reintegrációs őrizet


drbjozsef # 2022.11.07. 05:22

Brilliáns.

Majordomus # 2022.11.06. 20:39

Vedd fel a kapcsolatot az ügyvédeddel aki eljár ez ügyben.

Gigi130914 # 2022.11.06. 01:24

Elírtam …
2015-ben

Majordomus # 2022.11.05. 20:06

2025-ben hoztak itéletet?

Az még odébb lesz!

Gigi130914 # 2022.11.05. 19:57

Kedves Ügyvédek és mindenki más aki érdemben hozzá tud szólni a kérdésemhez !
2013-mas ügy melyben 2025-Ben hoztak ítéletet . 7 hónap letöltendő fogházban .
“Sajnos a Férjem nem vonult be , letölteni a büntetést .
Egy “”””jóakarónk””” jóvoltából augusztusban bejelentés alapján elvitték Őt .
Megkapta a fogvatartói lapot , miszerint kedvezménnyel március helyett januárban szabadulhat reintegrációs őrizetbe pedig november 16.-án helyezhető .
A kedvezménytárgyaláson a kedvezményt elvették de a reintegrációról nem esett szó .
Beadtuk a szükséges papírokat .
Szeretném tudni ,hogy mennyi az esély arra ,hogy engedélyezik számára a regintegrációs őrizetet??
Olvastam ,hogy több hónap mire döntést hoznak … Abban az esetben is mikor ilyen “ rövid “ a büntetési idő ?
Köszönöm annak aki válaszol !

Majordomus # 2022.09.11. 20:21

Persze de itt nincs szó lakhely elhagyásról csak helyben munkáról.

Slainte # 2022.09.11. 07:44

Hogyne lenne, a bűnügyi felügyelet korlátozhatja a terhelt mozgását meghatározott területre is (Be. 281. § /2/ bekezdés a) pont). Ilyenkor annak sincs akadálya, hogy az érintett dolgozzon, csak nem hagyhatja el a kjelölt terület határát.

Slainte # 2022.09.11. 07:44

Hogyne lenne, a bűnügyi felügyelet korlátozhatja a terhelt mozgását meghatározott területre is (Be. 281. § /2/ bekezdés a) pont). Ilyenkor annak sincs akadálya, hogy az érintett dolgozzon, csak nem hagyhatja el a kjelölt terület határát.

Majordomus # 2022.09.08. 19:53

Ha nincs letartóztatva,vagy előzetesben,akkor semmi akadálya!

szakvizsga2015 # 2022.09.08. 15:18

Tisztelt Hozzáértők!

Kérdésem lenne, hogy a a jogerős elítélés előtt van-e olyan kényszerintézkedés, mely lehetőséget ad arra, hogy a terhelt egyfajta "lakhelyelhagyási tilalom" címén adott települsét ne hagyjon el és dolgozhasson? Ha igen, ezt melyik törvény és hol szabályozza?
Köszönöm szépen a válaszokat.

Minon86 # 2022.02.10. 09:08

2/3 haszonélvezeti jogot elfogadját a befogadó nyilatkozatnál?
A haszonélvezezi joggal maga az elitélt rendelkezik ilyenkor is kell befogadó nyilatkozat a tulajdonosoktól?

dualshock9409 # 2022.02.04. 09:04

Üdvözlet!

Szeretnék érdeklődni, hogy a regintegrációs őrizethez jogerőben muszáj bent lenni 6 hónapot, vagy előzet is beleszámít? 2év2hónapot kaptam, de 1 teljes évet töltöttem előzetesben. Kedvezménnyel együtt gyakorlatilag 5.5 hónap maradt már csak a büntetésből, ami bőven belefér a maximum 10 hónapos reintegrációba. Most ezt nekem bent kell kiülnöm teljesen? Aki meg 1 napot sem volt előzetesben, gyakorlatilag a 1/3-adát fogja bent tölteni mint amit én fogok? Kicsit igazságtalannak tűnik így a rendszer. Elképzelhető, hogy bevonulás után pár hét vagy 1-2 hónap alatt megkapom a fent maradó időre a reintegrációt? Válaszukat előre is köszönöm.

Engo # 2022.01.04. 10:10

Köszönöm Szépen

Slainte # 2022.01.04. 06:03

Ha megkapod a kedvezményt, akkor 9 hónapnál előbb fogod látni, mivel 1 év kétharmad része 8 hónap. A reintegrációs őrizet szempontjából az egy évet meg nem haladó büntetésből kell három hónapot kitölteni, és mivel az egy év nem haladja meg az egy évet, ezért arra ez vonatkoziik. Úgyhogy - a leírtak alapján - elvielg három hónap után leheteséges a reör.

Engo # 2022.01.03. 23:42

Jó estét ! Azért irok de mert már hivtam pár ügyvédet ès kb senki nem akar vagy nem tud segíteni termèszetesen nem ingyen vàrnàn. A lènyeg jó pàr ève kàbitoszer birtoklàs èrt kaptam 1èvet 2èvre fel fügesztve , èn meg el csesztem nem jártam a pàrtfogòhoz , mostanra àt let vàltva le kell töltenem 2/3kedvezmènyem az mèg van az az adható. A kèrdèsem az lenne ,hogy a reör nekem lehetsèges e vagy alap ki vagyok zàrva ebből? Meg neten utàna olvasva az 1èvet nem meg haladónàl min 3hónapot le kel tőlteni az 1èvet felett min 6hónapot ,nekem az hogy pont 1èv akkor melyikbe esik bele ? Valaki ha tud segitsen màr ma 3ügyvèdet hìvtam egyik nagyon bunkón le ràzot a màsik mondta ehez nem èrt a harmadik meg folyamatosan foglalt volt .Nem telefonon vàrtam volna hogy segitsenek legalàbb szemèlyesen de semmi. Nem voltam mèg börtönben tudom itt ezen a ponton màr nem lehet el kerülni ,de legalàbb tudjam hogy van rà esèly hogy elöbb làssam a csalàdom mint 9hónap. Köszönöm előre is a vàlasz/okat.

Braly # 2021.11.16. 12:03

Én is köszönöm a válaszotokat, hasznosak voltak, én is kérvényezni fogom amint bekerülök.

lohengrin # 2021.11.15. 13:08

Slainte

kösz a választ, igen ezzel azét tisztában vagyok, hogy ez nem egy 2 perces művelet, nyilván előszőr arról dönt, higy beszámít-e, és utána dönthet majd egy külön eljárásban az elrendelésről

még1x köszi a választ

Slainte # 2021.11.15. 12:30

lohengrin,

igazad van, a bírói gyakorlat tényleg megosztott, ezért én is beadnám a helyedben. Azt azonban tudnod kell, hogy a bíró döntése nem arról fog szólni (legalábbis első körben), hogy szükségesnek tartja-e a 10 hónapi további benntartásodat a büntetés céljainak érvényesülése végett, hanem az, hogy milyen álláspontot foglal el abban a kérdésben, hogy az előzetes beszámítható-e a minimzm tartamba vagy sem.

lohengrin # 2021.11.14. 19:14

Braly! Én ettől függetlenül be fogom adni a kérelmet a reintegrációs őrizetre. Mondja a szemembe a bíró, hogy 2,5 év előzetes és 12 év eljárás, a társadalomba történt visszailleszkedésem után 9 évvel ki kell vonni a társadalomból, azért, hogy megtudják hogy vissza tudok-e oda illeszkedni oda, ahova már 9 éve visszilleszkedtem........ mondja a szemembe a bíró, hogy az ma Magyarország igazságszolgáltatása

Braly # 2021.11.13. 23:14

Nekem ugyan ez csak 6 évig húzódott el, és nekem is kb 6 hónapra kell visszamennem, szánalmas hogy ennyi idő után vissza basszék az embert, undorító - ez biztos jót fog tenni a személyiségi fejlődésemnek megint állatkertbe kell kerüljek.

lohengrin # 2021.11.13. 14:19

Kedves Slainte! Braly kérdésére - mely szerint a reintegrációs őrizet hat hónap után kérvényezhető - egyértelműen úgy válaszolt, hogy ebbe az előzetes letartóztatás nem számít bele. Tudomásom szerint ebben azért megosztott a bírói gyakorlat. De mi van akkor, és most magamról beszélek, ha (nem erőszakos bűncselekmény miatt) 2 és fél évet voltam előzetesben, onnan 2012-ben negdtek ki, majd az eljárás 9 évig húzódott és csak most született itélet. A visszalévő időm nem éri ez a 10 hónapot. 2012 óta dolgozom, családomat eltartom, szocális környezetem rendezett, a munkáltatóm a munkámmal elégedett, még csak szabálysértésem, vagy gyorshajtásom sem volt, stb. . Azaz tkp. az elmúlt 9 évben teljesen visszailleszkedtem a társadalomba, jogkövető, redezett életmódot élek, családomat eltartom, folyamatosan dolgozom. És itt a kérdés: a reintergrács őrizetnek a célja, hogy segítse az elitéltet visszaillaszkedni a társadalomba, amibe én már 9 éve visszailleszkedtem, de a bírósági eljárás elhúzódása miatt (ami nem a terhelteknek volt felróható) most akkor kivonnak 6 hónapra abból a társadalomból, amibe 9 éve visszalleszkedtem, azért hogy meg tudják vizsgálni hogy alkalmas vagyok-e a visszailleszkedésre? Valóban ez lenne a jogszabály szeelmisége?

Slainte # 2021.11.04. 17:37

Nem, Ahol beszámít az előzetes (pl. evsz., fokozatváltás), ott a bv. törvény külön kimondja.

Braly # 2021.11.03. 14:06

Üdvözlet mindenkinek!
A reintegrációs őrizettel kapcsolatban arra szeretnék választ kapni, hogy az egyik feltétele kimondja, hogy minimum 6 letöltött hónap után kérvényezhető illetve kapható, hogy ebbe az idő az előzetes letartóztatásban töltött idő beleszámít-e?
A választ előre is köszönöm!

Szilvy90 # 2021.06.22. 17:04

Szép napot kívánok mindenkinek.

Létrehoztunk egy csoportot facebookon. Ahol közvetlen hozzátartozók segítik egymást, csatlakozzatok ha szeretnétek.
A csoport neve Összetartozás.

Kitartást kívánok mindenkinek.

Slainte # 2021.05.27. 11:31

Igen, lehet fellebbezni és ugyanannak a törvényszéknek egy másodfokú tanácsa bírálja el. Az ügyész a bv. intézet székhelye szerinti ügyészség.