Hatóság félrevezetése


bono32 # 2012.06.27. 21:18

Lehet hogy nem jó cím alá írok, de van egy cifra esetem: A kiskorú sértett nevében a gyámhivatal eseti gondnokot rendelt ki, majd visszavonta a kijelölést mielőtt az ügy lezárult volna. (Hogy miért? Nem tudom.)
Az ügy lezárult, felmentéssel, de a volt eseti gondnok panasszal élt! Hogy milyen jogon azt sem tudom, hiszen akkor nem volt eseti gondnoka a gyermeknek.
Elutasították, a felmentés jogerős, de nem azért mert nem volt jogosult a gondnok. Úgy látszik ez senkinek nem tűnt föl...
Ezután a gyámhivatal hirtelen megint kirendelte az eseti gondnokot aki pótmagánvádat indított.

A kérdésem: Most akkor érvényes volt a panasz, amit nem az eseti gondnok tett? Mert ha nem, akkor hogyan is lehetne pótmagánvád?

Mi lehet a fentiek megoldása? "Visszatörölni" a másodfokú elutasítást és a panaszt, meg a pótmagánvádat is?

Kíváncsi lennék a véleményetekre. Köszönöm.

Gabicsek # 2010.11.23. 19:50

a rendőrség ugyanis nem vizsgálhatja a hatóság félrevezetését, a nyomozó ügyészség viszont a hatóság félrevezetésén kívül nem vizsgálja az alapügyben felmerült más bűncselekményt.

Gabicsek # 2010.11.23. 19:49

legfeljebb ha a bíróságon összetalálkozik a két ügy.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.23. 19:47

Halmazat lesz az.

Gabicsek # 2010.11.23. 19:05

A két ügyet külön fogják bírálni. Hatóság félrevezetését a nyomozó ügyészség, a kocsi kölcsönadását (hitelsértés, vagy bármi más) a rendőrség fogja vizsgálni.
Hatóság félrevezetésénél a gyakorlat, ha elindítják ellened az eljárást a nyomozó ügyészségen - főleg, ha már az alapügyben elismerted és majd ott is el fogod, ha kihallgatnak gyanúsítottként - vagy ügyészi megrovás, vagy tárgyalás mellőzésével pénzbüntetés. Ha nem voltál büntetve. Sem felfüggesztettet, sem végrehajtandót ezért nem szoktak adni büntetlen előélet, már alapügyben beismerés, később gyanúsítottkénti kihallgatáskor beismerés és sűrű megbánások esetén.
Nem te vagy az egyedüli, rendszeresen vannak ilyen feljelentések kocsiügyekben, a legtöbb bukik.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.23. 16:05

No, ez azért így komolyabb, megrovás biztos nem lesz elég.

ObudaFan # 2010.11.23. 11:53

Ha lízingelt kocsi volt, és a lízingszerződés a továbbadást tiltotta, akkor megvalósult a sikkasztás.

nagymarha # 2010.11.23. 11:41

Nem volt bérbeadás vagy ilyesmi, csak nála volt. Egy akkor még barátomnál. És neki kellett volna befizetnie a csekkeket.
Én a Hatóság félrevezetése dologtól rettegek igazán, mert a kocsi már a banknál van.

ObudaFan # 2010.11.23. 11:38

Konkrétan akkor merülhet fel, ha a kocsi lízingelt volt, és a lízingszerződés a bérbeadást kizárja.

ObudaFan # 2010.11.23. 11:30

Elkerülhető, bár a hitelszerződéstől függően egy sikkasztás még felmerülhet pluszban.

nagymarha # 2010.11.23. 10:57

Nagyon szépen köszönöm. Remélem tényleg csak ennyi lesz.
Az történt, hogy őszinte legyek, hogy az én nevemre, hitelre lett véve egy autó, amit egy ideig én fizettem, de később megszorultam és átadtam valakinek, hogy használhatja, de akkor fizeti is.De az illető sem fizetteés amikor kijött a felszólítás, akkor a feleségem kapta kézhez és én meg nem vallottam be a dolgot, hanem letagadtam és ez miatt tettünk feljelentést, hogy én nem is tudok semmiről és nem is írtam ilyet alá hitelszerződést.
Viszont ahogy mondtam, a kihalgatáson mindent bevallottam.
A rendőrségen azt mondták, hogy hitel miatt indítanak egy feljelentést, mert az által, hogy a kocsi nem nálam volt, kivontam a bank rendelkezése alól, de ha a kocsi tényleg le van adva, akkor ejtik.
És így történt a hatóság félrevezetése.

Szerinted így is elkerülhető a börtön?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.23. 10:23

Ügyvéd sose árt; az erkölcsi majdnem biztos, hogy tiszta marad. (Akkor nem, ha felfüggesztett fogházat kapnál, de annak az esélye szinte nulla.)
Azt sem zárnám ki, hogy csak megrónak.
Szóval nyugi, és tessék őszinte megbánást tanúsítani.

nagymarha # 2010.11.23. 10:21

Akkor most lehet, hogy nem is lesz tárgyalás, csak megmondják, hogy mit csináljak?
Esetleg ha felajánljál, akkor jobb ha lemondok a tárgyalásról?
Ügyvéd kell?
Gondolom az erkölcsinek lőttek?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.23. 10:08

1 évig terjedő szabadságvesztés, közérdekű munka, pénzbüntetés. Ha lemondasz a tárgyalásról, akkor a szabadságvesztés max. hat hónap lehet; bár annak a kiszabása úgysem valószínű.

Lehet, hogy eleve tárgyalás mellőzése lesz.

nagymarha # 2010.11.23. 09:34

Sziasztok

Van egy nagy problémám. Tettem egy feljelentést, amiben valótlan dolgok voltak, de nevek nem. Azt gondoltam, hogy ezt vissza tudom vonni. Viszont behívtak tanukihalgatásra és ott elmondtam mindent, hogy mi történt valójában és mondták, hogy nem tudom visszavonni és mivel elkezdődött a nyomozás ezért a Hatóság félrevezetése miatt eljárást indítana és átadják a főügyészség nyomozóinak.

Mire számíthatok, büntetlen előélettel és teljes beismerő vallomással. eswetleg letöltendőt is kaphatok?

Nagyon be vagyok sz@rva én ezt nem akartam.

Előre is köszönök minden segítséget.