büntető eljárás?


zsofar # 2017.02.24. 12:05

Köszönöm, megtettem.

Zs

Dr.Attika # 2017.02.24. 11:57

Írja meg a privát emailomra a lakcímét és megírom melyik bíróság bv. bírója foglalkozik az üggyel. Be kell menni hozzá előadni a dolgot. Lehetőség van rá, hogy új munkahelyet jelöljön ki és nem változtatja át.

moho # 2017.02.24. 11:47

Tisztelt dr.Attika!
Kulon kertem ezt az elsofoku birosagtol,igy mennyi ido alatt kell elbiralniuk?

zsofar # 2017.02.24. 11:46

Köszönöm a választ,

S nekem ilyenkor meg kell jelenem a BV biró előtt, vagy csak megkapom a határozatot?

Zs.

Dr.Attika # 2017.02.24. 11:27

Vélhetőleg az ügyész javaslatot tesz a szabvesz-re történő átváltoztatásra a bv. bírónál. Ő fog majd dönteni.

moho # 2017.02.24. 11:12

Kedves ObudaFan!
Köszönöm válaszát,én is ebben bízok,bár az érintett bíróság valahogy mindig mindenben kilóg a sorból...!
Mennyi ideje van a bíróságnak ezt a kérelmet elbírálni?

zsofar # 2017.02.24. 10:25

Sziasztok,

Tegnapi nap tájékoztatott a pártfogó felügyelő, hogy az ügyészség bekérte a papírokat és hogy további lépésekről ők fognak tájékoztatni.
Megijedtem mert nem tudtam rendszeresen járni a közmunkára elég kemény okok miatt amit igazoltam is.
Ez miatt kértem halasztást.
Lehet ez miatt kérték be?

Zs.

Dr.Attika # 2017.02.24. 09:57

Ha nem kért felfüggesztést vagy félbeszakítást,akkor nem fognak dönteni ebben a kérdésben. Egyébként az AB honlapján ott vannak az elbírált alkotmányjogi panaszok elbírálása. A határozatok végén ott van, hogy volt-e ilyen kérelem ha igen azt hogyan bírálták el.
Ahogy Hofi mondta: Babra munka, de megéri.

ObudaFan # 2017.02.24. 05:37

Az én tapasztalatom az, hogy kivételes a végrehajtás felfüggesztése. Ugyanakkor mivel ebben az ügyben az álláspontodat erősen alátámasztja korábbi AB határozat, így látok rá esélyt.

moho # 2017.02.23. 23:40

Senkinek nincs személyes tapasztala?

Dr.Attika # 2017.02.20. 21:43

Minden esetben az elsőfok dönt. Annyi a különbség, hogy az elsőfok felfüggesztheti saját maga, az Ab felhívására köteles felfüggeszteni. Mindkettő akkor, ha erre irányuló kérelem is van a panaszban.

moho # 2017.02.20. 20:31

Tisztelt Mindenki aki jártas a Jogban!
Volt mar valakinek tapasztalata alkotmanyjogi panasszal kapcsolatban a vegrehajtas felfuggeszteserol?
Milyen gyakran alkalmazzak?inkabb az elsofoku birosag vagy az alkotmanybirosag rendeli el,stb?!
Barmilyen tapasztalat erdekelne.
Koszonom

Öreg Tölgy # 2017.02.20. 05:17

Tisztelt vadsuhanc,

feltehetően van valamilyen adminisztratív oka, ami miatt elkerülték egymást ezek az információk, elég nehéz elképzelni, hogy az a banki alkalmazott, aki a közjegyzői nyilatkozatot tette, pontosan tudta, hogy Te fizettél, de szándékosan megpróbálta még egyszer behajtatni azért, hogy a bankot némi plusz jövedelemhez juttassa (gondolom, azért nem milliárdos összegről van szó).

Persze, feljelentést tenni nyugodtan lehet, ingyen van, legfeljebb az ifjú kollégák is megtapasztalják azt, amit Te írtál! :)

Vadsuhanc # 2017.02.19. 19:27

Tisztelt Öreg Tölgy !

Ennek bizonyítására nem elég, hogy kezemben a bank igazolása a befizetésről, majd ezután a közjegyzőnél ( alkalmazottak - megbízottak - által tett nyilatkozat ), hogy nem fizettem meg a tartozást, majd a végrehajtási eljárásban harmadszor és kétszeresen kéri ugyanazon összeg befizetését.

Tényleg hosszú és értem amit írtál, de ha én tenném ugyanezt simán csalás... A Bank meg azt hazudik amit akar, nem bűncselekmény , vagy ha akarom pereljek.

Én azt hiszem megeszem a feljelentést, kapásból nem fogják elutasítani, ha igen majd megindokolják...

( De utáltam az ilyen feljelentőket, amit most én akarok :-) )

Öreg Tölgy # 2017.02.19. 19:09

Nos, azt Te is tudod, kedves Vadsuhanc, hogy a csalás szándékos (sőt célzatos) bűncselekmény; azaz ahhoz azt kellene bizonyítani, hogy a nevében eljáró személy tudta, hogy a tartozás már nem áll fenn, és mégis megpróbálta még egyszer behajtani.

Vadsuhanc # 2017.02.19. 18:54

Átrágtam, de akkor sem értem, hogy miért polgári jog szerint kell elbírálni a bank által elkövetett olyan cselekményt, amely szerint azt állítja, hogy nem fizettem meg a tartozást és ezt közokiratban foglalt tényként erősíti meg amikor a kezemhez küld egy olyan igazolást, hogy a a részére előírt elszámolás során a felém lévő tartozását a tartozásomból levonta, majd ezt később újra megpróbálja érvényesíteni.

Zavaros tudom.

Vadsuhanc # 2017.02.19. 18:37

Tisztelt Öreg Tölgy!

Köszönöm válaszod és igazad van. A rendelkezésemre álló adatok szerint a bank tőlem levont egy tartozást, amelyet később a végrehajtási eljárásban is próbál érvényesíteni.

Röviden, a meghatározott tartozást megfizettem és a közjegyzőnél a bank nyilatkozata alapjáén ez tartozásként szerepel, majd a végrehajtási eljárásban a végrehajtó előtt meg nem fizetett tartozásként jelentkezik.

tényleg nem várom, hogy értsd meg a zavaraos leírást, de akárhonnan számolom már harmadszor akarja a bank bejhajtani a tartozást az állami kényszert igénybe véve.

Öreg Tölgy # 2017.02.19. 18:34

Mi?

Dr.Attika # 2017.02.19. 18:25

Ez hatóság félrevezetése.

Öreg Tölgy # 2017.02.19. 18:21

Kedves Vadsuhanc,

bank biztos nem tud sem csalni, sem okiratot hamisítani, legfeljebb a nevében eljáró természetes személy. :)

Azt sem nagyon értem, hogy bank nevében eljáró személy hogyan tudna KÖZokiratot hamisítani. A bank nem hatóság, tehát eleve csak az intellektuális közokirat-hamisítás jöhetne szóba, ami viszont csak az anyagi bizonyító erejű okiratoknál lehetséges.

Tehát ha mondjuk én elmegyek egy közjegyzőhöz, és kérem okiratba foglalni, hogy én vagyok a római pápa, a közjegyző meg okiratba foglalja, hogy a mai napon megjelent nálam Öreg Tölgy, és azt nyilatkozta, hogy ő a római pápa, attól még egyikünk sem lesz közokirat-hamisító (bővebben lásd 1/2004. BJE).

Csalni persze még csalhatnék ezzel is, de a károkozás nem elég, az elkövető részéről a jogtalan haszonszerzési célzat is szükséges. A kettő korántsem ugyanaz.

Ezért most én mondom, hogy több részletet kellene ismerni.

Vadsuhanc # 2017.02.19. 16:53

Tisztelt fórumozók!

Rövid kérdésem, hogy jogi személy ( esetemben bank ) az általa adott közokiratba( bíróság, közjegyző ) foglalt nyilatkozata alapján, megállapítható-e a csalás törvényi tényállása, amennyiben a bank nyilatkozatáról kiderül, hogy az nem a valóságnak megfelelő.

Röviden a bank tud-e csalást elkövetni, amennyiben a hatóságot tévedésbe ejti és ezzel másnak kárt okoz ?

ObudaFan # 2017.02.19. 16:41

Az ügyben elsőfokon eljárt bíróságtól lehet kérni. Ha a bíróság nem függeszti fel, arra az esetre az Alkotmánybíróságtól lehet kérni, hogy hívja fel erre a bíróságot.

moho # 2017.02.19. 16:30

Dr.Attika!
Azért szerintem sikerült egész jól összerakni,remélem eredménye is lesz!
Azert kerdeztem most hogy ezt kitol kell kerni mert a beadas elott kaptam torvenyszeki birotol tajekoztatast es ő mas informacioval szolgalt ezzel kapcsolatban...!

ObudaFan # 2017.02.19. 10:50

Már miért ne lenne 60 napon belül? Alant írja moho, hogy január 3-án kézbesítették. Akárhogy számolom az még csak 46 nap.

Valóban, efelett a hozzászólás felett elsiklottam.

Dr.Attika # 2017.02.19. 05:16

Onnan, hogy már beadott alkotmányjogi panasztkövetően kérdezi, hogy kitől kell kérni a felfüggesztést.
Jogásznak is nagyon oda kell figyelni egy ilyen panasz elkészítésére. A legkisebb hiba is érdemi vizsgálat nélküli elutasítást vonhat maga után. A végrehajtás felfüggesztésének, félbeszakításnak a szabályait a Be. 429/B-C§-ai rendezik.