Ma megválasztotta az országgyűlés az LB Elnökét


Öreg_rabbi # 2011.05.23. 22:07

:-)

Eweol # 2009.07.07. 16:55

Nem kell ide kurucinfo-reklám, Peace.
Index (ez a portál számolt be először arról, hogy L.Z. állítólag az utolsó pillanatig "fúrta" volna a jelöltet, L.Z. ezzel kapcsolatban is többször nyilatkozott), inforadio.hu, NOL, klubradio.hu, közszolgalati tv különböző adásai, ATV stb. - elég sok helyen beszámoltak róla, pedig nekem csak az interneten keresztül volt lehetőségem figyelemmel kísérni az eseményeket.

Peace # 2009.07.07. 13:58

azért a
kuruc.info
tájékoztat ilyesfélékről...

rockmachine # 2009.07.06. 19:31

Eweol nem tudom te milyen hírforrásból tájékozódsz...

Eweol # 2009.07.06. 16:55

Talán azért nem hallottad, mert nem azt sem vetted észre, hogy a média foglalkozott ezzel a mondattal is. Lomnici Zoltán többször megszólalt (ill. megkérdezték a véleményét) ezzel kapcsolatban.

rockmachine # 2009.07.06. 16:49

Peace!

A köztársasági elnök utolsó mondata: Köszönöm szépen! :-)

"És van még egy pozitívum: ma végérvényesen véget ért a Lomnici-korszak."

ez azért sokat mondó, de nem egyértelmü, és a média mégsem foglalkozott vele...érdekes..itt a "még egy pozitívumon" van a hangsúly. Ha ezt nem mondta volna mindenki úgy érti, kijött belőle az 1 évi huza-vona során felhalmozódott érzések..de...mégsem

én viszont nem hallottam, hogy Sólyomnak külön a bögyében lett volna Lomnici...

Legislator # 2009.07.06. 14:43

Ki olvasta a publikációit?


Sunshine after the rain.

Peace # 2009.06.24. 19:59

ha pénzed van, van PhD-d is
különösen Amerikában

Eweol # 2009.06.24. 17:20

Tornóczki Anita mióta "Phd (USA)"???

Peace # 2009.06.24. 17:16

Sólyom László beszédének utolsó mondata nagyon sokat mondó..........

íme a beszéd

Hölgyeim és Uraim!

Nyilván hallották a jó hírt: a Legfelsőbb Bíróságnak van elnöke. Ez nagyon nagy öröm számomra, hiszen egy egy éve méltatlanul húzódó probléma most megoldódott. Ez nemcsak számomra öröm, hanem – biztos vagyok benne – az egész magyar igazságszolgáltatásnak.

Abban is biztos vagyok, hogy a következő hat év közéleti klímáját, egész Magyarország állapotát jótékonyan fogja befolyásolni, hogy Baka András a Legfelsőbb Bíróság elnöke.

És van még egy pozitívum: ma végérvényesen véget ért a Lomnici-korszak.

Köszönöm szépen.

http://www.keh.hu/…lasztas.html

Peace # 2009.06.24. 17:11

Lomnici Zoltán fia:

Ifj. dr. Lomnici Zoltán egyetemi tanársegéd a PPKE-n, a Jobbágyi Gábor-féle Polgári Jogi Tanszéken.

Barátnője az MDF volt frakcióvezetőjének, Herényi Károlynak a leánya, Herényi Gyöngyvér.

Gyöngyvért polgári jogból természetesen ijf. L.Z. kollokváltatta...

Mindezen segítség ellenére sem sikerült elvégeznie az egyetemet hét év alatt sem...

viszont máris kutatási igazgató "barátja" intézetében, az Optimum Intézetben...

http://optimumintezet.hu/about/

Dr.Attika # 2009.06.23. 13:16

Dr. Lomniczi Zoltán is tisztességes ember, ezt ne vitassuk el tőle. Sőt tehetséges lemenő és oldalági rokonai vannak. A fia pl. Medgyesi nevelt lányával tud csinálni politikai elemző céget, az unokahúga meg áron alul tud venni ingatlant a belvárosban.

Peace # 2009.06.22. 18:53

reméljük, hogy Lomnici Zoltánnál tisztességesebb és felkészültebb Baka András, és hogy valóban függetlenül fogja munkáját végezni...

Dr.Attika # 2009.06.22. 18:47

A téma címében azt írtam először, hogy ...a Magyar Köztársaság Legfelsőbb Bíróságának Elnökét. A"gép" közölte velem, hogy a téma címe túl hosszú. Csak ezért rövidítettem. Én a "T. Bíróság" megszólítást sem használom a beadványaimban. Lehet, hogy a számítástechnika határozza meg jövőben a megszólítás mikéntjét és hosszát. Tisztelt Asszonyom! helyett T.A,, Tisztelt Uram helyett T.U. Tisztelt Miniszterelnök úr helyett T.ME.?

Dr.Attika # 2009.06.22. 18:38

Ugyanazt az embert, akit egy évvel ezelőt nem. Mi ennek az alkotmányjogi üzenete? Mit mondhatunk erre jogászok? Főleg olyan jogászok, akik az alkotmányjog iránt is érdeklődünk?