Rablásért 6 év fegyház ártatlanul.


monalisa1 # 2006.06.29. 10:54

Ha a jogerős itélet meghozatala óta még nem telt el fél év un. felülvizsgálati kérelmet lehet előterjeszteni, de itt már kötelező az ügyvéd.

Az más dolog, hogy JÓL MEG KELL TUDNI INDOKOLNI a dolgot, mert különben tárgyalás nélkül alapból elutasítják a kérelmet.

Az egyébként nem volt cínikus megjegyzés K.B.S. részéről, hogy vagy az elitélt vagy a hozzátartozó érzi valótlannak egy itéletet., aki le van csukva az jórészt "ártatlan" ember...

Nézőpont kérdése: belülről és/vagy kívülről nézzük az egyes bűnvádi eseteket, illetőleg a bíróság részéről.

aphrodite # 2006.06.29. 04:49

Ezt nem tudom, h cinikusságnak vegyem-e, de ha az, akkor te nem vagy elég jártas e téren! Sajnos így igaz, h elég sokan ültek már és ülnek valóban ártatlanul!
Nem vitatkozni akarok, csak elég rosszul esik amit írtál!:-( persze lehet, h félre értettem, akkor viszont bocsi!

Kovács_Béla_Sándor # 2006.06.28. 16:01

A börtönök tele vannak ártatlan elítéltekkel. Már ha őket magukat vagy a párjukat kérdik...

aphrodite # 2006.06.28. 14:37

Sziasztok!

Az én párom 6 év 6 hónapot kapott agy szimpla felbújtásért! Persze fegyházban!
A rabló pedig 4 év 6 hónapot! És végül el is ismerte, h nem a párom bújtotta fel, de ezt persze nem vették figyelembe! Na ennyit az igazságszolgáltatásról! Se nem rabló, se nem felbújtó mégis 6 év 6 hónap fegyház!!! Elég szomorú, de ez Magyarország és az igazságügy!!:-((

Kovács_Béla_Sándor # 2006.05.04. 06:16

Eegen. Az az egyik része a dolognak, hogy a mentő (vagy annak tartott) bizonyítékokat a bíróság nem vette figyelembe - mondván "nem életszerű" az azokból kitűnő tényállás. A másik része viszont az, hogy elmarasztaló ítéletét is nyilván bizonyítékokra alapozta. Kíváncsiak lennénk rájuk.

ObudaFan # 2006.04.30. 07:17

Igen, de mit mond az ítélet, miért nem vette ezt figyelembe? Ha nem írod ezt le, akkor aligha tud itt bárki segíteni.

Tono # 2006.04.28. 18:43

Az itt az egészben a baj, hogy az ügyész feltételezése csak akkor állhat meg, ha az összes tanú, vádlott, az igazi elkövetők, és a MÁV is hazudik. Ez szám szerint kb 20 embert jelent. A bírónak mégis ez a "változat" tetszett.

monalisa1 # 2006.04.27. 14:06

Köszönöm

Nick Name # 2006.04.27. 13:58

Új bizonyíték híján valószínűleg sehogy. Ha a régi bizonyítékokban feloldatlan ellentmondások maradtak, akkor egy hatályon kívül helyezést + új eljárást lehet elérni.


Nick Name

monalisa1 # 2006.04.27. 13:54

De a Tono alant azt próbálja bizonygatni, hogy a barátja adott időpontban egész máshol volt...

Hogyan lehet másodfokon őt kihozni?!

Nick Name # 2006.04.27. 13:28

5-10 év a büntetési tétel. Ha így nézed, a 6 év nem is olyan sok.


Nick Name

monalisa1 # 2006.04.27. 13:10

6 év fegyházat kapni az azért nem semmi...

Néhány éve az egyik vidéki bankfiókban dolgozott egy csinos lány, aki a barátja kérésére tíz- százmilliószám sikkasztotta a pénzt (...), és ő kapott ennyi évet de csak börtönfokozatban.

Nick Name # 2006.04.27. 12:24

A mérlgelés logikussága még a fellebbezésben kétségbe vonható, de utána semmiféle rendes vagy rendkívüli perorvoslati eszköz nincs a megállapított tényállás támadására.


Nick Name

Tono # 2006.04.27. 09:15

Sajnos csak hétvégére kapom meg a papírokat de ígérem, hogy mindet beszkenelem ha így jó.

Tono # 2006.04.26. 19:39

A tanúk azt mondják, hagy a barátommal voltak azon abban az időben egy szórakozóhelyen egy várossal az elkövetés színhelyétől és ezt a pincér is megerősíti. A másik két srácot pedig a vonaton büntették meg a színhelytől kb 200 km-re úgy, hogy csak akkor tudtak volna visszaérni, ha leugranak a vonatról. Erről a bíró kért igazolást a MÁV-tól amire az ügyész csak annyit mondott: "Ez csak egy papír, amin a vádlottak neve szerepel" . Az ítéletet nem tudom pontosan leírni, mert nincs nálam a papír, de holnapra leírom.

ObudaFan # 2006.04.26. 19:32

Hát ez az, hogy semmit nem írtál le. Mit mondanak ezek a tanúk, és mi van az ítéletben?

Tono # 2006.04.26. 19:29

Sziasztok!
Azzal a gonddal fordulnék hozzátok, hogy a barátomat és két másik srácot elítéltek rablásért úgy, hogy tanúk vannak, arra, hogy nem lehettek ott, és a bírósági tárgyaláson még az igazi elkövetők is jelentkeztek. Az ügyész és a bíró szerint ez nem életszerű. Tudom, hogy ez, amit leírtam nagyon kevés, de mindenre válaszolok, csak a barátomnak könnyebb legyen. Hogyan lehet őt kihozni másodfokon?