Bíróság


ObudaFan # 2012.03.18. 08:32

Annyit tehetsz, hogy a rokonod, illetve a védője figyelmét felhívod arra, aminek szerinted jelentősége van. Egyébként nem is lenne baj, ha inkább a védőre bíznád a dolgot, mert ő azért csak jobban tudja, mivel használsz és mivel ártasz neki.

Gabicsek # 2012.03.18. 12:09

Én azért szeretnék ügyvédet fogadni, mert nekem rendkívül fontos lenne

Tedd ezt.

kemping # 2012.03.19. 18:42

Helló!
Lenne egy kérdésem,remélem tud valaki segíteni.
Kis értékre elkövetett csalással vádolnak.
Eddig ketten voltunk benne.Lezárult a rendőrségi szak,megjött a vádirat,és bankkártyával való visszaéléssel is gyanúsítanak,mivel bankszámlára kértük a pénzt.De el akarom mondani a bíróságon hogy a bankszámla tulajdonos is benne volt,csak eddig nem mondtuk mert minél kevesebben vagyunk benne annál jobb,de ez a legnagyobb vádpont(1-5 évig terjedő).Van ellene bizonyíték is,csak eddig valahogy ezt nem nézték.
Az lenne a kérdésem hogy hogy tegyem?Egészítsem ki a vallomásomat?Ha bebizonyosodik hogy benne volt a bankkártyával való visszaélés megmarad?Nem fognak előzetbe rakni míg ki nem hallgatják?
Válaszokat előre is köszönöm!

Gabicsek # 2012.03.19. 21:24

Mintha erről régebben írtál volna. És kaptál is válaszokat.

ObudaFan # 2012.03.20. 13:18

Ha van 5 évi szabadságvesztéssel fenyegetett cselekmény a vádban, kötelező a védelem. Ebben az esetben pedig a legjobb lenne a védőddel minél hamarabb felvenni a kapcsolatot, mert ő ismeri az ügy iratait. És neki nyilván ennél egy kicsit részletesebben el fogod mesélni az ügyet, ami a tanácsadáshoz elengedhetetlen is lesz.

kemping # 2012.03.20. 14:18

Köszönöm a választ!

lakóóóó # 2012.03.22. 10:04

Segítséget illetve tanácsot szeretnék kérni: nem rég a saját telkemen leakartam égetni a tűzet, ami nagy butaság volt, mert a szél megváltozott és leégett egy nagyon nagy rész, sajnos károsult is van akinek egy kis fatároló és pottyantós wc-je égett le. Próbáltam vele megegyezni, hogy kártalanítom és megveszem az anyagot és újra építem neki, de nem igazán hajlik rá. Mit tud ellenem tenni, ha feljelent mi történik? milyen folyamatai vannak ennek?? ha jól tudom, már nem is lehet pottyantós wc a telken....
Kérem segítségüket mit léphetnék ebben az ügyben hogy mindenki jól járjon.. (a tűzoltóság is kinn volt de jegyzőkönyv nem készült).
Tisztelettel:
gy

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.22. 17:45

Próbáltam vele megegyezni, hogy kártalanítom és megveszem az anyagot és újra építem neki, de nem igazán hajlik rá.
Hanem mit akar?

lakóóóó # 2012.03.25. 07:19

Sajnos vérszemet kapott azt hiszi "letud húzni sok pénzzel" mert ezek szinte hajléktalanok azon a telken élnek és isznak. Több százezer károrról beszél, mikor az egész telek fatálkolmányaival nem ér annyit. Gyümölcsfájairól beszél 3 db aminek db 20e ft állítása szerint bár azok megégtek valóban, de állnak és véleményem szerint a természet helyreállítja, meg sajnos olyanokat állít már hogy fészerben ez meg az volt, stb. HOgyan tudok védekezni ellene jogilag, ha esetleg megcsinálom neki a dolgot, és utána még is feljelent?? mert akkor sajnos bírságot is kapok hiszen mint kiderült tűzoltási tilalom volt. A másik mint kiderült azzal fenyegetnek hogy szándékos gyújtogatással fognak feljelenteni. Én a saját telkemen belül kezdtem meg az égetést szerencsétlenség, hogy megfordult a szél és sajnos a másik irányba indult a tűz. Kérem segítsenek hogyan tudnám vele lepapírozni hogy védett legyek, ha helyreállítom neki a károsodását. Vagy Önök mit javasolnak mit tudnék tenni ami mindenki számára jó lenne. NIncs semmi az a telek van a nevemen, kisgyermekem van ezt ahelyreállítást is erőn felül tudom csak bevállalni.

Köszönöm válaszukat

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.25. 09:38

A kár összege nem jogkérdés, hanem szakértői kérdés.

kemping # 2012.03.27. 15:48

Hello!
Az lenne a kérdésem,hogy van olyan hogy az első elsőfokú tárgyalásra csak az egyik vádlottat idézik meg a kettőből ?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.27. 16:46

Nincs. Sőt, nem is igen lehet tárgyalást tartani, ha az egyik vádlott nincs ott.

guba" # 2012.03.27. 17:53

Ha csak el nem különítik az ügyet, de valóban nem.

kemping # 2012.03.31. 17:16

Úgy látszik csak én kaptam idézést,bűntársam nem.
De mondjuk én kettőt kaptam.
Az lenne a kérdésem ha az ügyészség pótnyomozást rendel el mert új fejlemény van az ügyben,és ha lesz vádmódosítás akkor lesz új vádirat is?

Gabicsek # 2012.03.31. 17:52

Ha már bírósági szakban van az ügyed, az ügyészség nem rendel el pótnyomozást.

kemping # 2012.03.31. 17:54

Értem.Akkor ha új fejlemények vannak,amik eléggé befolyásolják az ügyet akkor mi történik?

Gabicsek # 2012.03.31. 18:50

El kell mondani a bíróságon. Az ügyész bizonyos esetekben a vádat kiterjesztheti más bűncselekményre is, vagy módosíthatja.

kemping # 2012.03.31. 19:05

köszönöm

Gabicsek # 2012.03.31. 19:06

Szívesen.

Ildikó770 # 2012.04.01. 10:20

Sziasztok.

Egy rendkivűl furcsa dologra szeretnék valami tanácsot kapni.A nagybátyámnak volt a válóperes tárgyalása,amin az elsőfokú ítéletet nem fogadta el a nagybátyám,mert olyan dolgok voltak amit a volt feleség nemtudott bizonyítani és amit követelt az is jogtalan volt.Ezért a nagybátyám beadta másodfokra még tavaly ősszel az ügyet.2012.március 29-én kapott egy telefont,vagy valaki szólt neki,hogy menjen már be a bíróságra a papírjaiért,mert már januárba megvolt a másodfokú tárgyalás,amiről ő semilyen értesítést nemkapott a bíróságtól,sem az ügyvédjétől.Olyan ítéletet hoztak amit ő megszeretett volna támadni,de mivel nemtudott a tárgyalásról és a végzésről sem így a 30 vagy 60 napos fellebezési jogát is elvesztette,és így több mint 2millió ft-ot akarnak rajta behajtani.Lehetséges ez?????mit lehet ilyenkor tenni???? Nagyon fontos volna a válasz,vagy valami tanács aki esetleg volt már ilyen "cipőben"
Köszönöm a választ előre is.

Goodwitch # 2012.04.01. 13:33

Nagybátyád mindenek előtt keresse fel az ügyvédjét, ha őt sem értesítették a tárgyalásról, akkor majd ő tudja, hogy kihez kell fordulni


Goodwitch

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.01. 14:12

De igen, az ügyvédet idézték természetesen. A hölgynek meg már válaszoltam emilben. Csak nem hisz nekem. (Akkor viszont talán nem kellene terhelnie a drága szabadidőmet,.)

Ildikó770 # 2012.04.01. 14:37

Tisztelt Kovács Béla Sándor ügyvéd Úr!

Ne haragudjon,de én semmilyen e-mailt nem kaptam öntől a mai nap folyamán a kérdésemmel kapcsolatban.
Tisztelettel:
M-né Ildikó

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.01. 14:49

Tisztelt Asszonyom!

Ha nem haragszik meg érte, akkor mégis inkább e-mailben válszolnék, ugyanis szerencsére ez nem túl gyakori probléma.
Ha a félnek van jogi képviselője, akkor a bíróság a küldeményeket csak a jogi képviselőnek küldi meg, az ő kötelessége, hogy az ügyfelével a kapcsolatot tartsa, az ügyfelet megfelelően tájékoztassa. Ebben a kolléga nyilván mulasztott.
De a másodfokú bíróság döntése a legritkább esetben múlik azon, hogy a peres fél személyesen jelen van-e vagy nincs. (Én mindig megszoktam kérni az ügyfeleimet - már az elsőfokon is -, hogy ha lehet, maradjanak távol a tárgyalásoktól. Segíteni nem tudnak, azt pedig jobb megelőzni, hogy ártsanak a saját ügyüknek.)

dr. Kovács Béla Sándor www.kbs-ugyved.hu ---
  • Original Message-----

Tiisztelt Dr.kovács Béla Sándor Ügyvéd Úr!

Azt szeretném megtudni,hogy egy válóperes tárgyalás amit beadtak másodfokra megtörténhet úgy,hogy az alperes nem is tud róla,hogy megvolt a tárgyalás még idén Januárba,amiről természetesen az ügyvédje kapott egy értesítést még Január közepén,de viszont az alperes semmilyen értesítést nem kapott semmiről,csak tegnapelőtt tudta meg amikor kézhez kapta azt a papírt amin szeerepel az,hogy mennyit kell kifizetnie a volt feleségnek.Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel:
M-né Ildikó

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.01. 14:49

De nem haragszom.