reintegrációs őrizet


Dr.Attika # 2017.12.09. 20:51

Pet44!
Ne írjál már szamárságot.Nem kell senkit felhívni.Ha a bv bíró már határozott, akkor szabadon kell engedni.

Pet 44 # 2017.12.10. 07:17

Dr.Attika

Én a hölgy kérdésére válaszoltam , úgy gondolom hitelesen, és nem írtam szamárságot, ezt kikérem magamnak . Biztos annak is oka van, hogy nem vette még fel a bv. a kontakt személlyel a kapcsolatot . A bv bíró, a reintegrációs őrizetbe helyezésről rendelkezett, nem pedig a szabadon engedésről . Az őrizet része a nyomkövetővel történő megfigyelés, ehhez pedig szükséges a jel mérés .

Nikki91 # 2017.12.10. 19:04

Hivatalos határozatot kapott, hogy holnapután hazaengedik (12.-e) Holnap felhívomam a BVt hátha mondanak valamit. Ugye attól még mert ők elfelejtettek kijönni mi még ezt nem szívjuk meg azzal, hogy ne, engedik haza?! Köszönöm

Pet 44 # 2017.12.10. 19:50

A bv. bíró döntését a bv . nem bírálhatja felül . Ha 12.-ét jelölte ki rö. megkezdésére, akkor ezen a napon, reintegréciós őrizetbe kell helyezni . Az is biztos, hogy nyomkövető nélkül, őrizetbe helyezés nem megoldható.

Eleonóra24 # 2017.12.10. 21:03

Egyelőre nem született döntés a reintegrációs őrizettel kapcsolatban, de a foganatbavételin febr.2 van megjelelölve. 300km-re van a börtön az őrizetre kijelölt lakástól, ezért szállítással oldják meg az esetleges rö-be helyezést, 2018. febr. 2 pénteki napra esik, és elvileg hétfőnként van szállítás, az lenne a kérdésem ilyenkor mire lehet számítani, a kijelölt dátum előtti hétfőn, (jah.29-én) vagy utána (febr. 5-én) szállítják?

izcsi06 # 2017.12.15. 07:00

Jó napot nekem az a kérdésem lenne hogy férjemnek van 1 év 6 hónap fogház ítélete amiből be ült már 7 hónapot és van 1év börtöne amiből 38 nap elözetesbe volt.A kedvezménye 2/3-os, de nincs összbüntetése akkor mikor kérheti a reintegrációt.Válaszát elöre is köszönöm

Pet 44 # 2017.12.15. 13:43

izcsi06

Bevonulás után ,egy hónappal, már kérelmezni kellet volna,a reintegrációs őrizetbe helyezést .

izcsi06 # 2017.12.15. 15:24

Köszönöm a vàlaszàt akkor hiàba van mind a kettöből mèg leülendője akkor is igènyelheti most?

Pet 44 # 2017.12.15. 17:50

izcsi06

Elnézést, rosszul értelmeztem az írását . Az elítéltel szemben, további szabadságvesztést kell végrehajtani, akkor nem jogosult, a reintegrációs őrizetre .

Pet 44 # 2017.12.15. 18:32

izcsi06

Az egy év börtön büntetésnél , ha nem visszaeső ill. bűnismétlő, akkor bevonulás után, lehetőség szerint, egyből kérelmezni kell, a reintegrációs őrizetbe helyezést .

Eleonóra24 # 2017.12.15. 18:37

Az lenne a kérdésem, miből áll, és kb mikorra várható a rö tárgyalása? 1,5 hónapja adta be a kérelmet, azóta már minden papír benn van, ami kellett. Olyan jó lenne ha vége lenne ennek a bizonytalanságnak, meg úgy igazából az egésznek már..

kérdező 59 # 2017.12.29. 07:51

Tisztelt Ügyvédek!

Az a kérdésem, hogy a börtön javasolhatja-e a feltételes szabadon bocsájtás (mint kedvezmény) visszaadását egy olyan jó magaviseletű, nem erőszakos cselekményért büntetett személy részére, aki nem vonult be időben. Azért kérdezem, mert korábban azt írták nekem, hogy minden kedvezményből kizárta magát ezzel a tettével, de a legutóbbi beszélőn a börtönőr is megerősítette, hogy kap börtön eltávot a börtön falain kívülre.
Válaszukat köszönöm!

Pet 44 # 2017.12.30. 13:00

Sajnos nem . A kedvezményről, a bíró határoz a tárgyaláson . És ha valaki, nem kezdi meg időben, a büntetés letöltését, az sajnos ezt elbukja . Bv. által adható, a börtön falain kívülre, látogató fogadás vagy eltávozás . De ezek csak jutalmak , a kedvezményhez semmi nincs .

Eleonóra24 # 2017.12.30. 18:06

reintegrációs őrizetről mikor születik döntés,mikor van a tárgyalása? csúszhat a "szabadulás" vagy a foganatbavételi lapon szereplő esetleges rö kezdete fix, ha elfogadják?

Pet 44 # 2017.12.31. 07:14

Ha szerencséje van , akkor a foganatba vételi lapon szereplő dátumtól kezdődhet, de csúszhat is .

Lara45 # 2018.01.02. 15:53

Jó napot érdeklödnék páromnak két ítélete van és nincs összbüntetése most üli az első ítéletét ami 1év 6hónap amiből már nyolc hónapja bent van és ezt az ítéletet fogházra váltsák ebben a hónapban utána kezdi a másikat ami 1év ebböl 38 napot volt előzetesben ilyen helyzetbe mikor lehet kérni a reintegrációt?

Amanda12 # 2018.01.05. 12:51

Jo napot !Páromnak 2 ítélete van 18 honap amibol 7 hónapot mar le töltött es van neki meg egy 4 honap amitt amiatt kapott mert felfüggesztett ideje alatt történt a bűncselekmény .
A kérdésem az lenne mikor mehet o reintegraciora
Ha foghazasitsa magat segit az ügyön hogy mi elobb mehessen reintegraciora .
Kerem ha valaki tud nekem segiteni vagy ajánlani valakit aki segitt meg köszönöm Kedvezményből ki van zárva mert nem vonult be időbe de ha van barmi javaslatot hogy szabadulhat elobb szivesen fogadom
Köszönőm

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2018.01.05. 15:09

Tisztelt Lara45!

Amikor párja megkezdi az 1 év szabadságvesztés büntetés töltését, célszerű a reintegrációs őrizetre irányuló kérelmet is előterjeszteni. Hiszen egy évet meg nem haladó tartamú szabadságvesztés büntetés esetén 3 hónapot kötelező bv. intézetben tölteni. Azonban ebbe az időtartamba beszámít az előzetes letartóztatásban töltött idő is.

https://lorik.hu/…-modositasa/

Lara45 # 2018.01.05. 15:28

De mivel most minősítik fogházra a börtönét így azt mondták neki hogy ez az ítélet lesz a követő azaz még ebből marad neki 4 hónap és ebben a hónapban kezdi az 1 éves ítéletét akkor is az 1 éves ítéletnél lehet kérni a reintegrációt vagy pedig a 4 hónapnál?

gabika28 # 2018.01.05. 19:14

szia érdeklődnék hogy a töbszörös visszaesőnek jár e othoni lábbilincs?

Eleonóra24 # 2018.01.05. 20:50

Reintegrációs őrizet alatt végzett munkához szeretnénk munkáltatói szándéknyilatkozatot beküldeni (bevonulás előtti munkahelye foglalkoztatná továbbra is) ennek a megfogalmazásában szeretnék segítséget kérni, illetve hogy mi az aminek érdemes, vagy szerepelnie kell benne! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Pet 44 # 2018.01.06. 06:42

Elenoóra24

Bele kell írni, a cég nevét címét,és hogy mióta dolgozott a munkahelyén .A reintegrációs őrizet alatt, is szívesen alkalmaznák .Nem árt ha van egy fényezés is benne ,pl.
Ezen időszak alatt, jó munkát végzett, munkatársaival a kapcsolata jó stb. Hétfőtől péntekig ,mettől- meddig akar dolgozni A munkára fordított időnek, tartalmaznia kell, az oda és vissza utat szánt időt is .

liza1996 # 2018.01.06. 19:45

Azt szeretném kérdezni,hogy a mostoha apám elítélték jelenlegis tölti az ítéletét az előző ügyéböl a felfügesztetjét vissza kapta erröl a kettőről összbüntetést kaphat e? Jelenleg már több mint 4 hónapja tölti büntetését kérheti az integrációs házi őrizetet,hogy ha erőszakos büncselekményt követett el? Ha igen akkor hogyan kérheti?

Fánkocska # 2018.01.07. 22:16

Tiszteletem!
Egy ismerősöm tölti épp a szabadságvesztését.Azt szeretnénk tudni,hogy az új év kezdetével történt e változás a reintegrációs őrizetre való jogosultsággal kapcsolatban?Illetve ha még nem,akkor lehet e már tudni valami biztosat előre( a változással kapcsolatban)?
Köszönöm válaszukat előre is!

Dr.Attika # 2018.01.08. 10:31

Tiszteletem! Semmi nem történt. Ha változás lenne azt megtudhatja a parlament.hu/törvényjavaslatok menüpontban.
Nagy a nyomás a magyar törvényhozáson az európai emberi jogi egyezmények kapcsán, hogy szüntesse meg a börtönök, fegyházak túlzsúfoltságát. Ennek kétségtelenül a reintegrációs őrizetbe helyezés lehetőségének a kibővítése lenne. Viszont ezt gátolja, hogy több ezer milliárdos börtön építési beruházás kezdődött. Ellentmondás: ha a Magyar Állam a reintegrációs őrizet (otthon fogvatartás) lehetőségét könnyítené, akkor az új börtönökre nem lenne szükség, így nagyon sok börtönt építő elesne a zsíros állam által juttatott haszontól.