Minden jogtudósnak figyelmébe ajánlom!


lawcitrom # 2011.09.05. 19:38

...én Máté 5.3.-at szoktam - ténylegesen - emlegetni, ahogyan ezt jelen beírásomban sem kerülöm el.

Azt hittem friss jogi csemegére lelhetek, hogy frissült ez a fórumhely...
szép estét,

LC

KunMacho # 2011.09.05. 19:27

Kedves Legislator!
Kemény bizony. Az ítélet rettenetes és visszavonhatatlan. A pokolban lészen nagy jajgatás és fogcsikorgatás.

Kedves hunfrakk! Kovács Béla Sándor! ObudaFan!
Eljön majd a felismerésnek napja, amikor rájöttök, hogy nem vagytok bölcsebbek Istennél.
Bár nincsenek reménytelen esetek, így ti sem számítotok annak, hasznos nektek szüntelenül szem előtt tartani:
Izajás próféta könyve:
Iz 5.21
Jaj azoknak, akik bölcsek a tulajdon szemükben, és okosaknak hiszik saját magukat.

Az önteltség és önelégültség szakmai betegség jogászoknál, vagy csak itt a jogi fórumon terjed megállíthatatlan fertőzésként? Néha én is elkapom, mint a náthát, de legalább küzdök vele!
Úgy látom Pázmányosok nem olvassák ezt a topikot, vagy olvassák csak istentelenek, ateisták járnak oda is. ezen a Jogi fórumon Jézust le lehet hülyézni.

ObudaFan # 2011.08.31. 09:37

Talán mert ezt nem jogi szövegnek szánta és nem szó szerint kell érteni.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.31. 06:47

Nem véletlenül nem sorolják a nazaretit a remekjogászok közé.

hunfrakk # 2011.08.31. 06:40

nem túlzás ez a szakasz?

Legislator # 2011.08.31. 06:19

Szent Máté evangéliuma 5.22
Én pedig azt mondom nektek: Már azt is állítsák a törvényszék elé, aki haragot tart embertársával. Aki embertársát ostobának nevezi, állítsák a nagytanács elé. Aki azt mondja neki, hogy te bolond, méltó a pokol tüzére.

Ezt nem ismertem. Kemény nagyon.


Sunshine after the rain.

bolondmelós # 2011.08.11. 10:43

vajon bölcs vezéreink ebből mit vesznek magukra?

Ajánlom figyelmetekbe a Goya kísértetei című filmet, a nagyokos spanyol inkvizítor előbb meghurcol egy nőt, boszorkánysággal vádolva- börtönbe veti, megerőszakolja, úgy hogy gyereke lesz a kapcsolatból.
A gyereket még a börtönben elveszik anyjától.

Az apja közben gyanúba keveredik, megszökik a kiátkozás elől- átáll a francia forradalmi oldalra, kvázi ateista lesz a könyegforgató, majd visszatérve szülőhazájába úgyanúgy ítélkezik, mint régen csak polgári törvények alapján- brutális volt inkvizítor főnökével szemben, meg mindenkivel, ahogy a franciák teszik a "felszabadított" spanyol néppel.

A saját lányát aki prostivá vált, számüzi.

A végén fordul a kocka, ismét a spanyolok lesznek az urak, köpönyegforgatónkat megégetik.
Borzasztó az utolsó két perc- ha valaki látta ne lője ki, nézzétek meg, ebből tanulhat bárki milyen alávalók az emberek

Ilyen ember tett félbolonddá. Egy kiugrott szentfazék hazudozó másokon élősködő az ávósoknál is alávalóbb pióca.

Rexor # 2011.08.11. 09:59

KunMacho,

Bár nem tudom mit akartál mondani ezzel, de köszönöm. A Hegyi beszéd az egyik kedvenc részem a Bibliából.

KunMacho # 2011.08.11. 09:52

Szent Máté evangéliuma
Mt 5.1
A tömeg láttára fölment a hegyre és leült. Tanítványai köréje gyűltek,
Mt 5.2
ő pedig szólásra nyitotta ajkát. Így tanította őket:
Mt 5.3
"Boldogok a lélekben szegények, mert övék a mennyek országa.
Mt 5.4
Boldogok, akik szomorúak, mert majd megvigasztalják őket.
Mt 5.5
Boldogok a szelídek, mert övék lesz a föld.
Mt 5.6
Boldogok, akik éhezik és szomjazzák az igazságot, mert majd eltelnek vele.
Mt 5.7
Boldogok az irgalmasok, mert majd nekik is irgalmaznak.
Mt 5.8
Boldogok a tiszta szívűek, mert meglátják az Istent.
Mt 5.9
Boldogok a békességben élők, mert Isten fiainak hívják majd őket.
Mt 5.10
Boldogok, akik üldözést szenvednek az igazságért, mert övék a mennyek országa.
Mt 5.11
Boldogok vagytok, ha miattam gyaláznak és üldöznek benneteket és hazudozva minden rosszat rátok fognak énmiattam.
Mt 5.12
Örüljetek és ujjongjatok, mert nagy lesz a mennyben a jutalmatok! Így üldözték előttetek a prófétákat is.
Mt 5.13
Ti vagytok a föld sója. Ha a só ízét veszti, ugyan mivel sózzák meg? Nem való egyébre, mint hogy kidobják, s az emberek eltapossák.
Mt 5.14
Ti vagytok a világ világossága. A hegyen épült várost nem lehet elrejteni.
Mt 5.15
S ha világot gyújtanának, nem rejtik a véka alá, hanem a tartóra teszik, hogy mindenkinek világítson a házban.
Mt 5.16
Ugyanígy a ti világosságotok is világítson az embereknek, hogy jótetteiteket látva dicsőítsék mennyei Atyátokat!
Mt 5.17
Ne gondoljátok, hogy megszüntetni jöttem a törvényt vagy a prófétákat. Nem megszüntetni jöttem, hanem teljessé tenni.
Mt 5.18
Bizony mondom nektek, míg ég és föld el nem múlik, egy i betű vagy egy vesszőcske sem vész el a törvényből, hanem minden beteljesedik.

KunMacho # 2011.08.11. 09:51

A magyar nép, a büntetés ostorát megízleli.

KunMacho # 2011.08.11. 09:49

Izajás próféta könyve:
Iz 5.20
Jaj azoknak, akik a rosszat jónak mondják, és a jót rossznak. Akik a sötétséget világosságnak teszik meg, s a világosságot sötétségnek, ami keserű, azt édesnek, az édeset meg keserűnek.
Iz 5.21
Jaj azoknak, akik bölcsek a tulajdon szemükben, és okosaknak hiszik saját magukat.

Szent Máté evangéliuma 5.22
Én pedig azt mondom nektek: Már azt is állítsák a törvényszék elé, aki haragot tart embertársával. Aki embertársát ostobának nevezi, állítsák a nagytanács elé. Aki azt mondja neki, hogy te bolond, méltó a pokol tüzére.

lawcitrom # 2010.10.18. 10:15

Nem konkretizálódott hétvégén újabb javaslat? Szürke hétfő van…

nandy # 2010.10.14. 20:12

Ámen :)

Grád András # 2010.10.14. 18:25

Tisztelettel megállapítom, hogy a szavazás egyhangú volt! :-)


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

KunMacho # 2010.10.13. 17:47

Tisztelt fórumozók!
Akiknek mindösszesen annyi közlendőjük van, hogy hülyegyerek vagyok, azokat tisztelettel megkérem, továbbiakban tartsák magukat távol a topiktól.

Legislator # 2010.10.13. 15:32

Kacs: 2010101010:34-nél felvetettem a tényt, hogy a srác vagy katona, vagy rendőr, ami egyáltalán nem baj...


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.10.13. 15:29

Rexor: még megjöhet az eszem...


Sunshine after the rain.

lawcitrom # 2010.10.13. 14:23

Igyekszem...fenntartással kezelni a fejlődést:) Rendkívül érdekes javaslatok merülnek itt fel, így nem bírtam ki türelemmel.

Kacsa1111 # 2010.10.13. 12:06

Kedves KunMacho,

szóval te katona vagy?
így már teljes a (kór)kép!:)))


Kacsa11

Rexor # 2010.10.13. 11:56

Legislatro: de még lehetsz :)

Dr.Attika # 2010.10.13. 11:34

Izraelben is besorozzák a nőket. Sőt elvileg nálunk is sorozhatók szakszolgálatra ( pl.ápolónők.)

KunMacho # 2010.10.13. 11:34
Legislator # 2010.10.13. 11:32

lawcitrom: az év nickje:-DDD.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.10.13. 11:31

Kedves KunMacho,

Egyelőre nem Észak-Koreában vagyok állampolgár...


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.10.13. 11:30

"Az az ember" tipikus kifejezés...


Sunshine after the rain.