Idézéssel kapcsolatban.


zsanrieta1231 # 2014.02.16. 08:07

Egy ismerősöm kapott egy idézést,személyesen vitte ki neki egy rendőr.
A gyanusitás szerint 318 " (1) bek. ütköző 2() bek. 1. fordulata szerint minősülő csalás vétsége miatt.Nagyon fél h előzetesbe helyezik a kihallgatás után.Lehetséges ez?Van egy 1 és egy 2 éves kicsi gyereke a férje külföldön dolgozik. :( Nagyon megbánta amit elkövetett és a kicsalt összegek egy részét vissza is fizette már.Volt több kihallgatás és ezeket elmondta.Most azért fél nagyon mert eddig igy személyesen nem kapott idézést.

ObudaFan # 2014.02.17. 08:56

Kizárni nem lehet, ez egy szabadságvesztéssel büntethető bűncselekmény, így az általános feltétele az előzetesnek adott.
Ezzel együtt a cselekmény súlya azért annyira nem jelentős, az illető saját gyermekeit egyedül neveli, tehát szökéstől elrejtőzéstől tartani azért valószínűleg nem kell. A leírt nem túl sok információ alapján az előzetes nem tűnik valószínűnek.
Ezzel együtt nyilván egy védőt nem ártana meghatalmaznia az illetőnek.

zsanrieta1231 # 2014.02.17. 21:42

Ilyen lehetséges hogy beidézik kihallgatásra és haza sem engedik?Eddigi kihallgatásokon elismerta a tetteket és valamennyit már vissza fizetett a kicsalt pénzekből.Büntetlen előéletü.Mire számithat?Milyen itéletre?Összesen kb 40 károsult és 1 millió lehet amit beszedett pénzeket összesen.

zsanrieta1231 # 2014.02.17. 21:45

Nem hinném hogy van pénze védőre.Az elején fordult ügyvèdhez,talán volt is vele egy kihallgatáson,de aztán nem volt pénze fizetni.

monalisa1 # 2014.02.17. 21:58

A bíróságtól kérhet kirendelt ügyvédet, a semminél azért több.

ObudaFan # 2014.02.17. 22:23

Annál többet, mint amit leírtam, aligha lehet mondani a várható ítéletről.

zsanrieta1231 # 2014.02.18. 06:07

Ne haragudjanak ha értetlennek tünök,de arra nem kaptam választ hogy ilyen lehet hogy beidézik kihallgatásra és nem engedik haza,tehát előzetesbe helyezik?
Mi lehet a maximum amit kaphat.Esetleg felfüggesztett lehet belőle?

ObudaFan # 2014.02.18. 06:15

Kizárni nem lehet. Mondjuk előbb őrizet, aztán előzetes. Két évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető, de ennyi nem lesz belőle.

ObudaFan # 2014.02.18. 06:15

De egyébként az előzetest a leírtak alapján valószínűtlennek tartom.

zsanrieta1231 # 2014.02.18. 06:20

Akár felfüggesztett is lehet?Számit hogy mennyire kicsik a gyerekek?

zsanrieta1231 # 2014.02.18. 06:25

Biroságon hivatkozhat a az újabb terhességre,hogy félt az anyagiak miatt,hogy a gyerekeknek nem tudják megadni amire szükségük van stb. és fejét elvesztve ilyeneket csinálr.Ugyanis ez akkor kezdődhetett mikor a picivel terhes lett.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.18. 07:15

Még mindig Ildikó, vagy ennyire divatba jött ez a fajta csalás a fiatal nők körében?

Véleményem # 2014.02.18. 07:19

Sok minden számít, de itt a topicban nem fognak ítéletet hozni sem olyan állásfoglalást ami 100 % lesz a tárgyaláson. Megközelítőleg van itt tájékoztatva, de élesben a bíró amit éppen gondol az ember jelenlétében, magatartás, körülmények stb. majd mérlegel az elmondottak és a tények alapján.

Hivatkozhat arra amire csak akar, csak hazugság ne legyen. ( Ez sántít kicsit 40 ember 1 millió Ft. eléggé elvesztette a fejét )

zsanrieta1231 # 2014.02.18. 13:01

Nem nem Ildikó vagyok,olvastam az ő kérdéseit is.Az 1m. megközelitőleg irtam,nincs annyi nem tudom,pontosan.Persze,tudom hogy itt nem hozhat senki itéletet,csak az ismerősömnek tudjajk valamit mondani azért érdeklődtem.Én vigyázok a gyerekekre mikor megy csütörtökön a kihallgatásra,remélem haza fog jönni. Biztosan nagyon megbánta,csak nagyon el van most keseredve.

Agent Cooper # 2014.02.18. 14:15

Kedves zsanrieta1231!

Igen, biztosan haza fog menni, de ettől még tényleg megtippelni sem lehet felelősségteljesen, hogy milyen büntetést kaphat. Találkoztam olyan esettel, amikor az ügyészség vádat sem emelt, de olyannal is, amikor letöltendő szabadságvesztést szabtak ki. Sok minden függ a körülményektől, de attól is, hogy melyik bíróság jár majd el. Sajnos ezeknél az ügyeknél akkor lehet bármit is mondani, ha teljes egészében ismerjük az ügyet.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

zsanrieta1231 # 2014.02.18. 21:46

Köszönöm a választ.Öhm nem tudom kiirhatom hol folyik a nyomozás!?

ObudaFan # 2014.02.18. 21:55

Akadálya nincs, hogy kiírd, de sok értelme sem. A Btk. az egész országra hatályos. (Amivel nem azt mondom, hogy a büntetéskiszabásban nincsenek különbségek, de ettől még nem fogja tudni megmondani senki, hogy mi lesz a büntetés.)

zsanrieta1231 # 2014.02.19. 08:31

Ma reggel hivott az ismerősöm,beszélgettünk,kiderült hogy eddig mindig a helybéli nyomozók jártak el az ügyében,tehát ők hallgatták ki,de most a nyomozást folytató hatóság lejön ide és ők akarják kihallgatni.Ennek van valami jelentősége.Biztos hogy nem fogják őrizetbe venni?Egyébként a nyomozás a végén jár,lehet csak azért jönnek le ők személyesen?

Agent Cooper # 2014.02.19. 08:52

Kedves zsanrieta1231!

Valószínű, hogy azért hallgatják meg közvetlenül, mert befejezéséhez közeledik a nyomozás. Amennyiben a terhelt nem követett el újabb bűncselekmény, nem fogják őrizetbe venni.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Gigi350 # 2014.02.24. 14:28

Üdvözlök mindenkit!

Ügyemmel kapcsolatban szeretnék egy hozzá értő szakembert megkérdezni.
Élettársam 4-éve jár tárgyalásra,sajnos rablás és más bűncselekménnyel vádolják.
4-év alatt volt már bent jó párszor a tárgyaláson,de egy ideje,minden tárgyalásra orvosi igazolást küld be kb már a negyediket.
Megszeretném kérdezni,hogy hány ilyen igazolást fogad el a bíróság,meddig lehet ezt így húzni?
Válaszát előre is köszönöm:Gigi

Agent Cooper # 2014.02.25. 08:36

Kedves Gigi350!

Nincs számszerűsítve, hogy hányszor lehet igazolni a távollétet. De ugye azt nem gondolják komolyan, hogy a bíró majd az idők végezetéig ezt engedni fogja? Ezzel a hozzáállással csak a saját helyzetén ront...

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

zsanrieta1231 # 2014.03.10. 18:18

Üdvözlet
Hát az ismerősömet tényleg haza engedték. :-)
Azért jöttek le a helyi kapitányságra hogy egy részletes gyanusitott kihallgatást hajcsanak végre.Mint kiderült a helyi kapitányság nem volt olyan körülményes mint kellett volna.
A lényeg 40 kárisult van,a kár 560.000 ft de ezen felül már megtéritett kb 400.000 ft-ot.Ugy nez ki zárják a nyomozást,állitolag muszáj is,mert lassan 2 éve hosszabbitgatják az ügyet.Kérdésem az lenne igy tudnak e már valamit mo dani megközelitőleg?Mármint büntetésre gondolok.Természetesen vallomásában elmondta a hölgy hogy lehetöségeihez képest törekszik a vissza fizetésekre.Volt 2 számotógép szakértőnél,milyen bűnügyi költségre számithat.
Ja a nyomozók azt mondták lehet ügyészi szakban lezárul az ügy.Ez mit takar?
Kérem válaszoljanak kérdéseimre.
Köszönöm szépen.

Agent Cooper # 2014.03.10. 18:52

Kedves zsanrieta1231!

A leírásából én arra következtetek, hogy a rendőrök lehetőséget látnak a vádemelés elhalasztására. Vádemelés elhalasztására rendkívüli enyhítő körülmények esetén van lehetőség (pl. szükséges a teljes kár megtérítése). Számomra meglepő lenne, ha egy ilyen súlyú ügy nem kerülne bíróság elé (tekintettel a sértettek számára), de elvileg van rá lehetőség.
A bűnügyi költség várhatóan pár százezer forint lesz.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Sammy17 # 2014.03.13. 08:56

1 éve itthon van a fiam feltételesen és most kapott egy ilyen levelet a bíróságtól,illetve a BV bírótól:Idézés Büntetés-végrehajtási ügyben.Mire lehet itt számítani?Kell valamit vinni,vagy miért van erre szükség?Semmi konkrétumot nem írtak.

ObudaFan # 2014.03.13. 10:18

A bíróságon be tud nézni az iratokba.