Ügyvédváltás


guba" # 2015.01.28. 18:56

Azt mondják várjuk meg, hogy első fokon milyen az ügyvéd, és ha idézem- "nem brillíroz" -akkor váltsunk! Szerintem ez butaság, ezért szerettem volna itt megerősítést kapni,

Jól gondolod, ez butaság, de semmit nem mond az ügyvéd képességeiről, hogy nem tudja kihozni előzetesből a védencét.

Másodfokon már csodát ritkán lehet tenni. Általános érvényű tanácsot nem lehet adni. Talán annyit, hogy ha nincs bizalom, váltani kell.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.26. 11:05

St.daat, túl sok amerikai filmet nézel.

chriswb # 2015.01.26. 09:19

Ha másik ügyvédben jobban bíznál, akkor válts!
A nagyhangú, pökhendi emberek, hogy téged idézzelek, nálam a sokat beszél, keveset tesz címen van elkönyvelve.
Én meg úgy jártam, hogy a megbízott ügyvédemet időközben törölték a kamarából!
Azt írják itt, keressek más ügyvédet.
Hát nem egyszerű.
Így jártam.
Üdv.:Chris

keszter0808 # 2015.01.24. 12:41

Köszönöm az Értelmes válaszokat!
Tudom, hogy nem lehet kihozni előzetből, nem is ez volt a kérdés. Hanem, hogy egy jó ügyvéd olyan védelmi stratégiát építene fel, amin azért sok múlik és nem mindegy, hogy 5 évet vagy 2 évet kap!
(Igen, hóvirágot szedett...)
Azt mondják várjuk meg, hogy első fokon milyen az ügyvéd, és ha idézem- "nem brillíroz" -akkor váltsunk! Szerintem ez butaság, ezért szerettem volna itt megerősítést kapni, hogy érdemes-e időben váltani még az első fok előtt!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.12. 20:02

Egyetlen egyszer tudtam valakit kihozni (magam is meglepődtem), de akkor sem a bírót győztem meg, hanem az ügyészt, és visszavonta az előzetes iránti indítványát. Mondta is neki a bíró egy hét múlva, amikor megint ott voltunk előtte, hogy "látja, Kolléganő, kár volt kiengedni".

ius latratus # 2015.01.12. 19:48

Nem.

Sherlock # 2015.01.12. 19:37

Biztos csak hóvirágot szedett, azért simán bent tartják 1,5 évig előzetesben. Egy jó ügyvéd húsvétra (nagy h?) kihozná.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.01.12. 19:00

KBS :)))

lajcsó # 2015.01.12. 18:51

Nem feltétlenül az ügyvéden múlik, de ha megingott a bizalom, akkor tanácsos felmondani a megbízást (bármelyik fél részéről).

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.12. 18:37

Lehet, hogy tévedek, meg naiv vagyok, de nem nagyon látom, hogy az ügyvéden múlna, hogy kiengedik-e a védencét az előzetesből.

lajcsó # 2015.01.12. 14:33

"ilyenkor érdemes ügyvédet váltani, ha nem vagyunk vele megelégedve, vagy várjunk az első fokig és utána váltsunk??"
Minek várni, ha nem vagytok vele megelégedve? II. fokon már elég nehéz helyrehozni az I. fokon elkövetett hibákat, illetve mulasztásokat (feltéve ha történtek ilyenek).

keszter0808 # 2015.01.10. 17:37

Tisztelt Szakértő!

Segítséget szeretnék kérni ügyvédváltással kapcsolatban!
A jelenlegi ügyvéd gyakorlatilag nem csinál semmit, úgy érzem, hogy csak felveszi a pénzt,és nem nagyon erőlteti meg magát... Próbáltam magam túltenni azon, hogy rendkívül beképzelt, pökhendi és arrogáns, de jó volt a híre, ezért megbíztuk! Azóta már sok rosszat is hallottam róla...A lényeg, hogy a Párom előzetesben van 6 hónapja, azt mondja az ügyvéd, hogy jövő ősz- télre várható az első tárgyalás, addig bent marad előzetben. Azt szeretném kérdezni, hogy ilyenkor érdemes ügyvédet váltani, ha nem vagyunk vele megelégedve, vagy várjunk az első fokig és utána váltsunk?? Azt hallottam,hogy most felesleges, mert csak pénzkidobás, de talán pár hónap alatt csak tud valamit intézni egy jó ügyvéd, és nem kell egy évet várni!
Előre is köszönöm a válaszát és az idejét!