reintegrációs őrizet


zsike005 # 2016.11.04. 08:28

zsike005!Ismét probléma!Férjemnek 3 hónapot le kell tölteni fogházba is , ez van most Okt.26. tól.Beadtuk at Rö-re is a kérelmet. Most meg átszállitják Baracskára, Szombathelyről.Ennek mi lehet az értelme? Nem mondtak semmit.Köszi, Aki valamit tud hozzászólni!

Karola76 # 2016.11.02. 18:10

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!

Öreg Tölgy # 2016.11.02. 17:24

A törvény jelenleg a köztársasági elnök aláírására vár. Itt tudja követni, hol tart a dolog, és a szövegét is elolvashatja PDF-ben.

http://www.parlament.hu/…-lekerdezese?…

Karola76 # 2016.11.02. 15:38

Üdvözlet kedves "Mindenki" :-)
Kérésem-kérdésem Bárkihez szól aki kicsit is jártasabb a Magyar Közlöny értesítéseihez.Úgy hallottam,az elmúlt héten,az OGY. 110 igen,23 nem,35 tartózkodás mellett elfogadta a reintegrációs őrizet kiterjesztéséről szóló tervezetet.Hol lehet megtalálni ezt a Közlönyben?Páromnak jövő márciustól járna a "régi"szerint,ami legfeljebb az utolsó 6 hónap,így viszont ha elfogadták decembertől járna.Mivel jan 1-én kép hatályba,addig szeretnénk mindent papírt előkészíteni.
Nagyon köszönöm Mindenkinek!!

Zsofi89 # 2016.10.28. 17:40

Jo estet!Azt szeretnem kerdezni hogy a paromnak van koveto itelete akkor megkapja a reintegracios orizetet attol fuggetlenul?elore is koszonom

zsike005 # 2016.10.27. 16:38

csabika tolna! Viszont kivánok minden jót! zsike005

csabika tolna # 2016.10.27. 06:58

kedves zsike005 köszönöm a választ.Ugyan ebbe a helyzetbe vagyok én csak nekem 6 honap börtön 6 honap fogház..Hát akkor remélem nekem is jár majd a börtönböl is hiába nincs le irva a papira hogy jár..Igen én is ugy tudom hogy le kell üljön a párjának a fogházbol is 3 honapot és utána jár a RÖ minél elöbbi szabadulást kivánok..:)

zsike005 # 2016.10.26. 17:57

Kedves csabika tolna! Hát nálunk a felfüggesztett volt 8 hónap börtön, abból 2 hó kedvezmény.Ma 6 hónap után került át fogházba.Mikor a kedvezményt megkapta , akkor mondta a Bv biró, hogy lesz 2 hó kedvezmény a másik 8 hónapból is , de ez még csak szóba történt , papir nincs róla.Igy elvileg 2017. ápr.5. aszabadulás.De beadtuk ma kérelmet az RÖ-re, de azt mondta az ügyvéd, hogy a fogházba is le kell tölteni 3 hónapot. Most itt tartunk , és még nem világos a ,hogyan lesz tovább!Üdv:zsike005

csabika tolna # 2016.10.26. 11:23

kedves zsike005 segitségét szeretném kérni..Ugyan ebbe a helyzetbe vagyok mint a kedves férje..Felfügesztet alatt ujabb büncselekményt Igy vissza kaptam a 6 honap felfügesztet börtönt és plusz az uj büncselekményért 6 honap fogházat.A börtönel kell kezdjem mert a szigorubb a kérdésem az hogy abbol van kedvezményem mármint a férjének volt?Mert a fogházbol 2 honap a kedvezményem mert rajt van a papiron amin az itélet van de a felfügesztet börtönröl semmmi nincs az se hogy van az se hogy nincs.

NP01 # 2016.10.26. 07:09

A törvényTERVEZET így szól:

(1) A Bv. tv. 187/A. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(1) Ha a szabadságvesztés céljának megvalósulása ilyen módon is biztosítható, a feltételes
szabadságra bocsátás esedékessége, illetve ennek kizárása vagy kizártsága esetén a szabadulás
várható időpontja előtt reintegrációs őrizetbe helyezhető az az elítélt, aki azt vállalja és
gondatlan bűncselekmény elkövetése miatt ítélték szabadságvesztésre, vagy ha szándékos
bűncselekmény elkövetése miatt ítélték szabadságvesztésre

  1. nem a Btk. 459. § (1) bekezdés 26. pontjában meghatározott személy elleni erőszakos

bűncselekmény miatt ítélték el,

  1. első ízben ítélték végrehajtandó szabadságvesztésre vagy visszaesőnek nem minősülő

bűnismétlő, és

  1. öt évet meg nem haladó tartamú szabadságvesztést tölt.”

(2) A Bv. tv. 187/A. §-a a következő (1a) bekezdéssel egészül ki:
„(1a) A reintegrációs őrizet időtartama

  1. legfeljebb egy év, ha az elítéltet gondatlan bűncselekmény elkövetése miatt ítélték

szabadságvesztésre,

  1. az a) pontban meghatározottakon kívül legfeljebb tíz hónap.”

http://www.kormany.hu/…r%C3%B3l.pdf

zsike005 # 2016.10.26. 07:00

Köszönöm a válaszát Kedves kaskri!Szomorú vagyok!

B.Fatime # 2016.10.25. 23:00

Üdvözlöm a Tisztelt Cimzetteket!
Az imént olvastam, hogy 2016.nov. 25.-én változás történt a reintegrációs őrizetet kiterjesztették,
A fiam fogház fokozatban van és ezen belül is enyhe fokozat.Nem visszaeső és nem életellenes cselekményért tölti szabadságvesztését. A 3és félévből már letudott 2 évet. Szeretnék felvilágosítást kapni, hogy van-e esély arra,hogy megkapja,és mennyi didőre lenne ez 6hó vagy 1 év. már annyi mindent hallottam és nem tudom mit higgyek. A jelenlegi helyzetben mire számíthatunk.
Előre is köszönöm a szíves válaszukat.
Tisztelettel: B.Ibolya

kaskri # 2016.10.25. 22:51

zsike005!

Reintegrációs őrizetes voltam én is! Sajnos új ítélet letöltésének megkezdésétől ki kell tökteni a minimum időt, ami fogházban 3 hönap! Nem tudom imilyen szemléletű a nevelője, de ha lehet minél hamarabb adjátok be. Nekem közel 5 hónapig tartott a folyamat a Szolnoki BV Intézetben! Sok sikert!

zsike005 # 2016.10.25. 19:19

Dr.Attika! holnap adjuk be a férjemnek az RÖ-t.Ittas vezetésért kapott 8 hónap fefüggesztettet. de visszaesett és 8 hónap letöldendőt kapott. Amit most is tölt.Nem vonták össze.A börtön minősitésbe kapott 2 hó kedvezményt.Most okt. 26án,kerül fogházra, ahol ujabb 6 hónapot kellene elvoileg töltenie.A nevelő mondta , hogy beadhatjuk a kérelmet, de most az ügyvéd azt mondja , a fogházba is ki kell tölteni 3 hónapot, aztán lehet beadni. Hát már nem tudjuk , most hogy is van! Tudna segiteni!Zsike005 Köszönöm szépen

Brigittagitta # 2016.10.25. 16:58

vagyis aki másodszor van bent azok is kérhetik majd?

Dr.Attika # 2016.10.18. 14:28

A törvény módosítása folyamatban. Ha elfogadja az OGY., akkor január elsejétől jár.

csabika tolna # 2016.10.18. 14:23

Szép napot mindenkinek..Nov 10 kell be vonuljak pálhalmára.A kérdésem hogy ugy is jár a reintegrácios örizet hogy felfügesztetet kaptam vissza plusz amit el követtem azért kaptam 6 honap fogházat.összesen 12 honap a felfügesztettel együt

oldyboy # 2016.10.14. 12:16

Köszönöm szépen!

Öreg Tölgy # 2016.10.14. 11:21

Abban nem várható változás.

oldyboy # 2016.10.14. 07:28

A páromnak először volt egy felfüggesztteje ezután lett letöltendöje "gazdasági" büncselekmény miatt. Azt mondtákneki,hogy a kettő büntetés nem összevonható. Ebben esetleg valami változás?

oldyboy # 2016.10.14. 07:23

Köszönöm a gyors választ.

Dr.Attika # 2016.10.14. 07:23

Be lett nyújtva a módosító törvényjavaslat 2016 szeptemberben. Szerintem 2017. január 01-vel lép hatályba:

(2) A Bv. tv. 187/A. §-a a következő (1a) bekezdéssel egészül ki:
„(1a) A reintegrációs őrizet időtartama

  1. legfeljebb egy év, ha az elítéltet gondatlan bűncselekmény elkövetése miatt ítélték

szabadságvesztésre,

  1. az a) pontban meghatározottakon kívül legfeljebb tíz hónap.”
Öreg Tölgy # 2016.10.14. 04:33

Valóban nem igaz még, viszont tervben van.

Dr.Attika # 2016.10.14. 04:12

Börtön okosok terjesztik, nem igaz.

Alábbi a mai napon hatályos szöveg:

A reintegrációs őrizet
187/A. § (1) Ha a szabadságvesztés céljának megvalósulása ilyen módon is biztosítható, a feltételes szabadságra bocsátás esedékessége, illetve ennek kizárása vagy kizártsága esetén a szabadulás várható időpontja előtt legfeljebb hat hónappal reintegrációs őrizetbe helyezhető az az elítélt

oldyboy # 2016.10.14. 01:35

A párom pálhalmán tölti a szabadságvesztését, és kérte nézzek utána mert szerintük, a reintegrációs őrizet szabályai változtak, hat hónapról egy évre módosították.
Igaz e ez?