hamis orvosi igazolás -> közokirat-hamisítás, visszaélés?


Sanya # 2004.11.30. 11:32

Hello Mindenki.
Segitséget, véleményt szeretnék kérni az alábbi ügyben:

A tavaji év folyamán valamikor október körül egy internetes ismeretség révén hozzám került 10 hamis orvosi igazolás.
Ezek közül 2-3at én használtam fel még a gimnáziumban, 2 vagy 3mat 400forintért eladtam, a maradékot egy barátomnak adtam, aki szintén használta + eladott belőle. Az ügy ezen a héten robbant ki az iskolában, én már nem járok oda (tavaly érettségiztem). A srác tőlem 2 évvel fiatalabb, arról, akitől az igazolásokat kaptam semmit sem tudok (név, cim, hogy néz ki stb) Az alábbi kérdésem:
Az iskolának kell-e feljelentést tenni
ha igen milyen büntetést kaphatunk
Ennek következtében kirugnak-e az egyetemről...

a válaszokat előre is köszönöm

derill # 2004.11.30. 12:48

Közokirathamisitás, de kérdés, hogy mit tudnak bizonyitani. Keress egy jó büntetőügyvédet, és ügyvéded nélkül meg se szólalj.

Egyébként meg ejnye-bejnye. Nem szép dolog lógni a suliból.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Csontoszs # 2004.12.01. 21:57

Ez valóban közokirat-hamisítás lesz. a bizonyítás pedig nem ördögi ( Derill... ) én pedig nem ebből indulnék ki.

a fejed nem veszik érte, de nem hiszem, hogy ebből ki tudzs jönni, és nem is remélem. az egyetemről nem rúgnak ki ezért, de erről jó lesz leszoknod.

A bűncselekmény a te esetedben a Btk. 274. (1) bekezdés b, pontjába ütközik, küzvádas, így az iskolának a feljelentést illene megtennie.

a büntetési tétele 3 év szabadságvesztés, de ha eddig nem voltál rossz gyerek, akkor nem lesz nagy baj.

2,5 évnél többet nem ülsz:))

na jó, nem kell ülnöd.


Csontos Zsolt

Legislator # 2004.12.01. 22:08

Ha jogász szakra jár, akkor szerintem kirúgják (ELTE ÁJK).


Sunshine after the rain.

Csontoszs # 2004.12.01. 22:27

Hát akkor meg is érdemli.

Bocsánat, pontosítok. Az egyetemen múlik, hogy kirúg-e. Megteheti jogszerűen, de dönthet úgy is, hogy nem.

Azért nekem az a tapasztalatom, hogy nem szokták ilyenekért kivágni a nebulókat.


Csontos Zsolt

derill # 2004.12.02. 17:09

Csontoszs: ennyire utálsz? Azért a gyümölcssalátát nagyon szeretem:))) sok kivivel, ananásszal, licsivel:)


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Csontoszs # 2004.12.03. 06:48

Derill:)

?? Miért utálnálak? Megkapod a gyümölcssalidat. Majd egyeztetünk:)))


Csontos Zsolt

derill # 2004.12.05. 12:17

Köszönöm:)))


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Csontoszs # 2004.12.05. 18:24

Még ne köszönd.:)


Csontos Zsolt

gázvan # 2012.11.12. 10:51

Segitsetek!!!
15éves vagyok és gimnáziumba járok (10.osztály).
Sajnos csináltam egy hülyeséget amit már bánok mert okt.15.-re kiirt az orvos mert roszul voltam és én odairtam mellé hogy okt.18-ig ma derült ki amikor ugyanis elmentem orvoshoz mert beteg vagyok és bekarikázta pirosal hogy okt.18 és mondta az asszisztense hogy ugye azt tudod hogy ez köz-okirat hamisitás?
gondolom (még nemtudodm mert azota még nem voltam suliba), gondolom hogy felhivták az iskolámat , ésel mondták
na szoval arra lenék kiváncsi hogy ezért mit kapok hogy meghoszabitottam az igazolásomat 3nappal????

Gabicsek # 2012.11.12. 21:19

Jó nagy pofont a szüleidtől. Kötve hiszem, hogy ilyenért feljelentenének.

fugison # 2012.11.14. 09:02

Tisztelt Fórumozók!
Nem tudom ki hallott már ilyet, vagy kis tud segíteni. Arról van szó, hogy többször próbáltam már egy bizonyos támogatást igénybe venni, de mindig elutasított a polg. hivatal. (gyermekv. támogatás) Viszont egy kedves ismerősöm igényelte és meg is kapta, hiába kb. 2 - 3-szor többet keres, mint én. Hogyan lehet ez, és mit lehet ilyenkor tenni? Közokirat - hamisítás vétsége áll fent, mivel nem annyi fizetést igazoltak le a munkahelyén.

ObudaFan # 2012.11.14. 11:32

Az legfeljebb magánokirat-hamisítás. Meg esetleg (költségvetési) csalás.

viki94 # 2013.05.24. 12:22

Kedves Mindenki!
Elég nagy hülyeséget csináltam. A lényeg az,hogy hamis orvosi igazolást adtam le az ofőmnek ami kiderült és már az igazgatónál van az ügy. Azonnali hatályal kirúgtak az iskolából mivel már nem vagyok tanköteles és igazolatlannak minősítették a hiányzásom ami meghaladja a 30 órát. Az igazgató úr azt mondta hogy ennek lesz még folytatása, megkérdezte hogy szeretnék-e mondani erről valamit de nem mondtam neki semmit. Felhívták az orvost akinek a neve az igazoláson szerepelt és megmondta hogy nem ismer és nem vagyok a betege. Arra szeretnék választ kapni, hogy ennek milyen folytatása lehet, mi ennek a következménye. Bíróság? feljelentés mindenképpen? ha igen akkor mit csináljak, fogadjak ügyvédet? Milyen büntetést kaphatok érte?
Válaszokat előre is köszönöm.

Poruljárt_Attila # 2013.05.24. 20:08

Próbálj nagyon gyorsan beszélni az igazgatóval, hogy ne tegyenek feljelentést, tépjék össze az igazolást, kész, nem látták, ennyi volt, mert ha mégis, akkor abból mindenképp egy magánokirat-hamisítás, azaz bíróság lesz :(
Jó, nem kapsz érte semmit kb, na de akkor is hosszú ingyencirkusz ...
Ennek csak most azonnal lehet a legelejét venni.

Poruljárt_Attila # 2013.05.24. 20:10

Bár mivel még nem voltál kihallgatáson, ugye elvileg azt a papírt találhattad is az utcán, és fogalmad se volt róla, mi az ... Megesik ez bárkivel. Egyébként is eléggé hasonlít egy számlára.

Na mindegy, próbáld megelőzni, aztán ha mégse sikerül, az egy következő kör.

Dr.Attika # 2013.05.25. 06:23

Ez kőkemény magánokirat-hamisítás. Nem teheti meg az igazgató, hogy nem tesz feljelentést. Főleg, ha az alapján rúgta ki a kérdezőt.

Poruljárt_Attila # 2013.05.27. 06:53

jó, hát azért sok mindent vissza lehet csinálni. ha még nincs túlpapírozva a dolog, akkor .... némi ösztönzéssel főleg. az egyik régebbi helyemen olyan masszív alkesz volt az igazgató, hogy egy üveg pálinkával ez simán elsimítható volt.

azért én a "kőkemény" szót nem használnám, középiskolai korosztálynál majdnem mindennaposnak mondanám eme csínytevést. jól néznénk ki ha mindenkit kirúgnának .... (nem tudom, hány % maradna). azért egy "gyakorlottabb középisk. tanár legrosszabb esetben széttépi és kidobja. nem hiszem, hogy itt és ezzel kellene kezdeni a tizenéves kriminalizálását.

wers # 2013.05.27. 07:17

némi ösztönzéssel főleg

Nem elég a baja, még vesztegetésre is buzdítod?

Poruljárt_Attila # 2013.05.27. 07:27

dehogy! csak a tapasztalat beszél belőlem tudod ...

én csak arra buzdítom, hogy ezt meg kell előzni még gyorsan, mielőtt ők lépnének (ha egyáltalán akarnak)

wers # 2013.05.27. 08:15

tapasztalat? ezek szerint sorotba gyártod a hamis orvosi igazolásokat?

monalisa1 # 2013.05.27. 09:48

Ha jól emlékszem nem ez az első iskola ahonnan eltanácsolták, ok az mindig van...

monalisa1 # 2013.05.27. 10:09

A tankötelezettség 16., aki azt már meghaladta és valamely okból nappalira már nem járhat (...), ha "annyira akarja" azt az érettségi bizonyítvánítványt el lehet menni a dolgozók esti középiskolájába, DE tanulni és viselkedni ott is muszáj...

A szülő 18. életévig köteles a gyermekről gondoskodni, azt követően ajtót mutathat az iskolakerülő porontyának...

Novara # 2024.03.27. 13:48

Sziasztok.

Olyan gondom lenne, hogy felnőtt képzésen járok suliba. A vizsgához orvosi alkalmassági szükséges, amire elsőre egy ideiglenesen nem alkalmast kaptam. Hamarosan megyek vissza újra orvoshoz. Viszont az időböl lassan ki futok. A kérdés őszintén meg valva, az hogy mi történhet ha alkalmatlan kapok én meg hamisítok egy alkalmast hogy vizsgázhassak. Be kerűl egyáltalán valami rendszerbe az orvos döntése, vagy a lapot amit kapok össze vetik bármivel hogy valós e ami rajta van?

drbjozsef # 2024.03.27. 14:25

Novara,

Az orvosi igazolás hamisítása a Btk. 342.§ szerinti közokirat hamisítás bűntette, alapesetben 3 évig terjedő szabadságvesztéssel.

Hogy az iskolában hogyan ellenőrzik ezt, és hova kerül be, hogyan, hol tartják nyilván azt, azt még akkor se tudhatnánk, ha ismernénk az iskola nevét.