hamis orvosi igazolás -> közokirat-hamisítás, visszaélés?


fugison # 2012.11.14. 09:02

Tisztelt Fórumozók!
Nem tudom ki hallott már ilyet, vagy kis tud segíteni. Arról van szó, hogy többször próbáltam már egy bizonyos támogatást igénybe venni, de mindig elutasított a polg. hivatal. (gyermekv. támogatás) Viszont egy kedves ismerősöm igényelte és meg is kapta, hiába kb. 2 - 3-szor többet keres, mint én. Hogyan lehet ez, és mit lehet ilyenkor tenni? Közokirat - hamisítás vétsége áll fent, mivel nem annyi fizetést igazoltak le a munkahelyén.

Gabicsek # 2012.11.12. 21:19

Jó nagy pofont a szüleidtől. Kötve hiszem, hogy ilyenért feljelentenének.

gázvan # 2012.11.12. 10:51

Segitsetek!!!
15éves vagyok és gimnáziumba járok (10.osztály).
Sajnos csináltam egy hülyeséget amit már bánok mert okt.15.-re kiirt az orvos mert roszul voltam és én odairtam mellé hogy okt.18-ig ma derült ki amikor ugyanis elmentem orvoshoz mert beteg vagyok és bekarikázta pirosal hogy okt.18 és mondta az asszisztense hogy ugye azt tudod hogy ez köz-okirat hamisitás?
gondolom (még nemtudodm mert azota még nem voltam suliba), gondolom hogy felhivták az iskolámat , ésel mondták
na szoval arra lenék kiváncsi hogy ezért mit kapok hogy meghoszabitottam az igazolásomat 3nappal????

Csontoszs # 2004.12.05. 18:24

Még ne köszönd.:)


Csontos Zsolt

derill # 2004.12.05. 12:17

Köszönöm:)))


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Csontoszs # 2004.12.03. 06:48

Derill:)

?? Miért utálnálak? Megkapod a gyümölcssalidat. Majd egyeztetünk:)))


Csontos Zsolt

derill # 2004.12.02. 17:09

Csontoszs: ennyire utálsz? Azért a gyümölcssalátát nagyon szeretem:))) sok kivivel, ananásszal, licsivel:)


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Csontoszs # 2004.12.01. 22:27

Hát akkor meg is érdemli.

Bocsánat, pontosítok. Az egyetemen múlik, hogy kirúg-e. Megteheti jogszerűen, de dönthet úgy is, hogy nem.

Azért nekem az a tapasztalatom, hogy nem szokták ilyenekért kivágni a nebulókat.


Csontos Zsolt

Legislator # 2004.12.01. 22:08

Ha jogász szakra jár, akkor szerintem kirúgják (ELTE ÁJK).


Sunshine after the rain.

Csontoszs # 2004.12.01. 21:57

Ez valóban közokirat-hamisítás lesz. a bizonyítás pedig nem ördögi ( Derill... ) én pedig nem ebből indulnék ki.

a fejed nem veszik érte, de nem hiszem, hogy ebből ki tudzs jönni, és nem is remélem. az egyetemről nem rúgnak ki ezért, de erről jó lesz leszoknod.

A bűncselekmény a te esetedben a Btk. 274. (1) bekezdés b, pontjába ütközik, küzvádas, így az iskolának a feljelentést illene megtennie.

a büntetési tétele 3 év szabadságvesztés, de ha eddig nem voltál rossz gyerek, akkor nem lesz nagy baj.

2,5 évnél többet nem ülsz:))

na jó, nem kell ülnöd.


Csontos Zsolt

derill # 2004.11.30. 12:48

Közokirathamisitás, de kérdés, hogy mit tudnak bizonyitani. Keress egy jó büntetőügyvédet, és ügyvéded nélkül meg se szólalj.

Egyébként meg ejnye-bejnye. Nem szép dolog lógni a suliból.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Sanya # 2004.11.30. 11:32

Hello Mindenki.
Segitséget, véleményt szeretnék kérni az alábbi ügyben:

A tavaji év folyamán valamikor október körül egy internetes ismeretség révén hozzám került 10 hamis orvosi igazolás.
Ezek közül 2-3at én használtam fel még a gimnáziumban, 2 vagy 3mat 400forintért eladtam, a maradékot egy barátomnak adtam, aki szintén használta + eladott belőle. Az ügy ezen a héten robbant ki az iskolában, én már nem járok oda (tavaly érettségiztem). A srác tőlem 2 évvel fiatalabb, arról, akitől az igazolásokat kaptam semmit sem tudok (név, cim, hogy néz ki stb) Az alábbi kérdésem:
Az iskolának kell-e feljelentést tenni
ha igen milyen büntetést kaphatunk
Ennek következtében kirugnak-e az egyetemről...

a válaszokat előre is köszönöm