Forum hozzaszolok IP cim kiadasa?


Judit777 # 2018.01.22. 18:36

Az év legvégén történt az eset, még pont benne lennék a 30 napban néhány napig.
Ezek szerint akár feljelentést is tehetek? Ez bűncselekménynek számít?
Én eredetileg csak sérelemdíjra gondoltam, amiről hallottam egy barátomtól.
Az IP-címmel mi a helyzet? Azt hogyan lehet megtudni, a bíróság nem kéri ki saját maga? Vagy nekem kell a netoldal tulajdonosától?

Van véleményem a politika területén, de nem tartom magamat liberálisnak.

Vadsuhanc # 2018.01.22. 18:48

..." amiről hallottam egy barátomtól "....

Azért ezt nem olyan egyszerű leírni részletesen. Tehetsz feljelentést, majd járhatsz a rendőrségre, később a bíróságra. Ott képviselheted a vádat.

Mellesleg olvasd el itt a rágalmazás című topicban leírtakat.

Ha továbbra is ragaszkodsz a dologhoz javaslom keress meg egy ügyvédet mert ez magadtól nem fog menni, ilyen hallomás dolgok alapján. Szóval ez nem úgy megy, hogy megteszed a feljelentést és nyárra már kezedben a sérelemdíj.

És most nem cinikus vagyok, de 90 százalék, hogy nem fogsz sikerrel járni. Részemről sok sikert kívánok az ügyhöz.

Judit777 # 2018.01.22. 18:51

Köszi az őszinte választ!

A sérelemdíj kapcsán is ezt gondolod, hogy nem járhatok sikerrel?
Ha ismerném a személyt, valahogy kideríteném, akkor hogy látod?

Burn Out # 2018.01.22. 19:01

na pont az ilyen pitiáner ügyek miatt kellene kőkeményen illetékhez kötni a sérelemdíj megállapítása iránti pereket, meg a rágalmazás, becsületsértés, egyéb ilyen-olyan jogok megsértése miatti kártérítési eljárásokat.

Judit777 # 2018.01.22. 19:03

Nekem az illeték megfizetése nem jelentene problémát..

Te szerinted ez pitiáner, ha valakit lezsidóznak, lelibsiznek egy nyilvános fórumon? Ez nem sértés?

Vadsuhanc # 2018.01.22. 19:04

Ennek az a lényege, hogy végig kell vinned a dolgot addig, hogy a bíróság megállapítsa a jogsértést. Azt már utána nem kell bizonyítanod, hogy kár ért. És hogy mekkora sérelemdíjat állapít meg a bíróság, ha megállapít egyáltalán az majd akkor derül ki.

Az ilyen esetekben azt nehéz bizonyítani, hogy a cselekményt ki követte el, mert gondolom nem saját nevén irkálgat. És gondolom Te sem.

Vadsuhanc # 2018.01.22. 19:06

Egyetértek veled Burn Out!

Judit777 # 2018.01.22. 19:10

Pont azért kérdeztem, hogy az IP címhez hogy juthatok hozzá, mert azzal már ki lehet deríteni az adott személyt, gondolom.

De hogyha teszem azt, kinyomoztam a személyt, az el is ismeri, hogy ő volt, aki írta ezeket, akkor te jogosnak tartanád a sérelemdíjat? Őszintén!

gerbera317 # 2018.01.22. 19:10

Te szerinted ez pitiáner, ha valakit lezsidóznak
És teljes neveddel, doktori címeddel, családfáddal vagy jelen azon a fórumon, vagy csak egy xar nick-kel? Utóbbi esetben igencsak nehéz lesz bizonyítani, hogy sérelem érte a személyedet.

Burn Out # 2018.01.22. 19:14

aham, teljes mértékben pitiáner. ez volt életed legcsúnyább dolga, amit ezidáig mondtak rád, te kis mimózalelkű? meg se merem kérdezni, hogy amúgy az vagy-e :)

Judit777 # 2018.01.22. 19:17

Pont azért kérdeztem, hogy az IP címhez hogy juthatok hozzá, mert azzal már ki lehet deríteni az adott személyt, gondolom.

De hogyha teszem azt, kinyomoztam a személyt, az el is ismeri, hogy ő volt, aki írta ezeket, akkor te jogosnak tartanád a sérelemdíjat? Őszintén!

Jhering # 2018.01.22. 19:22

Érdekes, hasonló ügyben tettem fel én is kérdést a "rágalmazás" topikban.
Ott valakinek a "lekomcsizása", "lenácizása" kapcsán.

Gerbera317,

azt írtad:
"És teljes neveddel, doktori címeddel, családfáddal vagy jelen azon a fórumon, vagy csak egy xar nick-kel? Utóbbi esetben igencsak nehéz lesz bizonyítani, hogy sérelem érte a személyedet.”"

Én nem ismerem annyira jól a magyar jogot, csak a németet, de a német jogban a "sértés" bűncselekmény címszava alatt szerintem seccperc alatt elítélnék az illetőt BŰNCSELEKMÉNY miatt!
Tehát nemcsak sérelemdíjat ítélhetnének meg neki.

Nem mondom, hogy az jobb rendszer, sőt ma már sokkal jobban becsülök sok hazai dolgot (pl. a magyar büntetőjogot is), de a sértés, az sértés, mondják a németek.

Vadsuhanc # 2018.01.22. 19:26

Kedves Judit777

Elsiklasz a lényeg felé már harmadjára. Az nem elég, hogy Ő elismeri. A bíróságnak kell megállapítani, hogy az általa elkövetett cselekmény megvalósítja-e a bűncselekmény törvényi tényállását.

Leírtam, hogy a sérelemdíjat csak akkor lehet megítélni, ha maga a bűncselekmény elkövetőjét az ügyben elítélik. Na én ennek a jogalapját nem látom.

Judit777 # 2018.01.22. 19:33

Elnézést, én azt hittem, hogy a sérelemdíjat lehet külön is kérni. Tehát, hogy én "polgári" bejelentést adok be, nem rendőrségi feljelentést.
Ezek szerint a kettő csak együtt működik?
Nem tudja kimondani a "polgár" bíróság, hogy sértés történt és ezért iksz-ipszilon fizessen ennyit és ennyit?

nonolet # 2018.01.22. 19:35

na pont az ilyen pitiáner ügyek miatt kellene kőkeményen illetékhez kötni a sérelemdíj megállapítása iránti pereket, meg a rágalmazás, becsületsértés, egyéb ilyen-olyan jogok megsértése miatti kártérítési eljárásokat.

Mivel nem szaporodtak el az ilyen piti ügyek...

Úgy gondolom, hogy a bírói gyakorlat
csuklóból hajtja el az indítványozót.

Mondván nem éri a sérelem a társdalom inger küszöbét.
Nem történt valós sérelem.

...és valóban!
Aki egy nyilvános fórumon leírt ilyesmit is komolyan vesz, az nem menjen az ilyen fórumokra!, mert nincs valóság ismerete.

Álom világban, elefántcsont toronyban élő, mimóza.

nonolet # 2018.01.22. 19:38

Judit777

"Te szerinted ez pitiáner, ha valakit lezsidóznak, lelibsiznek egy nyilvános fórumon?"

Az!

A társadalom jelen állapotában ez egy bevett hétköznapi fordulat csak.

Ráadásul max gyönge tavaszi fing szintű.
Ettől 100X durvábbak is mindennaposak.

Aki nem bírja a stílust, ne fórumozzon ott, ennyi.

Jhering # 2018.01.22. 19:42

Még példának írom, hogy Németországban ha valaki például egy közlekedési gubancban bemutat a másiknak egy "f..k you" jelet, tehát a középső újját felmutatja, az is sértés bűncselekmény.

nonolet # 2018.01.22. 19:47

az IP címhez hogy juthatok hozzá, mert azzal már ki lehet deríteni az adott személyt, gondolom.

NEM!

Azzal CSAK az internet előfizető kilétét kideríteni, maximum.

Aztán itt el is akadtál a megosztott/free elérések miatt.

A szöveget valóban elkövető személy megtalálása kb. reménytelen.

Nomeg marhaság is volna ilyesmikre pazarolni a nyomozói munkát és költeni százezreket-milliókat egy sértődős köcsög miatt.

Keresd meg magad a tettest, ne közpénzből akard megtalálni...

gerbera317 # 2018.01.22. 19:51

a sértés, az sértés, mondják a németek
Akiktől a sörsátorban a sörsátorban mást sem hallani, mint hogy Scheiße, meg Arschloch? Ja, biztosan.

ius latratus # 2018.01.22. 19:58

Ja, hogy kettő szobában is erről folyik a... hm... vita?
Ne hagyjátok, provokatív is lehet a dolog.
Kapott választ a másikban is, tőlem.

Jhering # 2018.01.22. 20:05

Nonolet,

ezen a fórumon ritkán látok ilyen színvonaltalan, gyalázatos hozzászólást.

Nagyon nem vagyok német-párti manapság, de szakmailag és erkölcsileg is ökörség, amit írsz.

A bemutatás-t olyan komolyan veszik, hogy erre jogesetek sora van már. Mégegyser hangsúlyozom, hogy ott van ún. "sértés" bűncselekmény, amelynek a tényállása semmi másból nem áll, csak abból, hogy "sértés".

De hogy ott mennyivel másabb a rendszer, elmagyarázom két példával:

  • Ha letöltesz egy nem jogtiszta videót a netről, néhány hét múlva jön ki a Strafbefehl néhány száz euróról. Automatikusan!
  • Ha valakit leanyázol, s az feljelent, akkor is automatikusan jön ki a Strafbefehl, általában magasabb összegekkel.

Amit meg írsz a libsikről, zsidókról.. Ezt te most teljesen komolyan?? :)

Judit777 # 2018.01.22. 20:30

Mindegy,emberek, csak szerettem volna tisztán látni az ügyemben. Ne vesszetek össze ezen. Nekem más a véleményem, mindegy, hol vagyunk, az ember nem írhat ilyeneket a másikra szerintem. De ilyen megvilágításból (közpénz, hatóságok leterheltsége) valóban nem gondoltam át a dolgokat.
De azért remélem, hogy a "zsidózás", meg "libsizés" az nem normális számotokra sem.
Vadsuhancnak köszönöm az őszinte véleményt.

nonolet # 2018.01.22. 21:35

Jhering

Nade itt nálunk valódi szólás szabadság van!

Ez nem a befenyített német libsi világ.
Ahol csak pár sör után jön elő a valódi egyéniségük.
Az árja-übermensch világkép, ami ma is igényt tart Lebensraum-ra.

Merugye:
Deutschland, Deutschland über alles,
Über alles in der Welt,

- -

Ha rajtuk múlna perceken belül ott megint holokauszt és bekebeleznék Europát ismét.

Nem véletlenül hígítják a német vért és egót migráncsokkal oly bőszen.

Olykor magam is meglepődöm, hogy
mik hangzanak egy kis alkohol után a dr. prof. eng uraktól is, nem csak a kisemberektől.

Semmi pénzért nem élnék abban a ma is harcra készen nosztalgiázó és totális besúgó országban.

Amit csak az USA vasmarka tart kordában
a NATO és zsidó pénzvilág segítségével.

gerbera317 # 2018.01.22. 22:08

Ha valakit leanyázol, s az feljelent, akkor is automatikusan jön ki a Strafbefehl

Bemondásra, bizonyítottság nélkül? bocs, de ezt nekem nem fogod letolni a torkomon.
Nézz körül ezen a fórumon. A legtöbb kérdés azzal indul, hogy "micsoda disznóság, hogy a követelés jogosultjának bemondására, csak úgy végrehajtás indul. Meg hogy ez a mocsok magyar jogrendszer". Persze, aztán kiderül, hogy van ott ítélet, és még másodfokot is megjárta a dolog, de "akkor is mocskos ez a magyar jog".
Szerinted elhiszi neked bárki is, hogy a "mocskos magyar jogrendszer"-hez képes mintaszerű német jogrendszerben ezt meg lehet csinálni? Ugyammá...

Jhering # 2018.01.22. 22:25

Gerbera317,

Miért, a fizetési meghagyás milyen intézmény szerinted nálunk például a polgáriban?

https://de.wikipedia.org/…lsverfahren_(Deutschland)

"Die Besonderheit des Strafbefehlsverfahrens liegt darin, dass es zu einer rechtskräftigen Verurteilung ohne mündliche Hauptverhandlung führen kann. Dies entlastet Gericht und Staatsanwaltschaft, kann aber auch im Interesse des Beschuldigten liegen, da das Verfahren kostensparend, schnell und ohne Aufsehen erledigt wird.Die Schuld des Täters muss dabei nicht zur Überzeugung des Gerichts feststehen, sondern es genügt ein hinreichender Tatverdacht."

vagyis "A büntetőparancs-eljárás különlegessége abban áll, hogy az egy jogerős elítéléshez vezethet anélkül, hogy szóbeli tárgyalás történjék. Ez tehermentesíti a bíróságokat és az államügyészséget, de még a terhelt érdekében is állhat, mivel az eljárás költségkímélő, gyors és feltűnés nélkül elintézetté válik. A tettes felelőssége nem kell, hogy a bíróság meggyőződésévé váljon, elegendő egy kielégítő mértékű gyanú."

Van még kérdés?