Internetes csalás!


ogbegb # 2010.01.04. 13:01

Üdv.

A segítségüket szeretném kérni.
Feltettem egy apróhirdetést az egyik ezzel foglalkozó oldalra,hogy szeretnék egy Xbox 360-as konzolt vásárolni tartozékaival. Nemsokára rá egy Úr felhívott,hogy neki van egy ami mindenben megfelel a hirdetésben kikötöttekkel.Meg is egyeztünk telefonon,szóban,hogy küldi amint tudja.Pár napra rá meg is érkezett az utánvétes csomag.Kibontottam,de nem volt benne más mint maga az Xbox 360 játékkonzol,de semmi tartozék.Aztán jobban megnéztem:hát az állapotát tekintve láthatóan szét volt feszegetve,3 éves volt a gép ,de mi egy évnél nem régebbit beszéltünk le.Próbáltam hívogatni ,de nem vette fel.Még aznap 3 különböző ismerősömmel megkíséreltük kipróbálni,de egyetlen egy tápot se tudtunk beledugni.Megállapíthatóan a gép rossz.Másnap feljelentettem csalásért a rendőrségen,erre a mai nap elutasító határozatot kaptam a rendőrségtől,hogy a gépet az eladó fél postázta és ezért a csalás tényállási elemei nem valósulnak meg.(De hát a gép rossz).Ezenkívül hivatkoznak még a Be. 174.§ (1)bekezdésre.

Panasszal tudok élni 8 napon belül,de mire hivatkozzak? Vagy polgárjogi úton érvényesítsem jogaimat?Annak mi a menete?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Rexor # 2010.01.04. 13:09

Próbáld meg polgári úton érvényesíteni az igényedet fizetési meghagyással. Én javasolnám a következő lépésket:

  1. Küldd vissza utánvéttel a gépet a feladónak (ezt őrizd meg)
  2. Írj neki levelet írásban, hogy hivatkozva erre és erre a telefonbeszélgetésre, erre és erre az apróhirdetésre, hogy adja vissza a termék ellenértékét.
  3. Hívd fel, hogy fizet e.
  4. Ha nem, beadhatod a fizetési meghagyást, csatolva hozzá sz összes bizonyítékot (visszaküldést igazoló bizonylat, levél, apróhirdetés szövege).
ogbegb # 2010.01.04. 13:26

Tisztelt Rexor

Lenne pár kérdésem:ha visszaküldöm utánvéttel,gondom az eredeti összeget(32.000Ft)kell az utánvétre írni.És a fizetési meghagyást a bíróságra kell benyújtani?

ogbegb # 2010.01.04. 13:31

a fizetési meghagyást a bíróságra kell benyújtani?

nevi # 2010.01.19. 12:00

Üdvözlök Mindenkit!

Megpróbálom egyszerűen elmagyarázni a dolgot és érdekelne, hogy mi lehet a dologból.
Szóval, letöltöttem egy oldalról(téma címe) egy programot(ami egyébként a készítő cég hivatalos honlapján ingyenes) , mert egy link arra az oldalra irányított. Regisztrálni kellett(német nyelven), de nem gondoltam, hogy szükséges valós adatokat megadnom, mert ki a fene gondolta hogy fizetni kell majd a későbbiekben. 2 napra rá jön nekem egy e-mail, hogy fizessek 84 eurót, az oldal 12 havi használatáért, vagyis 1 évig használhatom az oldalt. Ezt azzal indokolták, mivel letöltöttem a fájlt megerősítettem az oldal használatára irányuló szándékomat. Ezzel csak az a baj, hogy a mail amit küldtek a levelező rendszeremnek köszönhetően egyből a levélszemét mappába került és jó pár nappal később olvastam és nekem ki kellett volna fizetnek 2010. 01.01-ig a pénzt…kifizettem, igaz később, de a levélben amit küldtek az is benne volt, hogy az adatok amiket megadtam valószínűleg hamisak voltak, és ezért nem is tudom milyen törvény alapján 5 év börtön járhat..... Kicsit utána néztem ennek a cégnek és sok embert becsaptak már ezzel a technikával. Az érdekelne engem, hogy lehet -e valamilyen bajom ebből a kis kalandból?
A válaszokat előre is köszönöm:)

Tisztelettel:Nev

nevi # 2010.01.19. 12:01

Üdvözlök Mindenkit!

Megpróbálom egyszerűen elmagyarázni a dolgot és érdekelne, hogy mi lehet a dologból.
Szóval, letöltöttem egy oldalról(téma címe) egy programot(ami egyébként a készítő cég hivatalos honlapján ingyenes) , mert egy link arra az oldalra irányított. Regisztrálni kellett(német nyelven), de nem gondoltam, hogy szükséges valós adatokat megadnom, mert ki a fene gondolta hogy fizetni kell majd a későbbiekben. 2 napra rá jön nekem egy e-mail, hogy fizessek 84 eurót, az oldal 12 havi használatáért, vagyis 1 évig használhatom az oldalt. Ezt azzal indokolták, mivel letöltöttem a fájlt megerősítettem az oldal használatára irányuló szándékomat. Ezzel csak az a baj, hogy a mail amit küldtek a levelező rendszeremnek köszönhetően egyből a levélszemét mappába került és jó pár nappal később olvastam és nekem ki kellett volna fizetnek 2010. 01.01-ig a pénzt…kifizettem, igaz később, de a levélben amit küldtek az is benne volt, hogy az adatok amiket megadtam valószínűleg hamisak voltak, és ezért nem is tudom milyen törvény alapján 5 év börtön járhat..... Kicsit utána néztem ennek a cégnek és sok embert becsaptak már ezzel a technikával. Az érdekelne engem, hogy lehet -e valamilyen bajom ebből a kis kalandból?
A válaszokat előre is köszönöm:)

Tisztelettel:Nev

nevi # 2010.01.19. 12:02

Üdvözlök Mindenkit!

Megpróbálom egyszerűen elmagyarázni a dolgot és érdekelne, hogy mi lehet a dologból.
Szóval, letöltöttem egy oldalról(téma címe) egy programot(ami egyébként a készítő cég hivatalos honlapján ingyenes) , mert egy link arra az oldalra irányított. Regisztrálni kellett(német nyelven), de nem gondoltam, hogy szükséges valós adatokat megadnom, mert ki a fene gondolta hogy fizetni kell majd a későbbiekben. 2 napra rá jön nekem egy e-mail, hogy fizessek 84 eurót, az oldal 12 havi használatáért, vagyis 1 évig használhatom az oldalt. Ezt azzal indokolták, mivel letöltöttem a fájlt megerősítettem az oldal használatára irányuló szándékomat. Ezzel csak az a baj, hogy a mail amit küldtek a levelező rendszeremnek köszönhetően egyből a levélszemét mappába került és jó pár nappal később olvastam és nekem ki kellett volna fizetnek 2010. 01.01-ig a pénzt…kifizettem, igaz később, de a levélben amit küldtek az is benne volt, hogy az adatok amiket megadtam valószínűleg hamisak voltak, és ezért nem is tudom milyen törvény alapján 5 év börtön járhat..... Kicsit utána néztem ennek a cégnek és sok embert becsaptak már ezzel a technikával. Az érdekelne engem, hogy lehet -e valamilyen bajom ebből a kis kalandból?
A válaszokat előre is köszönöm:)

Tisztelettel:Nev

Hallmark # 2010.01.29. 11:39

Ez csalás nevi így ahogy van és rendőrségre kell menni büntetőfeljelentést tenni. Leírom, hogy miért: Postai úton kellett volna elküldeni nekik azt a levelet, ami ellenőrzi, hogy ki az, aki regisztrált. Honnan tudja, hogy nem egy internet kávézóból küldték a levelet és nem egy ismeretlen töltötte ki az űrlapot? Nemhogy nem volt jogosult a pénz elkérésére ilyen formában, de még ráadásul nem is lett volna lehetőségük az adatait leellenőrizni, mert a postafordulta különösen németből nem 2 nap. Ezzel én felhívnám a helyében a telefontanú ingyenes számát, hogy tájékozódjak(www.police.hu).

zsime # 2010.02.14. 13:27

Üdv Mindenkinek!
Én hasonlóan jártam mint Nevi...
Egy programot töltöttem mert nem indult el az online film .Ez egy ingyenes program,elvileg...regisztrálni kellett ,nem is gondoltam hogy ebből baj lehet...Lett.
Kaptam egy levelet hogy fizessek be 138 eurót 2010.febr.11-ig.(hozzáteszem 12.-én kaptam meg a levelet postán,nem ajánlottan!!!)
Email nem kaptam.
Ez egy ügyvéd által írt felszólítás,utána kerestem neten és találtam is egy két dolgot.
Ez pl egy kutya nevére regisztrált program(ugyanezt a levelet kaptam én is):

Most nem tudom mi tévő legyek.Sajnos a német tudásom elég gyenge.de mindenhol csalásról beszélnek.

Maisztro # 2010.07.29. 07:13

A "legújabb" csalás pár napja történt meg velem. A célszemélyek online aukciós oldalakon hirdető személyek. Esetemben egy kanadai hölgy jelentkezett (e-mail-ben), aki magasabb összeget kínált az aukció tárgyáért, mint amennyi a fix ára volt. Ő ajánlotta a Magyar Postát és a csomagadatok tudta nélkül ajánlott erre 250 EUR-t. Egy kb. 10kg-os csomagért??? Aztán kiszámoltam: 24160 Ft lett volna a csomagküldés... Banki adatokat kért és küldött egy nigériai címet, mondván a lányának kellene küldeni. Az átutalás euróban történt 'volna'. Mivel gyanakodtam és a családi bankszámla adatait nem mertem megadni, nyitottam egy EUR bankszámlát erre az egy tranzakcióra. Elküldtem, aztán kb. fél óra múlva jött egy e-mail. A feladó a Royal Bank of Canada volt és arra kértek, hogy küldjem el a feladóvevény azonosítószámát, vagy annak másolatát, mert az emberem pénzt utalt nekem, de csak akkor kapom meg, ha ezt beküldöm. (teljesen hihetőnek tűnt, a banki logókkal és táblázattal, adataimmal...) Na, ezt már nem hittem el! Felhívtam az említett bankot, ahol egy ügyintéző biztosított arról, hogy Mrs. Helena Smith (emberem) nem utalt semmilyen pénzt és ők nem is kérnének feladóvevény azonosítókat, meg másolatokat sem. Rákérdeztem, hogy akkor mi lehet ez? Válasz: INTERNETES CSALÁS

efi99 # 2010.07.29. 08:16

Azért csak küldjél nekik.
Rosszat. Had kínlódjanak.

Maisztro # 2010.07.29. 08:41

Vannak régebbi utánvétes feladóvevényeim, abból küldtem már kettőt, de rájöttek, hogy nem megfelelő és kértek (a hamis banki címről), hogy küldjem el a megfelelőt és már utalják is a pénzt. Aztán az emberem, persze már egy másik (eddig gmail, aztán email) címről érdeklődött, hogy miért nem küldöm a terméket? (A régi gmail email-címet már biztosan megszüntette, mert már küldeni sem lehet rá. Azt csak a banki adatok elküldéséig használta.)Az utolsó üzenetemben minősítettem őket...

Manó25 # 2010.07.29. 14:33

Szép napot!

Jaj segítsen valaki a következőképpen jártam. Expressz.hu hirdetési oldalon a múlthéten találtam egy mobilkészüléket Nokia E52 készülék volt 30. ezerért. Felhívtam a számot egy kedves férfi vette fel aki elmondta a telefon paramétereit stb... és, hogy 30 ezerért ide adja postával együtt. Erre én múlthét pénteken elutaltam az összeget erre a számlaszámra Otp:11773456-00839473
Név:Tancsa Tamás
Tel:20/8038376
mail: manoel@citromail.hu
Mondanom se kell azóta se kaptam meg a készüléket és nem is veszi fel a telefont pedig kicsöng akármilyen számról is hívom e-mailre pedig nem válaszol. A rendőrségen megtettem a feljelentést, de vajon látom-e valaha a pénzt vagy meglesz-e a tettes? Az egészbe a legszomorúbb, hogy a mai napig hirdet a csaló és senki nem tesz semmit.Íme az új hirdetései csak itt már más az e-mail címe a rohadéknak. http://www.expressz.hu/…es-21788351/

mezso75 # 2010.08.07. 13:24

Kedves Mano25!
Írtam neked mailt a csalással kapcsolatban. Sajnos én is megjártam az illetővel.

Dr.Attika # 2010.08.07. 13:58

Tisztelt Manó 25!
A pénzét nem fogja visszakapni. A csaló nem fog önként visszafizetni semmit. Az igényérvényesítés költsége pedig jóval meghaladja a követelését, amit soha nem lát viszont. Egyszerűbb lenne ilyen csalókkal nem szóba állni. Egy mobil vételénél mi lehet biztonságosabb, olcsóbb, mint nyilt árusítási üzletben , törvényileg garantált jótálás szerinti, számla szerinti vétel?
Keresgéljen itt a fórumon. Van aki ugyanígy lopott telefont vásárolt. Rendőrök jelentek meg a lakásán, őt büntetőeljárás alá vonták és járkálhat a nyomozó hatósághoz és a bíróságra.

FordFiesta # 2010.08.09. 23:45

Tisztelt Felhasználók!

Segítséget szeretnék kérni, a vetra.hu weblapon vásároltam egy terméket, kifizettem, de nem kaptam meg, a z eladó nem hajlandó küldeni. A termék 10.000 Ft összegű volt, nem tudom ilyen kis összegnél lehet eljárást indítani? A rendőrség foglalkozna a témával?

Vagy felesleges mivel nem haladta meg a 20.000 Forintot?

Válaszotokat előre is köszönöm.

babbalu # 2010.08.31. 22:31

Tisztelt fórumozók , és Üzemeltetők!

Olvastam lentebb Maisztro bejegyzését. A története kísértetiesen hasonlít arra ami most velem épp zajlik.
Interneten árultam a menyasszonyi ruhámat. Jelentkezett egy kanadai hölgy , (nem ugyan az mint a korábban említett), hogy meg akarja venni a ruhát , a fiának kellene elküldeni Nigériába. Állítólag előre letétbe helyezte a pénzt 350Eur nekem egy bizonyos Dominion banknál Torontóban.Kételkedtem, de megnyugtatott , hogy 100% -ra garantálja , hogy megkapom a pénzem ha megírom a banknak szállítási adatokat. Dilemmáztunk rajta, de végül feladtuk a ruhát,aztán jelzett is a bank , hogy 24 órán belül megkapom a pénzt. Erre vártunk ma, de jelenkezett a nő,és a bank, hogy további 75 eur-t utalt a letétes számlámra Vámdíjként, amit nekem most előbb be kellene fizetnem , egy itthon is ismert pénzváltón keresztül,és akkor megkapom az összesen 425 eur-t.Ez azért furcsa, mert én direkt úgy adtam fel, hogy ne legyen vámköteles, megkérdeztem a munkahelyemen dolgozó vámügyintézőktől,és azt mondták mehet így. Erre is rákérdeztem, de azt írta, hogy ez kell , mert Nigériába íg engedik be a csomagot.Írtam neki, hogy nincs pénz a számlámon, és hogy utalja el ő nekem a vám összegét, de csak azt írja, hogy küldjem, el a pénzt, mert már ő letétbe helyezte.
Most nem tudom mit csináljak, a ruha már ki tudja hol repül,a pénzem meg sehol. Szerintetek, önök szerint ez ugyan olyan csalás mit a Maiszto-é? Mit tehetek ha igen? Talán még vissza tudnám fordíttatni a ruhát, bár nem tudom az mennyi plusz költséggel járna. Persze mindez a levelezés angolul zajlik, így van amit nem is értek, mert még csak most tanulom a nyelvet.
Előre is köszönöm, ha valaki haszno infóval tuda szolgálni.

gerilege # 2010.09.01. 09:19

Semmi pénzt ne küldj! Mivel küldted a ruhát? Gondolom nem futárcéggel, mert azok általában szólnak, hogy ne küldj semmit Nigériába, mindegy, ha posta is, de
azonnal menj vissza ahol feladtad és szólj hogy állítsák meg ahol lehet, mert csalás áldozata lettél. A bank, a vevő, meg mindenki ugyanaz a személy ebben a történetben és pénzt akar kicsalni tőled.
Erre keress rá valami keresőprogramban: 411 scam és nézd meg valamelyik találatot. Ennek lettél félig az áldozata, legalább pénzt még nem küldtél remélhetőleg.

gerilege # 2010.09.01. 09:28

419 scam és nem 411, elírtam.

babbalu # 2010.09.01. 10:09

Köszönöm a választ tisztelt Gerilege, elolvastam amit ajánlott, hát gyanús, hogy az alap ötlet onnan származhat. Telefonáltam a postára, de ár megállítani nem lehet a csomagot , mert tegnap elment, azt mondta a hölgy , hogy 50% esélyem van rá , hogy nem kézbesítik, és a nigériai hivatal visszafordítja. Remélem legalább azt visszakapom, és " csak" a feladási díjat bukom el:(

gerilege # 2010.09.01. 11:52

Nem pusztán gyanús, saját érdekében fogadja el a tényt, hogy ez teljesen biztosan átverés. Különböző formái vannak a 419 csalásnak, ön most ez egyik változattal találkozott, ha most elküldene bármi pénzt, csak további pénzt kérne Öntől, és soha nem kapna vissza semmit. Nigériában és néhány további afrikai országban ezt a bűncselekményt rengetegen hivatásszerűen űzik (a 419 ennek a bűncselekménynek a paragrafus száma egyébként a nigériai büntető törvénykönyvben), és volt eset, hogy egy nagyobb nagyságrendű, más fedőtörténetű esetben a naiv amerikai áldozatot kicsalták Nigériába pénzátadására, azután pedig soha nem került elő.
Azt javaslom, ne telefonáljon, hanem menjen be a postára, és ha az alkalmazottal nem jut dűlőre, kérje a vezetőt, ha még csak tegnap lett elküldve, hátha még a Magyar Posta, vagy valami köztes szállító fennhatósága alatt van a csomag. A futárszolgálatoknál ez könnyen működne, mert ők automatikusan zárolják egy ideig a Nigériába küldött csomagot, a postával rosszabbak az esélyek, mert a csomag Nigériában azonnal az ottani posta fennhatósága alá kerül, de egy próbát megér. Próbáljon valami kompetens emberrel beszélni. Ha mégsem jut dűlőre a postán, akkor amennyiben magyar üzemeltetésű oldalon hirdette meg a ruhát, nyugodtan elmehet a rendőrségre is, tegyen feljelentést ismeretlen tettes ellen, és azzal menjen vissza a postára. Nem biztos, hogy tudnak és akarnak segíteni majd a postán, de csak van egy ilyen csomagnak valami sorszáma, ami alapján lehet azonosítani, amíg nem ért Nigériába a csomag. A postán el lehet mondani, hogy a nigériai postával az alábbi módon lehet kapcsolatba lépni:
http://nipost.gov.ng/Contact_Us.aspx
Ezt egyébként ön is megpróbálhatja, írjon nekik, kérdezze meg, van-e lehetőség egy adott sorszámú csomagot náluk azonosítani és ideiglenesen zárolni. Írja le nekik nyugodtan, hogy megtudta, hogy 419 csalás áldozatává vált, és csomagot küldött.

babbalu # 2010.09.01. 20:00

Pénzt nem küldtem, és email-ben is jeleztem a posta felé , hogy vissza szertném kapni a csomagot.Hál az égnek rendes ügyintézőt fogtam ki így a levelet is neki címeztem.Azóta már írt is vissza, hogy felvette a kapcsolatot a nigériai posta hivatallal,és jelez amint kap választ.Egyébként mivel ez EMS gyorspostával lett elküldve annyiban van könnyebb dolgom, hogy van azonosítási száma , így nyomon követhető, hogy hol jár, és elméletileg az árban benne is van a címváltoztatás lehetősége, ezért nagyon bizakodó vagyok. Írtam a Nigériai magyar nagykövetségre is, bár ahhoz nem sok reményt fűzök , hogy onnan válaszolnának, de hátha. Mivel nem részleteztem hogy mi a problémám, csak a csomag visszajuttatásában kértem a segítségüket, talán még azt megírom nekik, hogy ez egy ilyen 419 elnevezésű csalás,esetleg akkor komolyan vesznek, ha ott ennek ekkora súlya van.Így most a holnapot megvárom, hogy onnan reagálnak e addig nem írok már máshová, de nagyon köszönöm a címet , ha holnap nem kapok a nagykövetségről választ, akkor még azt is megpróbálom.
Magyar oldalon hírdettem, viszont nem tudom mennyi értelme lenne a feljelentésnek,ha a posta nem tudja visszajuttatni a csomagot, ők utána járnának? Ha lennék olyan szerencsés, hogy tényleg visszjön, akkor viszont a feladás díja( 23815.-) szerintem nem akkora összeg, hogy foglalkoznának vele.Ha mégis, azt már biztos nem látom újra:/ Ez már biztosan a naívságom ára:(

gerilege # 2010.09.02. 06:52

Feljelentést csak abban az esetben lett volna értelme tenni, hogyha nem vették volna komolyan a postán. (Attól sokat nem lehet várni ebben az esetben, csak legalább van a kezében egy hivatalos papír.)
A feladási díj az sajnos tanulópénz, reméljük legalább a csomagot sikerül visszaszerezni.

anitra # 2010.12.16. 10:26

Tisztelt Fórumozók!

Lehet-e valamit tenni az olyan honlap-üzemeltetők ellen, akik állatorvosi tanácsot ígérnek, ehhez regisztrálni kell, eleinte kedvesen írogatnak, majd fütyülnek tanácsot adni.
Ezzel az a probléma, hogy az ember várja a tanácsot és emiatt halogatja a kutyájának (talált!) a megfelelő kezelését, időt tölt azzal, hogy megnézi, hátha jött üzenet a honlapon, továbbá kiadja az email-címét.
Az ilyen fórum még azt sem teszi lehetővé, hogy az ember törölhesse a regisztrációját.

(Csak azt ne kérdezzétek, hogy miért nem viszem állatorvoshoz a kutyát, mert vittem kétszer is, de nem foglalkozott a kutya sebeivel. Még messzebb vinni pedig talált kutyát szinte lehetetlen.

Főlökött # 2010.12.16. 16:04

Tisztelettel :

Nem értem a probléma felvetését. Önként regisztráltunk egy honlapra. Ott a szerződési feltételeket elfogadtuk.
Honlap üzemeltetőjét semmilyen felelősség nem terheli, ha még "eleinte kedvesen írogatnak, majd fütyülnek tanácsot adni." dolgot tapasztalunk.

A kutyát, mely nekem is van kettő ( imádottjaim ), ha nem kívánjuk másik orvoshoz elvinni, a hám sérüléseit mi is elláthatjuk, fertőtlenítő szer illetve kötszer kérdése. Ha szakavatott kezekre akarjuk bízni, bizony el kell menni másik orvoshoz.

---------------
  • Lökött