Összbüntetés


nagymami51 # 2015.01.28. 16:09

Köszönöm a válaszát!Értem csak mende mondák beszélnek össze vissza.

Öreg Tölgy # 2015.01.28. 11:53

Nem igaz. Már többször leírtam: 1999 óta folyamatosan csak szűkül és szűkül az összbüntethető ítéletek köre. Értem én, hogy a remény hal meg utoljára, de kár abban reménykedni, hogy egyszercsak elkezdik újra bővíteni.

nagymami51 # 2015.01.28. 11:32

Tisztelt Szakértők!Elnézést kell kérnem önöktől el irtam a évet 2010-ben volt a első ügye a fiamnak.Én csak azt szeretném tudni hogy igaz e amit a új jogszabályról hallottam minden büntetést összbüntetnek? Köszönöm előre is a válaszukat.

Öreg Tölgy # 2015.01.28. 09:21

Hja, asszem értem. Nagymami most azt írja, hogy 2000-ben követte el azt a cselekményt a fia, ami miatt a felfüggesztettet kapta. Csakhogy nem az számít, hogy mikor követte el, hanem hogy mikor kapta jogerősen a felfüggesztettet. Az pedig lehet, hogy 2009-ben vagy utána volt (sajnos Mo.-n nem elrugaszkodott dolog egy 9-10 éves eljárás feltételezése). És így lehet, hogy az újabb, 2013-as elkövetéskor még próbaidő alatt volt.

Pedig ebben az esetben nincs összbüntetés, külön-külön kell kiülni a kettőt, legalábbis a feltételes szabadságig esedékes időket.

nagymami51 # 2015.01.28. 09:05

Tisztelt Agent Cooper,sajnos felfügesztett alatt követe el a kisebb értékre elkövetett lopást.Nem telt le neki a felfügesztet mert 2000-be követe el a nagyobb értékre elkövetett lopást amiért 2-évbörtönt kapott 4-évre felfügeszve és 2013-ban a kisebb értékre elkövetett lopást amiért 8-hó kapott.Azt szeretném megkérdezni,hogy ezt a két ügyet össze vonják e neki?Válaszát előre is köszönöm.

Agent Cooper # 2015.01.27. 18:05

Kedves nagymami51!

Miután a korábbi büntetés próbaideje már letelt, ezért az már nem végrehajtható.
Marad a 8 hónap.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

nagymami51 # 2015.01.27. 16:57

Tisztelt Szakértők!Segitséget szeretnék kérni,egy lopás bűntette miatt 2-év börtönt 4-évre felfüggesztve kapott 2000-évbe a fiam,2013-ba kisebb értékre elkövetett lopást is elkövetett amiért 8-hónapot kapott,azt szeretném tudni hogy összbüntetésbe veszik e neki? Válaszukat előre is köszönöm.

ObudaFan # 2015.01.23. 14:27

scofield79

A 2014-es és a 2015-ös ítélet összbüntetésbe foglalható. Feles kedvezményt az ítéletben lehet adni, utólag nem.

ObudaFan # 2015.01.23. 14:26

Az ítélet jogerejétől.

Ria72 # 2015.01.23. 11:43

Tisztelt ObudaFan, és Agent Cooper!

Köszönöm a választ!

Még azt szeretném megkérdezni, hogy az próbára bocsátás lejártának kiszámítása melyik naptól kezdődik?
A végzés kézhezvételétől, vagy a tárgyalás időtartama is beleszámít, esetleg?

Köszönettel:
R.I.Andi

scofield79 # 2015.01.22. 18:35

Szia.
Olyan segítséget kérnék,hogy

2009-ben kaptam csalásért 1,8 év börtönt 3 évre felfüggesztve.

2010-ben elkövettem egy csalást és egy sikkasztást.

2014- október 29.én másodfokon kaptam a 2010 es csalásért 1,6 hónap letöltendőt + visszakaptam a felfüggesztést is 1,8.

2015. ben kaptam a 2010 es sikkasztásért 1,6 évet letöltendőt.

tehát van 1,6 és 1,6 és 1,8 felfüggesztés amit le kell tölteni.

ebből lehet kvázi halmozat? nekem jár a feles kedvezmény?

2010 óta (több mint 4 éve) nem csináltam semmi törvénybe ütköző dolgot.
Bejelentve dolgozok azóta.

köszönöm a segítséget.

ObudaFan # 2015.01.21. 18:37

A bíróságtól indokolt kérelemmel új védő kirendelését kérheted, de ahhoz persze alá is kell valamivel támasztani az állításaidat.
Vagy meghatalmazol egy védőt, azzal megszűnik a kirendelés.

Ria72 # 2015.01.21. 12:44

Tisztelt Agent Cooper!

Köszönöm a választ!
Még azt szeretném megkérdezni, hogy mivel ártatlanul ítéltek el, fellebbeztem.
Viszont kirendelt védőm miatt ítéltek el, mert a bíró is ellenem volt, és a védőmmel összjátszott.
A tudtom nélkül tanúkat idézett be, akik hamisan tanúskodtak, hiszen ott sem voltak!!!
Négyszemközt meg is kérdeztem tőle, hogy kit véd?
Azt mondta, hogy NEM ENGEM!!!

Próbárabocsátást kaptam, és fellebbeztem, de félek, hogy marad továbbra is a kirendelt védő.

Lehet valahova panaszt tenni, és mit tehetek,hogy megszabaduljak tőle?

Köszönettel:
R.I.Andi

Agent Cooper # 2015.01.16. 10:57

Kedves Ria72!

A szülő kizárólag abban az esetben kaphat büntetést, amennyiben ő is érintett az elkövetői oldalon (például bűnsegédként) a bűncselekményben.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Ria72 # 2015.01.16. 10:54

Tisztelt Szakértők!

Segítséget szeretnék kérni: 16 éves gyerek bűntettéért ( lopás) ő kaphat bűntetést vagy a szülő is. Ez előtt szülő is vétséget követett el, amiért 1 évre próbára bocsátották.
A szülő büntetését összevonják, vagy még súlyosbítják?
Köszönettel:
R.I.Andi

Szilárd21 # 2015.01.10. 20:09

Nagyon szépen köszönöm a válaszát! :) Így már meg is értettem! Ezek szerint még van egy kicsi remény, mert van egy olyan amit az előtt követet el!

Öreg Tölgy # 2015.01.10. 20:01

Az Ön által idézett Btk 93. § (1) bekezdésre írtam, hogy így bizony. Azaz: nem lehet összbüntetni az olyan elítéléseket, amiket a legkorábbi elsőfokú ítélet után elkövetett cselekmények miatt hoztak.

Az viszont lehet, hogy a két későbbi ügyet külön lehet összbüntetni, ha ott is az összes cselekményt - a kettő közül - a korábbi elsőfokú ítélet előtt követték el.

Szilárd21 # 2015.01.10. 18:54

Bocsánat, hogy itt értetlenkedek! :)

De melyik részére tetszik, mondni, hogy "így bizony"?
Hogy mindent össze lehet vagy, hogy csak akkor ha az első jogerős előtt követte el?

Mert, "nekünk" sajnos utána van 2 ügyünk! :(

Még egyszer bocsánat, kicsit megvagyok csúszva ma, így a találkozó után!

Öreg Tölgy # 2015.01.10. 18:39

Így bizony. Egyébként csak 2013. július 1. óta, úgyhogy nem olyen régi ez a szabály.

Az összbüntetés körét 1999. óta csak szűkítik, így felesleges abban reménykedni, hogy olyat is összbüntetésbe lehet majd foglalni, amit korábban nem.

Szilárd21 # 2015.01.10. 16:16

Kedves szakértők!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy abban az esetben, ha valaki a jogerős ítéltet után követ el még más bűntettet is, van lehetőség összbüntetésre ahol mindent egybe vonnak és nem csak azt amit a jogerős előtt követett el?

Ma voltam beszélőn, ahol a hozzátartozóm mondta, hogy ő hallott valamit a BV-ben, hogy már mindent össze lehet vonni. Ez valóban így van?

Vagy még mai napig a következő szerint kell eljárni:

93. § (1) Ha az elkövetőt több, határozott ideig tartó szabadságvesztésre ítélik, a jogerősen kiszabott büntetéseket – törvényben meghatározottak szerint – összbüntetésbe kell foglalni, ha az elkövető valamennyi bűncselekményt a legkorábbi elsőfokú ítélet kihirdetését megelőzően követte el.

Előre is köszönöm a segítséget!