Zaklatás


folyami géb # 2015.11.11. 20:10

A zaklatás mindenképpen közvádas (legfeljebb PÓTmagánvádas lehetne, de az itt még biztos nem játszik).

Ha volt mellette egy könnyű testi sértés, azt különíthették el és folytathatták magánvádasként.

Krigi # 2015.11.11. 19:20

Mitől függ, hogy a zaklatás közvádas vagy magánvádas eljárásként folyik?

georgh # 2015.11.11. 19:06

Tisztelt Folyami Géb! Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Üdv. georgh

folyami géb # 2015.11.11. 18:23

"Kérdésem, mi módon ismerhetem meg az eset kapcsán készült rendőri jelentés tartalmát?"

Besétálsz a bíróságra és megnézed az ügy iratait.

"Van-e módja a rendőrségnek, ill. a bíróságnak az általam zaklatás miatt tett feljelentést könnyű testi sértésre változtatni?"

Van. Ráadásul, ha az eset egyszerre történt - azaz valaki bántalmazott és közben megfenyegetett - még helyesen is jártak el. Ha meg nem egyszerre történt a két dolog, akkor lehet, hogy csak-e részében tették át az ügyet, és a zaklatás miatt megy tovább a közvádas eljárás.

"Amennyiben a személyes meghallgatáson nem jelenek meg, akkor is beszedik-e az illetéket adók módjára?"

Továbbá úgy megszüntetik az eljárást, mint a sicc. Viszont ha előtte elejted a vádat, akkor nem kell fizetned.

georgh # 2015.11.11. 12:19

Tisztelt Fórumozók! Zaklatás miatt még szeptemberben tettem feljelentést a rendőrségen. Az eset könnyű testi sértéssel is párosult, melyről orvosi látlelet is készült. Az eset után rendőri intézkedés történt. Nemrég kaptam meg a bíróság idézését, melyben könnyű testi sértés miatt kitűzték a személyes meghallgatás idejét, valamint egy végzést, mely szerint rójak le 10.000,-Ft illetéket. Kérdésem, mi módon ismerhetem meg az eset kapcsán készült rendőri jelentés tartalmát? Van-e módja a rendőrségnek, ill. a bíróságnak az általam zaklatás miatt tett feljelentést könnyű testi sértésre változtatni? Amennyiben a személyes meghallgatáson nem jelenek meg, akkor is beszedik-e az illetéket adók módjára? Válaszukat előre is köszönöm! georgh

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.10.19. 13:09

elég

Bublik # 2015.10.19. 12:51

Ha valaki telefonon, sms ben zaklat és fel akarom szólitani, hogy ne irjon, hivjon többet, azt elég sms-ben megtenni, hogy vagy ajánlott levelet kell küldeni az illetőnek?

Előre is köszönöm