Lehallgatják az ügyvédeket?


groszfater@gmail.com # 2015.06.04. 10:49

. Ha igaz a cikkben szereplő dolog, akkor ha lehallgatják a telefont, már küldhetik is az ügyfélre a nyomozókat.

és ezáltal javul a felderítési arány esetleg csökken a bűncselekmények száma az neked biztosan nagyon rossz !

Dr.Attika # 2015.06.04. 09:25

Humornak fogod fel, de a valóságban ez nem ilyen humoros. Felhív az ügyfél és sokaknak "szómenése van" és darálja a konkrét ügyét mit, hol, mit követett el, melyik hatóság nyomoz ellene stb. Ha igaz a cikkben szereplő dolog, akkor ha lehallgatják a telefont, már küldhetik is az ügyfélre a nyomozókat. Az ügyfél azt észleli, hogy az ügyvéddel történt beszélgetés után következett be a hatósági eljárás, tehát csak az ügyvéd dobhatta fel.
Én nagyon aggályosnak tartom ezt a dolgot.

Egyjogász # 2015.06.04. 09:14

"a Kamara egyik tagja jelezte, nem hivatalos, de megbízható információk szerint egy-két irodát "teljes egészében lehallgatnak

Biztosan így történt (Boncz Géza után szabadon):

Ügyvéd (ül egyedül az irodában, megkordul a gyomra, erre megszólal):
Basszus, már reggel óta nem ettem, a titkárnő szabadságon, a jelölt tárgyaláson, még csak le se tudok hajtani valakit egy jó fasírtos zsömléért.

....15 perc múlva kopogtatnak

Kialvatlan képű:
Jó napot kívánok! Figyelő Fikusz titkosrendőr vagyok. A vezérezredes elvtárs küldi ezt a téliszalámis zsömlét az ügyvéd elvtársnak, nehogy éhen haljon már itt nekünk.
Ja, és kéri, hogyha az a mocskos állat jön, aki után nyomozunk, ha arról beszélnek, hogy hol ásta el a hullákat, beszéljenek már hangosabban, mert az egyik mikrofonunk döglődik.

Ügyvéd: Köszönöm, persze, üdvözletem vezérezredes elvtársnak!

.......10 perc múlva (miután benyomta a kaját), megvilágosodott képpel:

Jé, most jövök rá, hogy engem teljes egészében lehallgatnak!

Vezérezredes elvtárs! Ha lehetne kérni még két doboz sört, és egy fél Unicumot is!

Dr.Attika # 2015.06.04. 05:17