Vallomások visszavonása, módosítása


folyami géb # 2016.04.28. 08:02

Egyetértek az előttem szólóval, de azt is tudnod kell, hogy attól még nem "enyészik el" a korábbi vallomásod, hanem a bíró mérlegelheti, melyiket fogadja el. Éppen ezért kell alaposan megindokolni.

lajcsó # 2016.04.28. 07:58

"Bíróságon tett tanúvallomást lehet-e módosítani, és ha igen, akkor mi a módja?"
Éppen lehet, csak nagyon alaposan meg kell indokolnod azt, hogy az első nekifutásra miért nem tudtál igazat mondani!
A módja az, hogy az érdekelt fél indítványozza az ismételt meghallgatásodat.

Vyktor # 2016.04.28. 04:56

Jó napot kívánok!
Bíróságon tett tanúvallomást lehet-e módosítani, és ha igen, akkor mi a módja?
Azért, mert az egyik vallomásomban elbizonytalanodtam.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.19. 20:12

A hamis tanúzás elkövetője mentesül a büntetőjogi következmények alól, ha vallomása hamis voltát az eljárás jogerős befejezése előtt önként feltárja. (Mondjuk, az lett volna az igazi, ha el se követi.)

hugabi # 2014.02.19. 19:13

Munkabaleset történt a munkáltató által, illegálisan használt javítóműhelyben. A könnyű sérültet mentővel vitték a sürgőségi osztályra megfigyelésre. Rendőrségi helyszínelés is volt, fényképek, jegyzőkönyv, stb. a munkáltatő a helyszínelést követően, azonnal felszámolta a műhelyt, a helyszínt teljesen kitakarította, megváltoztatta. A rendőrség átadta az ügyet a munkvédelmi felügylőségnek, ahová behívták a munkáltatót és a dolgozót is. A munkáltató eligazította a dolgozót arról, hogy mit kell mondjon, annak érdekében, hogy a munkahelye megmaradjon. természetesen a dolgozó féltette az állását, ezért az előre begyakorolt szöveget jegyzőkönyveztette. Erősen befolyásplva vlt, mivel a meghallgatásakor a munkáltató i jelen volt, így nem mondhatott mást. A dolgozót másnap felfüggesztették a munkavégzés alól, közölték vele, hogy nem tartanak igényt a munkájára. Kérdés: a dolgozó visszavonhatja e a meghallgatási jegyzőkönyve tett, befolyásolt vallomását? Mi a javaslat, mit tegyen a szerencsétlen, mennyi ideje van a vallomás visszavonására? Természetesen balesetvédelmi oktatás nem divat a cégnél.


Véleményekre lennék kíváncsi. Adott egy közjegyz?i okiratban foglalt, szabad felhasználású devizaalapon nyilvántartott pénzintézeti hitel. Az okira

pazs # 2012.05.03. 11:55

Mondom, utoljára :) nem azt mondtam, hogy ő találta fel :)

Iucundus # 2012.05.03. 11:17

Ez utoljára a Visinszkij-féle szovjet büntetőeljárásban volt így.

Na ja, meg a Csemegi Károly, biztos Ő is Moszkvában hallotta ;), ...


Ddr

pazs # 2012.05.03. 11:10

beismerő vallomás = önfeljelentés a bizonyítékok királynőjének tartja a szakma
Ez utoljára a Visinszkij-féle szovjet büntetőeljárásban volt így.
Ettől függetlenül egyetértek, hogy a visszavonása nem sok vizet zavar.

Iucundus # 2012.05.03. 11:05

A csalás közvádra üldözendő bűncselekmény.

Tisztázni kell az "önfeljelentő" eljárásbeli szerepét: tanú vagy gyanúsított?

A beismerő vallomás = önfeljelentés a bizonyítékok királynőjének tartja a szakma. Visszavonhatja, de nem sok vízet zavar :(.


Ddr

pazs # 2012.05.03. 10:55

Nyomozás alapos gyanú esetén indul, feljelentést nem lehet visszavonni.
Sértettet meghallgatni először a már elindított nyomozás alatt lehet, úgyhogy az ő vallomásuktól az függ, hogy megszüntetik-e a nyomozást vagy vádemelés lesz.

jogerőspál # 2012.05.03. 10:05

Mi van akkor,ha valaki önfeljelentést tesz csalásért?
Mindig indul nyomozás vagy a sértettek vallomásától is függ?Visszavonhatja-e az önfeljelentő az "önfeljelentő" vallomását?

picur220 # 2012.04.27. 04:22

Gondoltam, mert ugye pl egy szabálysertési bírságot is ki kell fizetni ha pl gyorshajtasz... Csak nekem a pártfogó mondta, hogy gyakorlatilag bármi lehet a büntetésünk, de nem valószínű, hogy pénzt kapunk, mert nincs jövedelmünk.

Gabicsek # 2012.04.26. 19:07

Szabhat. Nincs olyan a törvényben, hogy pénzbüntetést csak jövedelemmel rendelkezőnek lehet kiszabni.

picur220 # 2012.04.26. 12:53

Nyilván nem szeretnék szab.vesztést, csak egy kérdés volt, hogy jog szerint lehet-e, szabhat-e ki a bíróság jővedelemmel nem rendelkezőknek pénzbüntetést.

Gabicsek # 2012.04.22. 11:24

Ezt a bíróság fogja mérlegelni. Ha van ellentmondás, megkísérli valószínűleg tisztázni annak okát.

Eszti08 # 2012.04.22. 10:47

Tisztelt Válaszadó!

Én úgy jártam, hogy én vagyok a vádlott, aki ellenem tanuskodott, az mást mondott a rendörségen és mást a biróságon. Nem indokolta, gondolom, hogy elfelejtette és belezavarodott. ( de én tudom, hogy hazudik ).
Egy másik tanuvallomásban neki ellentmondó vallomás van, az enyémmel egyező.
Most melyik vallomásának fognak fog hinni a bíró, a rendőrséginek vagy a bíróságinak.

Köszönöm a választ: E.E.

attis1976 # 2012.04.22. 10:16

Tisztelt Válaszadó!

Én úgy jártam, hogy én vagyok a vádlott, aki ellenem tanuskodott, az mást mondott a rendörségen és mást a biróságon. Nem indokolta, gondolom, hogy elfelejtette és belezavarodott. ( de én tudom, hogy hazudik ).
Egy másik tanuvallomásban neki ellentmondó vallomás van, az enyémmel egyező.
Most melyik vallomásának fognak fog hinni a bíró, a rendőrséginek vagy a bíróságinak.

Köszönöm a választ: Attila

attis1976 # 2012.04.22. 09:27

Tisztelt Válaszadó!

Én úgy jártam, hogy én vagyok a vádlott, aki ellenem tanuskodott, az mást mondott a rendörségen és mást a biróságon. Nem indokolta, gondolom, hogy elfelejtette és belezavarodott. ( de én tudom, hogy hazudik ).
Egy másik tanuvallomásban neki ellentmondó vallomás van, az enyémmel egyező.
Most melyik vallomásának fognak fog hinni a bíró, a rendőrséginek vagy a bíróságinak.

Köszönöm a választ: Attila

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.22. 08:44

Jobb' szeretnél szabadságvesztést?

picur220 # 2012.04.22. 07:27

Köszönöm az infót.

Ha nincs jövedelmem, a bíróság ítélhet pénzbüntetésre? Mert azt ugye megkérdezték, hogy a családban mennyi a jövedelem, de az gondolom nem számít úgy...

ObudaFan # 2012.04.14. 11:01

A terhelt bármikor vallomást tehet. Jelezd a rendőrnek, hogy ki szeretnéd egészíteni az előzőt.

Véleményem # 2012.04.13. 18:14

Bíróságon esetleg megteheted. Amit a rendőrségen mondtál azon már változtatni nem tudsz. Majd a bíró előtt elmondod a józan verziódat. Sokat ez sem fog segíteni már...

picur220 # 2012.04.13. 16:24

Akkor úgy mondom, hogy ki szeretném egészíteni néhány dologgal, ezért szeretnék módosítani, így jobb?

ObudaFan # 2012.04.13. 13:33

Sőt, az inkább súlyosító körülmény.

Gabicsek # 2012.04.13. 13:30

Az nem sokat számít, hogy ittas voltál, vagy sem.