ezek egy jó angol tudású ember által rögtön kiszűrhetők, hogy KAMU az egész.Én pár hónapja a kerti bútorainkat(amit a férjem gyárt)raktam fel több hírdetési oldalra.És a jofogas.hu-ra jött is egy fura afrikaiinkább spanyolos angolságú ígéretes levél, miszerint ő segít nekem eladni a garnitúrákat.Rögtön lázba is jöttem elsőre.....aztán pánik, hogy nekem nincs eu-s adószámom, és hogy vinne el egy több, mint mázsás asztalt és 2 padot, hisz a szállítási költség többe lenne, mint maga az áru.És már a tény, hogy ő most nem lesz pár hétig, mert megy az óceánba búvárkodni, de ha visszajön utalja a garnitúra árát csak adjam meg a pay számomat.Na nekem pay számom sem volt, mert semmit nem adtam el még külföldre idehaza meg csak hivatalosan áfás számlára kézbe vagy banki átutalásra......Kellett pár óra, hogy az egykori 4 éves gimis angoltudásomat (ami kevéske) felelevenítve inkább segítséget kértem egy angliában élő magyar barátnőmtől, na ő egyből mondta, hogy ez aki ezt írta nem is tud angolul...(lehet, hogy én jobban tudok...vááááá)Majd van egy másik barátnőm, akinek a férje konzul és perfekt angol spanyol.Na ő is elolvasta és azt tanácsolta, hogy nemhogy válaszolni ne válaszoljak rá, de azonnal töröljem a számítógépemről ezt a levelet és futtassak le egy vírusírtót.Ugyanis dél-amerikában (ahol ő több országban is dolgozott) gyakoriak az ilyen internetes csalások...Próbálnak pénzt kiszedni belőled, de ha nem sikerül olyan vírus van bekódolva ezekbe az üzikbe, hogy gallyra vágnak, ha már látják, hogy tényleg nem fizetsz...Ráadásul rengeteg más információhoz jutnak ezáltal a te gépedben.Állítólag még továbbítani sem szabad ezeket az üziket.Én azonnal töröltem és futtattam és pár hét múlva csak szaki segítségével sikerült kiírtatnom egy fránya vírust a gépemről, pedig még csak nem is válaszoltam rá.Javaslom nézz utána te is ennek, még mielőtt túl késő :(((

blandina # 2012.08.04. 16:17

Kedves Internetezők!
Mint régi netes hívom fel mindenki figyelmét, hogy egyáltalán ne is válaszoljon kétes forrású levélre. Sem a saját levelező listájáról, sem társkeresőkről. Mindenki higgye el szépen, ingyen nincs semmi. Nem jön a híres lovag, nem osztanak 3%-s kamatra hitelt, előre csak jól ismert cégnek, itthon szabad utalni, biztosítékkal. Építőiparban dolgozom, sok külföldi barátom van, beszélek nyelveket. Hihetetlen történeteket ismerek. Ha valaki idegen levelet kap, ha nem is törli, győződjön meg róla, hogy ez bizony átverés szagú. Sokszor elég két kulcsszót a keresőbe beütni, kiderül a turpisság. Ne küldjön senki lánclevelet, " ... ha nem küldöd el 10 ismerősödnek, boldogtalan leszel, szerencsétlenség ér stb. Meg kell kockáztatni ez utóbbi szerencsétlenséget, inkább, mint hogy kisemmizzenek. Belőlem még nem szedtek ki semmit, ha át is akartak verni csak jókat szórakoztam, annyira átlátszó és primitív próbálkozások voltak. Azonban finomodnak a módszerek, nem lehet tudni. Tehát most már nem hogy egyik idegen földrészre, de még európai országba se küldjön senki semmit, ha az nem hiteles. Ajánlok egy oldalt, eléggé átfogó: http://www.scamwatch.gov.au/…usinessscams
Sok sikert és persze óvatosságot kívánok mindenkinek.

Annamari9 # 2012.08.13. 13:24

Sziasztok. Sajnos még mindig nem unják a csalók, mert ma próbálkozott velem egy Ann Moss nevű hölgy, hogy megveszi amit árulok a vatera apródon, és küldjem el Nigériába. Elárulná valaki, hogy honnan tudja meg az e-mail címemet, amikor az apródon relatív zárt rendszer van, és elvileg csak ott tudok beszélni mindenkivel, amíg meg nem adom az elérhetőségemet.Köszönöm, hogy itt tájékozódhattam erről a csalásról.

áldozat.89 # 2012.08.18. 16:38

Sziasztok fórumozók.
Most találtam rátok akik átt lettek verve egy bizonyos: Nigériai,Ukrajnai csomag küldés esetében.
Mint jóhiszemű buta emberkék arra adtuk a fejünket hogy eladunk egy Ipadot. Így hát meghirdettük mint az szokás. Egyéb netes adok veszek oldalon.
Jelen történetben az apródról van szó.
Ide irt nekem egy kedves emberke hogy megveszi tőlünk ezt a terméket. Azt kérte küldjük Nigériába :D a feleségének. Jött egy "utólag nevetséges" banki üzenet a Royal Bank of Canadától. Hogy az összeg már transzfer alatt áll és ha küldjük a feladóvevényt akkor megy a pénz. Én igenokos meg szaladtam a postára és hamar EMS be feladtam.
Pénz persze nem jött.
A story még nem ér véget küldenek nekem egy üzenetet hogy küldjek egy lapotopot is mert ő elutalt nekem még több pénzt. És csak akkor lehet ezt a pénzt felvenni ha küldöm a következő nyomon követési számot.
Utána mindenféle üzlettel zaklatott hogy küldjek neki pénzt és hasonlók. Itt már nagyon bűzlött pláne hogy kezdtem végig gondolni az egészet.
Ekkor nyomoztam utána a dolgoknak néztem és informálódtam elsőnek az email klienst bolygattam meg és kiderült hogy a RBC banktól kapott levelek egy egyszerű mezei gmailos címről érkeztek. Nah itt már nagyon mérges lettem hogy lehettem ekkora hülye.....
Megtanultam hogy csak előre utalással vagy csak személyesen lehet eladni vmit.

Ne küldjetek semmit más országba ha furcsa mód magasabb összeget vagy egyéb dolgot ajánlanak.
Hízelgő de átverés! És még értelmes emberek is hamar bele tudnak esni ha jól meg van szervezve.

norah21 # 2012.08.23. 11:26

Sziasztok!

Nem tudom, hogy bárki tud e tanácsot adni ebben a helyzetben de leírnám a problémám. 2éve vagyok eladó Vaterán és zömében ugyan azt a terméket is árulom amit szinte az elejétől ugyan attól az angliai cégtől rendeltem Paypal segítségével. Gondom soha nem volt velük, egy kedvesebb angol hölggyel tartottuk a kapcsolatot. Azonban májusban akadt egy nagyobb problémánk. Angliából aki rendelt már tudja, hogy 4-5 nap alatt ideérnek a csomagok azonban nekem májusban 8csomagom is eltűnt amik 2hét alatt sem értek ide. (A csomagok kis méretűek de sajnos drágák.)Ezt természetesen jeleztem az eladónak de egyre hosszabb ideig tartott mire választ kaptam és egyre érdekesebb történetekkel állt elő, hogy hol is vannak az eltűnt rendeléseim. Kezdetben a gyermeke volt beteg, majd a posta tüntette el, stb. Én az elején nem gondoltam rosszra, hiszen már több éve álltunk üzleti kapcsolatban és tűnt el már nekem is a posta által csomagom, de mivel postai azonosító számot sem tudta megírni már gyanút fogtam. 2hónap után már szerettem volna visszakérni a pénzem. Sajnos nem történt azóta sem semmi, ha kapok is választ az e-mailjeimre azok is csak ígérgetések. A Paypal 45napja sajnos régen lejárt, ő általuk már nem tudom visszaigényelni a pénzem. Ilyen esetben mit tudtok nekem tanácsolni? A csomagok értéke kb 80ezer forint. Köszönöm előre is ha valaki tud valami tanácsot adni! Nóra

balage001 # 2012.08.30. 08:12

Sziasztok!

Sajnos összeakadtam egy csalóval, aki telefonokat hirdet "feketeric@citromail.hu" címről. Folyamatosan rotálja a hirdetéseit, az ügyben már tettem rendőrségi bejelentést. Azokat keresi, akik hajlandóak neki előre utalni (mint én is tettem:() Keresem azokat, akik még érintettek lehetnek az ügyben, kérem keressenek meg ezen a linken keresztül: http://www.cheerke.hu/…2-20486.html

krisu084 # 2012.09.02. 04:32

Szeretnék segítséget kérni Én 1éve átvertem egy ember 19000ft-tal és most szeretném kifizwtni neki a pénzt de ő megtette a feljelentést meg állítólag lett neki e 20000ft telefonszámlája amiért ismét feljelentett azt szeretném kérdezni ha én kifizetem neki akkor ő vissza tudja vonni a feljelentést ellelnem vagy nem

Florist # 2012.10.02. 18:06

Sziasztok!
Én egy nemzetközi társkereső oldalon jöttem össze egy pasival. Elhalmozott szerelmes levelekkel..majd két hét után írt, hogy kirabolták, küldjek neki 2 ezer dollárt..) Persze nem dőltem be neki..de azért megkérdeztem, milyen cimre kérné a pénzt?
Jött a válasz:

NÉV: Patrick. R.Hyban

ADDRESS: 43/47 telek Avenue, Ikeja, Lagos, állam, Nigéria 23401.
Skypon még látom most is aktív.

És van egy kérése. Rendelt már valaki a Well Going Concern cégtől Converse cipőt?

pappcs # 2012.10.04. 13:33

krisu084: A telefonszámla nem büntetőjogi kategória, a csalás értéke szabálysértési érték, ami meg már elévült, mert eltelt a fél év. Ha mást nem vertél át megúszod és még talán fizetni se kell, ennyi pénzért nem fog polgári perre menni senki. Bár láttam én már karón varjút...

lollika # 2012.10.07. 09:12

sziasztok,

vásároltam az interneten apróhirdetési oldalon, de sajnos csalás áldozatává lettem.
ha csak egy bankszámla számom van névvel és egy e-mail címem, kihez fordulhatok?

előre is köszönöm!

Lolli

szuki22 # 2012.10.10. 12:30

sziasztok!
Hirdettem a jófogás.hu oldalon egy telefontEgy bizonyos Racheal David irt hogy igényt tartana a telefonra.Én megadtam neki a számlaszámot mondta hogy utalja az összeget.Kaptam egy levelet az Európa Credit online Transfer banktól hogy az összeget a vevö számlájáról levonták és a postai scen másolat elküldésével irják jóvá az összeget!a csomag feladás és a scen másolat elküldése megtörtént!A telefon ami nem kis értékű már rég úton van én azóta sem kaptam meg az összeget!A vevő rám irt hogy laptopra is szüksége lenne!Nekem nem volt de mondtam hogy segitek neki venni!Kiválasztotta a laptopot és ráutalta az árát ugyan ahoz a bankhoz de én mondtam neki hogy amig a telefon árát nem kapom meg ne utaljon!Ő ezt figyelembe se véve át utalta mire a bank küldte a levelet ha miután feladtam a laptopot jóvá irják a számlámon a teljes összeget!Én a banknak és a vevőnek is vissza válaszoltam hogy mivel a telefon fel lett adva,és a scan másolat el lett küldve a telefon árát irják jóvá!Erre a vevő és a bank azt irta ha 48 órán belül nem küldöm a csomagot jogi lépéseket fog tenni!De én meg se eygeztem vele a laptopot illetően csak a telefonom árát szeretném meg kapni!Valamint az interpóllal fenyegetőzik és én járom meg ha nem adom fel a laptopot!Természetesen minden angolúl volt irva google forditót használtam!Az utolsó banki levél magyarúl jött de nem volt értelmes tehát valószinű hogy ott is ezt a forditót használták!az illető és a bank is folyamatosan zaklat a leveleikkel!a csomag nigériába szólt és most arra lennék kiváncsi hogy ez átverés volt e?várom segitségeteket!

Zizzz # 2012.10.10. 13:33

Szuki: én feladnék neki laptop gyanánt egy üres dobozt. Vagy egy szépen becsomagolt téglát.

Gabicsek # 2012.10.10. 19:03

Ha csak egy kicsit olvasgattál volna ezzel a témával kapcsolatban, rájöttél volna, hogy nem te vagy az egyedüli, akit átvágnak.
Nem kell bedőlni a fenyegetéseknek. Nincs kifizetve (nincs a számládon a pénz), de nyugi, nem is lesz.

bakosl # 2012.10.12. 19:29

Üdvözlök minden fórumozót!

Én a Szolnoki Rendőrkapitányságon dolgozom és egy többrendbeli csalássorozat felderítéséhez keresek sértetteket. Eljárás indult szabálysértés keretében ismeretlen személlyel szemben, aki az expressz.hu internetes portálon Iphone 4 telefont, Playstation 3-at, és különböző Notebook-okat kínál eladásra a bolti árhoz képest csekély összegért.A kapcsolatot a megszerzett információk alapján csak telefonon hajlandó tartani és csak kamu citromail-es email címekkel hirdet különböző kamu nevekkel. Az áldozatoknak megad egy bankszámlaszámot, amelyre családi okok miatt sürgősen kéri az utalást. Elég kapcsolattartó, általában telefonfülkékből kezdeményez hívásokat, amelyek Nagykanizsán találhatóak. A hirdető vélhetően 30 év körüli, mély rekedtes hangú.

Az utóbbi egy héten a következő neveken hirdetett:

Név: munkácsi péter
E-mail: munko@citromail.hu
Település: Mór
06703442845

Név: szalai csongor
E-mail: szalai.csongor@citromail.hu
Település: Hajdúböszörmény
06702995604

Név: dobos zoltán
E-mail: doboszol@citromail.hu
Település: Mosonmagyaróvár
06705186072

Név: Szabó Tamás
E-mail: szabotamas33@citromail.hu
Település: Székesfehérvár
+36702966251

Aki hasonló, vagy az ezek között hirdető csalásának áldozata lett kérem keressen meg a Szolnoki Rendőrkapitányságon hétköznap 08.00 - 16.00 óra között a 112 segélyhívón és kérjen engem Bakos László r. ftőrm-öt a 18-39 melléken.

Pinyek # 2012.10.19. 16:57

sunny teddy szeretne telefont venni tölem az apródról!!Euróban!!számlaszám Iban...stb mondtam neki,hogy 80Eu,azt mondta,hogy küld 130-at,hogy a postaköltséget is fizeti!!! szerintem ő lesz a telefonos ,laptopos figura!!!

Zoli0721 # 2012.10.28. 11:41

Sziasztok!

Én nem rég vásároltam interneten egy külső hdd-t és átvágtak.
Elutaltam a pénzt,addig válaszolt az e-mailemre,utánna semmi.
Feljelentettem a Rendőrségen.
Meg van az illető neve,e-mail címe,a bank neve és az illető számlaszáma.
Borhi Ferenc néven Kalocsáról hirdetett az expresszen.
E-mail címe capocuoco@freemail.hu,kelkaposzta fozelek.
Kérem jelentkezzen,akit még átvert ez az illető.
Köszönöm!
Zoli0721

dorog # 2012.11.07. 13:26

Sziasztok.Segitséget szeretnék kérni ugyanis az Apród oldalán vásároltam egy telefont,aminek a vételárát elutaltam de telefont nem kaptam.(21.000 ft-om bánja...) tettem feljelentést,amit annak ellenére hogy számlaszám,név,hirdetés kinyomtatva email-cimmel,és utalási bizonylat is volt ismeretlen tettesként lezárták,hogy az elkövető kiléte nem megállapitható,mert 50.000-ft-ig szabálysértésnek minősül a csalás...a bank nem adott erre való hivatkozással a rendőrség megkeresésére adatot..csak büntetőügyben ad ki személyes adatot banktitokra hivatkozva..akit esetleg: Kis Alex 11773353-00874807-00000000 számlaszámra utalt és hasonlóképp járt mint én kérem jelezze az ifj.novakistvan@citromail.hu email cimen...ha több elkövetés igazolodik akkor bünügyként kezelik és felelősségre vonható..