Lehet-e jogellenes a bírósági jegyzőkönyvezés?


Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.15. 13:24

Nem kell minden nyilatkozatot megjegyzést feltétlenül jegyzőkönyvezni. Csak azt, ami az ügy eldöntése szempontjából lényeges. Ez pedig az, ami miatt érdemes jogi képviselőt megbízni, mert ő el tudja dönteni. :)

Azt minden bíró maga érzi, hogy milyen terjedelmű szöveget képes rövid távú emlékezetből illetve a jegyzeteiből tartalmilag hűen rögzíteni. Ennek megfelelő időközönként szakítja félbe a nyilatkozót. (Én nem szeretem a túl gyakori diktálást. Lerontja a szónoki produkcióm hatását. :) )

Ha valamiben nagyon fontosnak tartod a megfogalmazás milyenségét, akár szó szerinti jegyzőkönyvezést is kérhetsz, sőt, az sincs kizárva, hogy valamely jelentősnek tartott, nem verbális történést is jegyzőkönyveztess. Pl. "A tanú minden kérdés megválaszolása előtt hosszan a felperes jogi képviselőjére néz."

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.15. 14:33

Azt meg bírni kell.

Egyszer előfordult velem is, hogy amikor már másodszor kifogásoltam, hogy a bíró rosszul (pongyolán, az általa szándékolttól eltérő értelemmel) diktálta a magnóra a nyilatkozatomat, onnan kezdve szó szerint jegyzőkönyvezett.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.15. 15:34

Az nem kijavítás lenne.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.16. 05:13

Igen - és nem lehetséges.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.16. 14:01

Ha csak elírás, akkor igen. De azt is csak rövid határidővel.