Idézés! Btk. 318§


Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.23. 16:27

És , ha Én mondjuk a Rendőrséghez szeretnék menni dolgozni?:-))

Pénzbüntetéssel az nem fog menni. Ahhoz valami súlyosabb ítélet kell. :)

mantini # 2007.05.23. 15:15

Sziasztok!

Megvolt az elsőfokú tárgyalás!
A biró kimondta, hogy Bűnös!:-((
A büntetés pénzbírság lett(nem nagy összeg)!
A Biró elmondása szerint(hozzáteszem nagyon normális volt mindvégig) nem Én vagyok az egyedüli aki ilyet tett! Tehát erre , és hasonló esetekre volt már birói gyakorlat!
Enyhítő körülmény volt a büntetlen előélet, a hitel nagyobb részének visszafizetése stb. illetve az idő múlása...
Viszont ellenem szólt sajnos, hogy a banki megkeresésekre, felszólításokra nem reagáltam, egyetlen törlesztő részletet sem fizettem be stb.
Ill. még azt mondta, hogy amennyiben fizetésképtlen vagyok a bankot a hitelszerződésben foglaltak szerint értesítenem kellett volna,és ilyenkor a bank fizetéshalasztást ad stb!
Tehát nagyjából ennyi volt! Most kértünk 3nap gondolkodási időt! De nem tudom érdemes e másodfokra vinni az ügyet!:-(
Ugyan mondta, a bíró, hogy a büntetés befizetésekor mentesülök a büntetlen élethez fűzödő hátrányok alol, meg, hogy tiszta lesz az erkölcsim stb!
És , ha Én mondjuk a Rendőrséghez szeretnék menni dolgozni?:-))

Mantini

mantini # 2007.03.29. 13:47

Oh!
Az meg elég furcsán venné ki magát!
Hiszen a hitel felvételekor, és később sem állt szándékomban a hitel vissza nem fizetése!
Beismerni ,meg olyan dolgot amit nem követtem el szerintem.......
Azért köszönöm a választ!

Mantini

ah.lorinc # 2007.03.29. 10:19

Nem rendelheti el a bíró, ahogy írtad, a beismerésed kell.

mantini # 2007.03.23. 15:14

Na megvolt a tárgyalás!
Ítélet még 1-2 bizonyításos dolgog(részünkről) végett csak később születik!A Tanút aki a behajtó cég vezetője, már nem idézik be elvileg! Csak a Bíró, Ügyvédem, és magam leszünk már csak jelen!
A Bíró viszont szimpatikus volt!Nem úgy kezelt mint valami bűnözőt!:-)Persze aztán ki tudja mit gondol...
A felmentésre törekszünk persze!Mivel csalás nem történt!Gondolkoztunk a közvetitői, tevékeny megbánás dolgon, de elvileg ahoz be kellene ismernem a csalást, amit nem követtem el!:-(
Ezt elvetettük! Ugyan a bíró is elrendelheti ezt ha jól tudom!
És mint kiderűlt a behajtó cégnek idáig 500%-os haszna van(az általam befizetett összegek révén)!Ugyanis a tökerész tőredékéért vette meg a banktól a követelést!
Ha befizetem neki mind, akkor lesz 800%-os haszna!Én meg persze hajlandóságot mutatok, hiszen célo(unk)m, a felmentés büncselekmény hiánya miatt!

mantini

mantini # 2007.03.20. 10:35

Sziasztok!

A hét második felén lesz a tárgyalás! Remélem (pozitív) itélet, is születik egyből!
Annyit megtudtunk, hogy a Bíró aki majd a tárgyalást lefolytatja, már mentet fől embert!
Ami állítólag ritka, mert ha már ott van valaki az nem véletlenűl van ott!:-(
A megszületett döntésről, majd beszámolok itt!
Köszönöm a sok segítséget, ill. iránymutatást nektek amit kaptam a Fórumon,és emailben!

Mantini!

ObudaFan # 2007.01.16. 10:31

Az, hogy az ügyész nem lesz ott, annyit jelent, hogy nem tartja valami rettentő kétségesnek, hogy a vádirat át fog menni, és nem tartja valami túl jelentősnek sem az ügyet.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.16. 08:31

Ha nem tudod, akkor ne vitatkozz. :) Pláne olyannal, aki tudja.

Ha a büntetés pénzbüntetés, akkor az elítélt az ítélet jogerőre emelkedésével mentesül a büntetett előélet hátrányos következményei alól. (V. ö.: "Tiszta erkölcsi bizonyítvány")

Neked nem is kell bizonyítanod - nem polgári per ez.

mantini # 2007.01.16. 06:37

Igen a hátrlékot!:( De mivel meg sem kezdtem a törlesztést, és az ajánlott levelekre sem reagáltam(amit Én vettem át)Így ezt kicsit nehézz lesz bizonyítanunk!
Viszont a tárgyaláson az ügyész nem lesz ott! Az jelent valami pozitívumot?

Obuda Fan!

Írtad, hogy ha "csak" pénzbüntetés lesz az itélet, akkor tiszta marad az erkölcsim!
Viszont Én úgy tudom, hogy akkor sem marad tiszta 5-évig! Hiszen büntető ügyből kifolyólag kapnék pénzbüntetést! De nem vagyok jogász, tehát nem tudom, hogy valóban, hogy van ez!

Mantini

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.05. 08:27

Meg akkor, ha nem is történt bűncselekmény. Ezzel kezdtük az elején, ha még emlékszel: a hitel felvételekor meg sem fordult a fejedben, hogy te azt nem fogod visszafizetni. A hátralékot a közbejött körülmények miatt halmoztad fel.

mantini # 2007.01.05. 06:38

Az biztos, hogy közdeni fogunk!
Viszont még nem lett rendezve a teljes tartozás a behajtó cégnek! 70% lett megtérítve! Én úgy tudom, hogy a kár teljes megtérítése esetén lehet a büntetést korlátlanul enyhíteni, illetve mellőzni. :-(

Mantini

ObudaFan # 2007.01.04. 20:55

Így van, küzdeni kell.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.04. 09:50

Ne hülyéskedj! Csaltál? Nem. Akkor meg ne tessék örülni az esetleges pénzbüntetésnek. Felmentés bűncselekmény hiányában - nem szabad alább adni.

mantini # 2007.01.04. 06:21

A két kezem összetenném, ha pénzbüntetéssel megúsznám! Bízom a bíró jóindulatában!

Mantini

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.03. 19:38

Szerintem sem.

ObudaFan # 2007.01.03. 19:19

Elvileg ítélhetnek, gyakorlatilag nem fognak.

mantini # 2007.01.02. 21:26

Köszönöm a választ!
Egyébként ha büntetlen előéletű az illető, mennyi esély van arra, hogy esetleg csak pénzbüntetés várható?
Ilyen esetekben mi a joggyakorlat?
Ítélhetnek ezek szerint letöltendőre is?

köszönettel :Mantini

ObudaFan # 2007.01.02. 18:09

A bíró saját belátása szerint dönt arról, hogy mi lesz a büntetés, a törvényes kereteken belül, ha bűnösnek talál. A vádirat ebben nem köti. Ha csak pénzbüntetés lesz, akkor tiszta marad az erkölcsid.

mantini # 2007.01.02. 13:49

Sziasztok!

Megkaptam a vádiratot, és most már a Bírósági idézést!
Kérdésem a következő lenne!
A vádiratban szerepel egy ilyen rész, hogy

"Indítványozom, hogy a Budapesti xy kerületi Bíróság a vádlottat

  • A Btk.87.§.(1)és (2) bekezdése alapján az enyhítő szakasz alkalmazásával a Btk.51.(1)és (2), illetve 52§.alapján pénzbüntetésre itélje.
  • A Be.338.§.(1)bekezdés alapján kötelezze a vádlottat az esetleges felmerülő bűnügyi költség megfizetésére, "

A tárgyalás febr.közepén lesz!
Ezek közűl a büntetések közűl számíthatok, majd valamelyikre,ill. a Bíró gondolom ezt felűlbírálhatja, és súlyosbíthat az itéleten?
Esetleg enyhíthet is?
Még a törvénnyel összetűzésbe nem kerűltem, az enyhít e valamit?
Bárhogy is dönt a bíró, ez az itélet után már priusznak számít? Közfeladatot ellátó hívatásos szervez ezek után adhatom e be a jelentkezésemet?

Köszönöm előre is a válaszokat, és Boldog Új Évet mindenkinek!

Tisztelettel: Mantini

Főlökött # 2006.09.15. 17:50

Tisztelettel

Be. 193.§ (5) bekezdés : "Ha a nyomozás iratainak az (1), illetőleg a (3) bekezdés szerinti ismertetését a nyomozó hatóság végezte, az iratokat az ismertetés megtörténte után tizenöt napon belül megküldi az ügyésznek."

Azaz az iratismertetéstől számított 15 nap + 30 nap után várható először a reflektálás a történt cselekményre. Hosszabítás esetén határozatban értesítés történik, a határidő hosszabításról, ami + 30 nap.

----------------------
  • Löki
ObudaFan # 2006.09.13. 16:00

Az ügyész az iratok hozzá érkezését követô harminc napon belül az ügy iratait megvizsgálja, és ennek eredményéhez képest

  • további nyomozási cselekményt végezhet, vagy az elvégzésérôl rendelkezhet,
  • a nyomozást felfüggesztheti,
  • a nyomozást megszüntetheti,
  • vádat emel vagy határoz a vádemelés részbeni mellôzésérôl, illetôleg a vádemelés elhalasztásáról.

E határidôt az ügyészség vezetôje kivételes esetben harminc nappal meghosszabbíthatja. Nagy terjedelmû ügyben az ügyészség vezetôjének javaslatára a felettes ügyész kivételesen ennél hosszabb - legfeljebb kilencven napos - határidôt is engedélyezhet.

mantini # 2006.09.13. 14:08

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy ha a rendőrség tovább adja az ügyet az ügyészségre vádemelési javaslattal, akkor az ügyészség hány napon belűl kell nekem válaszolnia, hogy vádat emel-e ellenem?
kicsit parázok!:-((

köszönöm előre is a választ!

Mantini

mantini # 2006.08.14. 17:31

Igazad volt KBS!
Tovább adták! Az ügyvédem is azt mondta, hogy szerinte is tovább küldik!
Ha esetleg bírosági ügy is lenne, a kár nagy része már meg van térítve! " A kár" mert elvileg a kölcsön 2009-ben járna le! Így viszont a behajtó cég hamarabb jut a pénzéhez! Nem kevés haszonnal dolgozva! A hitelt ugyanis a töke rész töredékéért vásárolta meg a banktól! Ez se olyan tisztességes na de....

mantini

Kovács_Béla_Sándor # 2006.08.14. 08:11

Hát, ha iratismertetés, akkor igen. De mióta az ügyészséget tették meg az "ügy urává", azóta a rendőrség szinte mindent vádemelési javaslattal zár le. Szóval: "nem kell beszarni". (C: papagáj a macska szájában)

mantini # 2006.08.13. 13:27

Sziasztok!

Holnap megyek a rendőrségre! Lezárult a nyomozás!
Most ismertetik azokat a dolgokat, bizonyítékokat amiket a nyomozás során főltártak!
Kiváncsi leszek tovább adják e az ügyészségre vádemelési javaslattal!
Szorítsatok!

Mantini