Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


pirospipacs # 2008.10.02. 07:08

És miért nem?
Köszönöm válaszát!

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.10.01. 09:28

nem

pirospipacs # 2008.10.01. 09:24

Tisztelt Ügyvéd Úr!

'99- ben bolti lopás (15000FT értékű) miatt 1 év felfüggesztettet kaptam.Kérdésem az,hogy ez az erkölcsi bizonyítványomban fog-e szerepelni?
Válaszát előre is köszönöm!

pirospipacs # 2008.10.01. 09:19

.

egynagyhülye # 2008.09.28. 12:19

Köszönöm szépen a segítségedet lafead! Ha valaki még tud hozzászolni a dologhoz azt megköszönném!
Lafead neked pedig igazad van az ,,ügyvéd'' szóval kapcsolatban!
Köszönöm: Zsolt

lafead # 2008.09.28. 09:46

Kedves Zsolt,
Prodigus véleményét csak megerősíteni tudom.Nem kell aggódnod.
És még egy megjegyzés, attól még hogy valaki használja a nevét és az ügyvéd szót, mert teszem azt ingyen hirdetésnek gondolja a fórumot, és mint tudjuk az ügyvédi praxis hirdetése tilos, de ezt ilyen topikokkal ügyesen át lehet hidalni, más is lehet ügyvéd vagy "csak" értsen a joghoz.
Egy kicsit furának tartom, hogy az Ügyvéd Úr tanácsa nélkül "majd ne tudnál aludni" és prodigus segítsége önmagában neked nem elég...

egynagyhülye # 2008.09.27. 20:08

Nagyon szépen köszönöm prodigus! Nagyon örülök neki! :D Meg szeretném kérni Dr Mohos Gábor ügyvéd Urat is hogy írjon ez ügyben! előre is köszönöm szépen!
Tisztelettel: Zsolt

prodigus # 2008.09.27. 19:27

Kedves Zsolt! A max. 20 000 Ft értékre elkövetett lopás csak szabálysértés (ha nem állnak fenn meghatározott minősítő körülmények - és jelen esetben nem állnak fenn), úgyhogy nem fogsz szerepelni a bűnügyi nyilvántartásban, tiszta lesz az erkölcsid, emiatt nyugodtan aludhatsz.

egynagyhülye # 2008.09.26. 17:50

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Én egy 17 éves fiatalember vagyok! Elkövettem egy hatalmas nagy hibát! A haveri társaságommal a Tescoban megettünk az üzletben 400 Ft értékben csokit! Bevittek a kisszobába és írtak jegyzőkönyvet! Az lenne a kérdésem hogy mennyire fognak büntetni? Meg azt szeretném még kérdezni, hogy most akarom beadni a felvételimet a Rendészeti Iskolába és fel fognak-e venni egy ilyen bakklövés miatt? Az erkölcsi bizonyítványban ez benne lesz hogy lopás volt a Tescoban?
Válaszát nagyon várom mert már napok óta nem tudok aludni a kérdésen és egy komoly ember válaszát szeretném kérni!
Tisztelettel: Zsolt

mile # 2008.09.26. 15:22

Az lenne a kérdésem, hogy enyhe ittas állapotban (0,55mg/l) vezettem, a rendőrök igazoltattak, egyelőre nem tudom mi lesz az ügyből. Elvileg átlépi a közlekedési bűncselekmény határát, szóval ha nem tudok belőle mást kihozni, ez szerepelni fog az erkölcsi bizonyítványomon?

Továbbá miként lesz ez feltüntetve? "Büntetett előéletű", vagy oda lesz írva a cselekedet is?

Köszönöm előre is a választ!

gyömbér # 2008.09.26. 12:41

köszönöm válaszát!

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.09.26. 09:33

nem

gyömbér # 2008.09.26. 09:12

Érdeklődnék, hogy 1990-ben kisösszegű sikkasztásért pénzbüntetést kaptam. Megjelenik-e ez valamilyen formában az erkölcsi bizonyitványomban?
Köszi előre is a választ

lafead # 2008.09.25. 19:27

Laca,
jogerő napja+felfügg próbaideje="tiszta"erkölcsi.
Azaz az Ön esetében, 2006 x hó y nap+ 3 év, vagyis 2009 x hó y napján nem fog szerepelni a bűntettesek nyilvántartásában, azaz "tiszta" erkölcsit fog kapni.A bejegyzés törlésére a jelenleg hatályos jsz-ok értelmében nincs lehetősége.

laca71 # 2008.09.25. 11:27

Tisztelt ügyvéd úr!

Azzal a kérdéssel fordulok önhöz hogy 2006-ban kaptam felfüggesztett büntetést 3 év probaidöre és ez az erkölcsi bizonyitványomban szerepel.Szeretnék elhelyezkedni de mindenhol kérik az erkölcsit és sajnos nem tudok elhelyezkedni.Kérem irja meg hogy le kerül e az erkölcsiröl ez a bejegyzés és ha igen akkor mikor.A másik kérdésem pedig hogy vagyonőrként dolgoztam és kaphatok e uj vagyonőri igazolvány és dolgozhatok e mint vagyonőr

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.09.19. 08:32

Az ügyészi megrovás azt jelenti, hogy nem emeltek vádat az elkövető ellen. Nem alkalmaznak büntetést. A megrovást a törvény az intézkedések között nevesíti.
Az erkölcsi bizonyítvány szövegének az értelme az, hogy bűntetlen előéletűnek minősül az illető. Másképpen fogalmazva: bejegyzésmentes az erkölcsi bizonyítvány.
Az beleírva, amit leírt: nem szerepel a nyilvántartásban.

bujdos # 2008.09.19. 08:23

1.kérdés:Egy ped.pályázó csatolt erkölcsijében az alábbi mondat olvasható :
"A bűntettesek nyilvántartásában nem szerepel"
Mit jelent ez ?
Szerintem ez az egész nyilvántartásnak csak egy része!
Tehát ő elkövetett-e valamit ?

2. kérdés :Aki ügyészi megrovást kapott(1 éve),az hogy lehet vezető ?Annak tiszta maradt az erk.-je ? Az dolgozhat ped-ként ? Az oka:okirathamisítás volt.

3.kérdés:Hogy néz ki egy erkölcsi biz.nyomtatvány és mi van beleírva egy tiszta biz.-ba?
Köszönöm a választ

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.09.19. 07:50

A kérdést nem értem.

bujdos # 2008.09.19. 07:35

Nem bűntettes ?

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.09.19. 05:22

igen

bujdos # 2008.09.18. 22:30

Sziasztok!
Az ügyészi megrovást (1 éve)kapott pedagógusnak tiszta-e az erk.bizonyítványa?Vállalhat-e munkát ?
Köszönöm

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.07.31. 07:37

Ha valóban próbára bocsátás intézkedést alkalmazott a bíróság, akkor ez nem jelenik meg az erkölcsi bizonyítványban.
Ha felfüggesztett szabadságvesztés büntetést szabtak ki, akkor a Btk. 102. §. (1) bek. b. pont alapján a próbaidő leteltének napján áll be a törvényi mentesítés.

pmaster # 2008.07.31. 07:28

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás vétsége miatt kaptam 2007. novemberében egy éves próbára bocsátást. Szeretnék munkát vállalni amihez erkölcsi bizonyítványt szükséges igényelnem. A kérdésem az lenne, hogy kaphatok-e erkölcsi bizonyítványt, illetve milyen módon kerül feltüntetésre rajta az általam elkövetett szabálysértés?
Válaszát előre is köszönöm!

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.07.30. 06:09

A törvényszöveg szerint a büntetés kitöltésével, illetve végrehajthatósága megszűnésével kezdődik a mentesítés.
A mentesítésnél szerepe van a mellékbüntetés elévülésének is ( 105.§)

Goodwitch # 2008.07.30. 05:50

poker!

Azaz szabadulásától számítva legkorábban 2,5 év múlva lehet tiszta erkölcsije. 5 év után pedig a törvény erejénél fogva mentesül.


Goodwitch