Kirendelt védő visszavonása (bohózat)


Numda # 2016.03.18. 14:24

:-)

Numda # 2016.03.19. 07:53

A vádiratomat benyújtó címeres vezető ügyészt tegnapi (még nem megerősített) híreim alapján lefokozták alaphelyzetbe, helyére új vezetőt neveztek ki, viharsebesen. A másik gazembert simán kirúgták, azzal is volt elég bajom. :-)

Ebben a viharsebesen lefolytatott rendrakási akcióban reményeim szerint nekem is volt részem, hiszen én kalasnyikov helyett jogi eszközöket használtam a bűnpártolással, bűnpártolás sorozattal alaposan gyanúsítható tipikus magyar ügyész esetében. Módszeresen lelepleztem a korrupciós tevékenységüket, okirati bizonyítékok felhasználásával, úgy, hogy a KNYF ne tudja bűnpártolni ezeket a tévelygő jogászokat.

A kérdésem az, hogy az ügyemben fennálló érintettségére hivatkozva megismerhetem-e a lefokozó döntést, hiszen annak indokolása masszívan összefügghet az ellenem folyamatban lévő koncepciós üggyel, másrészt egy ilyen ügyésztől származó (elképesztően ostoba) vádirat támadható-e erre alapozva?

Numda # 2016.03.19. 07:56

Védőm még mindig nincs, a bírtóság képtelen hadra fogható ügyvédet találni az ügyhöz.
Mindenki retteg Tállai Andrástól. :-)

Dr.Attika # 2016.03.19. 08:03

Az ügyvédi etikai kódexben kellene leírni?: Ügyvéd sem védencét, sem védence élettársát, házastársát nem reszelheti,ugyanezen személyektől reszelésre vonatkozó ajánlatot nem fogadhat el.

Numda # 2016.03.19. 09:29

A kódex nem jogszabály.
Magatartási normát nem szabályozhat. :-)

Sherlock # 2016.03.19. 09:31

A hangya a testsúlyának sokszorosát képes felemelni. Ezért szeretem a kávét.
(Kb. ennyire következik a második mondatod az elsőből. A második ráadásul nem igaz.)

Dr.Attika # 2016.03.19. 09:56

Igen az ügyvédi etikai kódex nem jogszabály, de magatartási normát szabályoz. Ezen norma megszegése büntető, polgári jogi szankciót is vonhat maga után.

wers # 2016.03.19. 10:03

Az ügyvéd nem védheti saját társát, barátját stb?

MajorDomus # 2016.03.19. 10:49

Numda

Sőt a feleségét is reszelheted ha van jó reszelőd!

Ehhez sem kell Kalasnyikov.