reintegrációs őrizet


Dr.Attika # 2017.05.19. 18:23

Nem értem egyébként, hogy a büntetés-végrehajtási intézetek miért "szabotálják" a reintegrációs őrizetbe helyezést.Talán attól félnek, ha minél kevesebb a fogvatartott, akkor egyre kevesebb foglálra lesz szükség.

Bells19 # 2017.05.19. 19:12

Hát igen sajnos a börtönök nem nagyon támogatják ezt a dolgot.

Maguk szerint érdemes akkor most élni a lehetőséggel? Mert ugye ezt csak egyszer tudjuk megkérni. ..

bardi # 2017.05.30. 05:48

Tisztelt Fórumozó!
Én 2017.02.16 óta reintegrációs őrizet alatt lévő elítélt vagyok 2017.11.27-ig. Eddig minden rendben volt. Sikerült végre egy jó munkát találnom egy kisvállalkozónál. A bíróság a kérelmemnek megfelelően végzésben módosította a mozgási zónámat. Kérelmemben leírtam a bíróságnak és írásban is és szóban is közöltem a pártfogó felügyelővel, hogy a munkáltatómmal nem közöltem a státuszomat, érthető okokból. Két nap munka utáni első szabadnapomon a pártfogó kiment a munkahelyre és mindent elmondott. AZ hogy én egyébként papíron börtönben vagyok, szóval mindent. Ott fontoskodott, szabályokat írt elő stb. Természetesen a munkáltatóm megdöbbent, többet nem kell mennem... Kérdésem van e joga ilyen kényes személyes adatokat, amiket kezel harmadik személlyel a tudtom nélkül közölni? Egyáltalán volt e jogosítványa ehhez az egészhez? Kihez fordulhatok annak megállapításáért hogy törvényesen járt e el? BV Ügyészhez, vagy az Adatvédelmi Hatósághoz? Hogyan tudom elérni hogy másik pártfogót kapjak helyette? Nem akarom ezt annyiban hagyni! Kérem segítsen!Köszönöm

Laura2010 # 2017.05.31. 08:25

Szép napot!
Érdeklődni szeretnék,hogy párom Baracskán van a bv-ben és az a mende-moda jár hogy a reintegrációs őrízet feltételeinél fölemelik nem 5 év alattiaknak jár úgy mint eddig hanem 7 évre emelik igaz ez?

Öreg Tölgy # 2017.05.31. 17:47

Hét akkor sokadszor is: nem.

walowilag # 2017.05.31. 19:04

Ügyvédeknek nem kell tisztának lennie?
Lehet adó-és egyéb nem fizetett tartozása? Állhat mindenféle végrehajtás alatt? Közben kamarai tag és praktizálhat? Sokunk számára ez szokatlan! A Magyar Ügyvédi Kamara miért engedi ezt?
Képviselheti ügyfelei végrehajtási ügyeit, miközben ő maga is mindenféle végrehajtás alatt áll? Az Igazságügy hogyhogy megengedi ezt? Talány nekem. Nektek mi a véleményetek?


Letiltások

Vadsuhanc # 2017.05.31. 20:02

walowilag

A reintegrációs őrizet témában kérdezed? Ha elítélt az ügyvéd ugyanezen jogszabályok vonatkoznak rá mint minden más emberre. Szerintem.

Addig meg senki nem bűnös még jogerős ítélet nem születik ellene. A végrehajtási eljárások pedig nem adnak alapot a "priusznak ".

Azt az ügyfél dönti el kihez fordul.

Bells19 # 2017.06.01. 08:17

Tisztelt Ügyvéd Urak!

Beadtuk a kérelmet a Reintegrációra.
Viszont közben jött értesítés egy új folyamatban lévő ügyről , amiről még nem tudjuk biztosan, hogy gyanúsítottként fog e benne szerepelni vagy tanúként.
Érdeklődnék így van esély arra, hogy megkapja?

Dr.Attika # 2017.06.01. 09:39

Tisztelt bells19!
Nem befolyásolja.

Amanda12 # 2017.06.06. 00:52

Tisztelt ugyved ur!
Kerdesem a kovetkezo lenne parom kulfoldon jellenleg hazi orizetben van napi 7 orat mar 1 eve .Most kiadatas elott van szeretnem megtudni hogy mivel o nem vonult be a megadott hatar idore igyis jogosult e a kedvezmenyre 2 evre felfugesztve 4 honapja van plusz itélet 1ev 6 honap osszesen 22 ho ha le szamoljuk az itt letoltott idejet kb 3 honap legkorraban mikor kerheti a reintegracios orizetett a 3 honap bele e szamit neki a kotelezo letoltendobe.
Esetleg nem e tudna ajanlani valami konstrukciot szamara hogy ne kelljen sokat bortonben lennie mivel o beteg panik betegsege van retteg a bezartsagtol emiatt is tartot 1 evig a ki adatasa mar ongyilkos is probalt lenni
Kerem hogy valaszoljon mi elobb nagyon fontos .
Kosszonom

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2017.06.06. 10:08

Kedves Amanda12!

Ha valaki nem vonul be a büntetés-végrehajtási intézetbe, akkor elveszti a kedvezményét. Ez nem jelenti azt, hogy a reintegrációs őrizet lehetőségéből ki van zárva. Alapvetően a házi őrizet - megállapították vagy majd megfogják hány nap számít egy bv. intézetben töltött napnak - és előzetest letartóztatás is beleszámít a 3 vagy 6 hónapos időtartamba, hiszen 1 évet meg nem haladó tartamú szabadságvesztés esetén 3 hónap a kötelezően bv. intézetben töltendő idő.

A kérelem beadásánál figyelembe kell venni azt, hogy valaki szándékos vagy gondatlan bűncselekmény miatt kapott végrehajtandó szabadságvesztése. Hiszen szándékos esetében csak 10 hónapara adható meg, gondatlan bűncselekmény esetében 12 hónapra. Itt a 22 hónap esetében ha jól értem nincs kedvezmény, akkor abban az esetben ha megkezdte a büntetésének letöltését itthon, akkor kb 2 és fél 3 hónap után megindítható az eljárás. Mert körülbelül 2 hónap alatt születik döntés reintegrációs ügyben.

http://lorik.hu/…-modositasa/

Amanda12 # 2017.06.06. 10:46

Kosszonom a Lorik ugyved urnak a valaszat!
A kedvezmenyel kapcsolatban egy ugyved azt Mondta hogy uj torveny alapjan mar nem kizaro ok hogy ha valaki nem vonult be Idobe a szabadsag elzarasara .Allitolag biro dont e felol.

Amanda12 # 2017.06.06. 11:14

https://www.google.co.uk/url?…

Ez egy link a felteteles szabadsagra bocsatasrol ezt kaptam hogy olvassam el emiatt vagyok ossze zavarodva itt nem szerepel ki zaro oknak vagy En nem lattom.Ez egy 2016 os jogassz alapszak dokumentum.
Elnezest csak nagyon fontos volna megtudjuk es ma mar tobb helyrol mast mast hallotam es ossze vagyok zavarodva
Ha barki tud nekem ezzel kapcsolatosan segiteni nagyon szepen megkosszonem. Kerem aki teheti olvassa at ezt a dokumentumot.
A dokumentum 4 pontja megnevezzi a kizaro okokat. Megegyszer kosszonom !

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2017.06.06. 12:10

Az ítéletet kell alapul venni, ott rendelkeztek arról, hogy mikor bocsájtható legkorábban szabadon vagy sem az elítélt. Azonban mivel ez nem kötelezettség hanem lehetőség így a bv. bíró dönt róla. Ahogy ha nem vonul be valaki a bv bíró, dönt a hogy a kedvezményes szabadulás lehetőségét megvonja-e az elítélttől.

Amanda12 # 2017.06.06. 13:38

Köszönöm Lorik urnak a valaszat!
Akkor nem kizaro ok .

moho # 2017.06.06. 21:37

De nyilvan a bv biro minden olyan esetben elveszi a kedvezmenyt ha valaki onhibajabol nem kezdi meg a szabadsagvesztes letolteset,ugyanis torveny kotelezi ra!
Behivo levelben egyertelmuen szerepel

Öreg Tölgy # 2017.06.07. 06:28

Arról nem is szólva, hogy az 1 év 6 hónapos és a 4 hónapos büntetés nem számítható egybe. Az 1 év 6 hónap esetében biztosan kizárják a feltételesből, ha nem vonul be. Ettől még a reintegrációs őrizet mehetne, de ott van a követő ítélet, a 4 hónap, ami kizárja azt. A 4 hónap meg olyan rövid, hogy mire letölti belőle a kötelező 3 hónapot, már mehet feltételesre. Úgyhogy sajnos, ebből a 22 hónapból legalább 21-et bv.-ben kell tölteni, leszámítva természetesen a házi őrizetben töltött idő egynegyedét (börtön fokozatnál).

biaa9510 # 2017.06.22. 14:43

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Érdeklőnék, hogy párom csalás vétsége miatt kapott 1év fogház büntetést + volt neki 6honap felfuggesztetje igy 1év 6hónapot kapott, ami 2017.05.05 en lett jogerős másodfokon. A behívóját már megkapta, 2017.08.08an kell bevonulnia. Kedvezményekből a bíróság az ítéletben nem zárta ki. Kérdésem lenne, hogy halasztási kérelmet tudunk-e beadni ugyanis vállalkozó ennek az ügyeit a bevonulás elött el kellene intézni amire igencsak kevés ez az 1hónap (3napja érkezett a behívó)? Ha az iteletbe 2/3resz kitoltese utan helyezhető feltételes szabadlàbra van e esély a feles kedvezményre, meg adhatja e a bv. bíró? Reintegráció kérvényezhető e vagy meg kaphatja e ezzel a büntetéssel? Mert ugye pl 1év 2/3-a 8 hónap ugye itt kérvényezhető lenne 6hónap után, de ott van még a +6hónap aminek a 2/3-a 4 honap es ugye 4honap utan még nem kérvényezhető. Ez tényleg így van vagy ha ugy számoljuk, hogy 1ev6honap 2/3-a 1év azaz elvileg onnantol ha minden jol megy feltetelesen szabadlabra helyezheto lenne akkor már 6honap utan kérvényezhető a reintegráció?

Válaszát előre is köszönöm!

karol 32 # 2017.06.25. 17:57

hogyan lehet reintegrációt kérni.

karol 32 # 2017.06.25. 18:02

tisztelt ügyvéd ur
a párom magánlaksértés miatt ül 2 tő hónapja,érdeklödnék hogy mit tegyünk hogy minél elöbb szabaduljon,akár házi örizzettel is.ö még elsö büntényes és 3 kiskoru gyermekünk van.

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2017.06.26. 09:51

Tisztelt biaa9510!

Kérelmet lehet írni az első fokon eljáró bíróságnak a kiszabott büntetés halasztása miatt.

Reintegrációval kapcsolatban azt tudom mondani, hogy az első esetben nem lesz rá jogosult, mivel van egy felfüggesztett szabadságvesztés is, amit elrendeltek. Azonban a felfüggesztett szabadság vesztés esetén jogosult lesz, ha megfelel a törvényi feltételeknek.
1 évet meg nem haladó tartamú szabadságvesztés esetén 3 hónapot kell bv. intézetben tölteni a büntetésből.

Tisztelt kareol 32!

Nehéz ennyi információból megmondani, hogy a párja jogosult-e reintegrációs őrizetre. Van egy 3-s feltétel rendszer, aminek meg kell felelni:

  • nem személy elleni erőszakos cselekmény miatt kapott ítéletet,
  • nem mint visszaesőt ítélték el,
  • 5 évet meg nem haladó tartalmú szabadság vesztés miatt ítélték el.

1 évet meg nem haladó tartamú szabadság vesztés esetén 3 hónap után jogosult reintegrációra az elítélt, míg 1 évet meghaladó tartamúnál pedig 6 hónap bv. intézetben töltött idő után!

http://lorik.hu/…-modositasa/

karol 32 # 2017.06.26. 19:02

tisztelt ügyvéd ur, tudna nekem egy cimet adni hova tudok kérelmet irni kedvezményért a páromnak.

Öreg Tölgy # 2017.06.27. 03:39

Tisztelt karol32,

ez így nagyon nehéz lesz. Ön egyébként senkihez nem írhat kérelmet, csak a párja és a védője.

karol 32 # 2017.06.27. 13:14

tisztelt ügyvéd ur,minek kell megfelelni a ki jelölt lakásba hogy a párom bisztosan megkapja a reintegrációt,és a kártyával töltött villany óra befojásolhatja e.elöre is köszönöm a válaszát.

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2017.06.27. 13:22

Tisztelt karol 32!

Csatlakozva a kollégához ez valóban nem így működik. Ön nem tud a párja nevében kérelmet írni, kizárólag a párja vagy a védője az, aki ilyen kérelmet az illetékes büntetés-végrehajtási bírónak megküldi.

Ilyen kevés információból egyébként is nehéz megmondani, milyen kedvezményekre jogosult az Ön párja.