gyorshajtás elévülési ideje


tevrik # 2011.08.05. 19:10

2011.06.21.-én gyorshajtással bemérték 130 helyet 144-el autópályán céges személy autónkat. Nem telepített sebesség mérő eszközzel. Rendőrségtől kaptunk szabálysértésről levelet amiben a jármű vezetőjének adatait meg kell nevezni. Eddig azt hallottam, és néztem több oldalakon található gyorshajtási kalkulátorokban, hogy ez a sebesség még nem volt büntetett sebesség tartományban. A megkapott levél arra hívja fel a figylemünket, hogy muszály adatott szolgáltatnunk a vezető kiléte felől, a szabálysértési bírság kiszabhatósága miatt.
Nem szeretném ha abba a hibába esnénk bele, hogy a 2011 július elseje óta bevezetett szigorúbb elbírálás miatt a JÚNIUSI gyorshajtás nagyobb összeg és pontokat vonna maga után. Semmilyen fénykép vagy annak a lehetőségét nem küldték meg, hogy ellenőrizni tudjuk a valóságát, illetve azt, hogy ki vezette a gépjárművet. Kérném válaszukat, hogy valóban az elmúlt időszakban is kellett szabálysértési bírságot fizetni a 14-el való gyorsabb vezetés miatt és valós e a pontok adása a rendőrség által. válaszukat előre is köszönöm T.

csegi # 2011.06.25. 06:08

Tisztelt Pongi65!

Sajnos ez évtől megszűnt a 60 napos ügyintézési határidő. Már fél év áll rendelkezésére az eljáró szervnek az intézkedésre.

Egyébként érdemes elolvasni a határozatot, amely a csekkel együtt érkezett, mert valószínű, hogy abban válaszoltak a kérdéseire.

Üdv: Csegi

ObudaFan # 2011.06.17. 15:12

Elmulasztotta a határidőt a rendőrség. Fellebbezéssel.

Pongi65 # 2011.06.17. 11:29

2011.01.24-én 68 km/h-val közlekedtem lakott területen belül(?), erről az értesítést megkaptam jan 27-én, amit febr. 07-én megkifogásoltam. Kértem a bizonyítását annak, hogy valóban elértem lakotton belül a jelzett sebességet, ill. hivatkoztam a GKM 18. rendelet idevonatkozó paragrafusára, miszerint a 15mp-s felvétel bizonyíthatja ártatlanságom. Válaszra sem méltattak, hanem most jún. 16-án kiküldték a 30 ezres csekket. Jogszerű ez? Ha nem, hogyan tudom elérni, hogy a határozatot visszavonják?
A hozzászólásokat előre is köszönöm!
P. István